EKG próba wysiłkowa

skier_male.png
Skierowanie

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie

Próba wysiłkowa pozwala przeprowadzić badanie EKG serca w trakcie aktywności na bieżni. Pacjent podczas badania, podłączony jest do elektrokardiografu który rejestruje zmiany rytmu serca obciążonego wysiłkiem, a program CardioTest diagnozuje reakcje. Obserwacja zmian ukrwienia i czynności serca, podczas wysiłku fizycznego ma na celu:

 • diagnozę choroby wieńcowej,
 • ustalenie przyczyny zaburzeń rytmu serca,
 • określenie rokowania u chorych po zawale serca czy po zabiegach na tętnicach wieńcowych,
 • opracowanie programu rehabilitacji pozawałowej,
 • określenie rodzaju wysiłku fizycznego, na jaki pacjent może sobie pozwolić w codziennym życiu,
 • oceny kondycji sportowców.

Etapy próby wysiłkowej:

 1. Klasyczne EKG, które będzie stanowiło punkt odniesienia do wyników uzyskanych podczas próby wysiłkowej.
 2. Właściwe badanie - do Twojej klatki piersiowej specjalista przyklei 12 elektrod, które będą rejestrowały pracę serca. Pozostałe umocuje w odpowiednich miejscach na rękach i nogach – pokażą stan ich ukrwienia. Stale monitorowane będzie również ciśnienie Twojej krwi. Podczas badania - marszu po ruchomej bieżni - będziesz bacznie obserwowany przez kardiologa. Stopniowo co mniej więcej 3 minuty obciążenie będzie rosło (bieżnia zmieni kąt nachylenia), aż osiągnie ustaloną wcześniej przewidywaną maksymalną częstotliwość.
 3. Rejestrowanie pracy serca, które się uspokaja. Lekarz będzie Cię obserwował do chwili, gdy tętno, ciśnienie i zapis krzywej EKG powrócą do wartości wyjściowych, czyli zapisanych przed wysiłkiem.

Analiza danych pozwoli kardiologowi rozpoznać nieprawidłowości w pracy serca, dobrać leki lub podjąć decyzje o bardziej inwazyjnym leczeniu.

Przygotuj się

Przed badaniem

Skonsultuj się z lekarzem, czy przyjmowane przez Ciebie leki nie powinny zostać na jakiś czas odstawione oraz czy nie istnieją przeciwskazania do wykonania badania.

Dzień przed badaniem

Unikaj alkoholu i wysiłku fizycznego.

W dniu badania

Zrezygnuj z kawy i palenia papierosów, gdyż podnoszą one ciśnienie krwi.

Zjedz mały, lekki posiłek, aby przepełniony żołądek nie zwiększał ciśnienia w jamie brzusznej.

Unikaj alkoholu i wysiłku fizycznego.

Przyjdź kilkanaście minut wcześniej, aby mieć czas na odpoczynek.

Zabierz ze sobą wygodne ubranie i czyste buty sportowe.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Przeciwwskazaniem do wykonania badania jest:

 • świeży zawał serca,
 • groźne zaburzenia rytmu,
 • świeże procesy zakrzepowe,
 • zaawansowana niewydolność serca,
 • dławica (dusznica) piersiowa niestabilna,
 • zdiagnozowane wady serca.

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa 45 -60 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak