Elektrokoagulacja zmian skórnych

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Zmiany na skórze, szczególnie znamiona barwnikowe, wymagają obserwacji. Jeśli narażone są na ciągłe otarcia, ekspozycje na słońce, albo powodują dyskomfort - powinny zostać wycięte.

Kiedy wykonuje się elektrokoagulację zmian skórnych

Usuwanie zmian barwnikowych jest związane z profilaktyką nowotworów skóry. Lekarz decyduje o usunięciu zmiany, jeżeli jest ona nietypowa, o nieregularnych kształtach, wypukła lub różnokolorowa. Przy pomocy elektrokoagulacji można również usunąć:

 • brodawki,
 • włókniaki,
 • kurzajki,
 • tłuszczaki,
 • kaszaki,
 • nagniotki,
 • kłykciny kończyste,  
 • modzele.

Jak przebiega zabieg elektrokoagulacji zmian skórnych

Przed zabiegiem umów się na konsultację lekarską, dermatolog lub chirurg omówi z Tobą wskazania i przeciwwskazania do usunięcia zmian skórnych. Zabieg wykonany zostanie metodą elektrokoagulacji – zamiast skalpela chirurg użyje specjalnej elektrody z prądem o dużej częstotliwości. Zastosowanie łuku elektrycznego pozwala na uniknięcie krwawienia z ran i zakładania szwów, a blizny są bardzo niewielkie. Usunięty fragment powinien zostać wysłany do badań histopatologicznych (jest to usługa płatna dodatkowo), wynik będzie do odebrania po 2-3 tygodniach.

Po zabiegu otrzymasz zalecenia:

 • przez pierwsze dni unikaj mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,
 • nie wykonuj intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 7 dni po zabiegu,
 • nie korzystaj z gorącej kąpieli i sauny 14 dni po zabiegu,
 • nie wystawiaj miejsca po zabiegu na działanie słońca lub lampy solarium przez 4 tygodnie po zabiegu.

Przygotuj się

W dniu zabiegu

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Przeciwwskazaniem do zabiegu elektokoagulacji mogą być:

 • ciąża
 • choroba nowotworowa
 • choroby układu krążenia
 • cukrzyca
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut.

Zazwyczaj usuwanie zmian skórnych odbywa się w znieczuleniu miejscowym. To sprawia, że usuwanie zmian skórnych nie powoduje bólu.

Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Pieprzyki (znamiona barwnikowe) na skórze - rodzaje znamion skórnych

Pieprzyki na ogół są niegroźne, jednak ich prawidłowe rozpoznanie umożliwia wczesne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych skóry. Kwestia ta jest istotna, gdyż problem nie jest jednostkowy. W Polsce rocznie odnotowuje się 50 000 nowych zachorowań na złośliwy nowotwór skóry. Z tego 3 000 to dobrze znany większości czerniak. Warto więc poznać rodzaje znamion skórnych.

Rodzaje brodawek - właściwości oraz ich usuwanie

Brodawki skórne są na ogół efektem klinicznym wirusa HPV (ang. human papilloma virus), Dotychczas odkryto ponad 100 różnych jego typów. Każdy charakteryzuje się inną strukturą, objawami oraz ryzykiem transformacji nowotworowej. Łagodne objawy HPV pojawiają się zazwyczaj w postaci niegroźnych grudkowych zmian skórnych. Jednak z czasem mogą one przerodzić się w złośliwy nowotwór. W związku z tym warto dbać o odpowiednią profilaktykę i dowiedzieć się, jak postępować z różnego rodzaju brodawkami.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak