Embolizacja mięśniaków macicy

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Mięśniaki macicy to łagodne guzy zlokalizowane w jej ścianach. Występują u 20 do 40% kobiet w wieku powyżej 35 roku życia. Mogą powodować bolesne miesiączki, nietrzymanie moczu, ból w podbrzuszu, bolesność podczas współżycia, problemy z zajściem w ciążę.

Embolizacja to niechirurgiczna, bezpieczna i skuteczna metoda leczenia mięśniaków macicy. Jej efektem jest znaczne zmniejszenie objętości guzów, dzięki zamknięciu drobnych naczyń doprowadzających do nich krew. Zabieg polecany jest kobietom, które chcą w skuteczny i minimalnie inwazyjny sposób pozbyć się uciążliwych dolegliwości związanych z mięśniakami macicy. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu embolizacji mięśniaków macicy w Salve Medica, zadzwoń do Koordynator Oddziału Szpitalnego 503 803 671.

Diagnostyka mięśniaków macicy krok po kroku:

 • wizyta ginekologiczna połączona z wywiadem w kierunku nieprawidłowych krwawień,
 • USG ginekologiczne transwaginalne,
 • diagnoza lekarska.

Przeciwwskazaniem do wykonania embolizacji są mięśniaki uszypułowane, zakażenia, uczulenie na kontrast, niewydolność nerek, nieleczone choroby tarczycy i ciąża.

Jak przebiega zabieg embolizacji mięśniaków macicy

Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie zewnątrzoponowe, dzięki czemu przez specjalny cewnik podawane są leki przeciwbólowe w czasie i po zabiegu. Poprzez dwumilimetrowe nacięcie w okolicy prawej pachwiny, do tętnicy udowej lekarz wprowadza cieniutki cewnik. Następnie pod kontrolą obrazu rentgenowskiego podaje kontrast, aby zlokalizować naczynia doprowadzające krew do mięśniaków. Lekarz przez cewnik wstrzykuje materiał embolizacyjny, blokując dopływ krwi do mięśniaka. Podczas jednego zabiegu można leczyć wszystkie zdiagnozowane guzy. Mięśniaki wydalane są z organizmu drogami rodnymi. Zabieg trwa od 1 do 3 godzin.

Po maksymalnie dwóch dobach po operacji Pacjentka wraca do domu. Kilka dni po zabiegu może występować niewielkie plamienie z dróg rodnych. Przez miesiąc temperatura ciała może być lekko podwyższona. Po trzech miesiącach cykl menstruacyjny powinien wrócić do normy, a ewentualne bóle podbrzusza minąć. Warto w tym czasie wykonać kontrolny rezonans magnetyczny.

Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Zalety zabiegu embolizacji mięśniaków macicy w Salve Medica:

 • minimalnie inwazyjna metoda leczenia mięśniaków,
 • zminimalizowanie dolegliwości bólowych dzięki zastosowaniu znieczulenia zewnątrzoponowemu, które umożliwia podawanie leków przeciwbólowych,
 • brak cięcia chirurgicznego, brak szwów i blizn,
 • brak bólu dzięki znieczuleniu zewnątrzoponowemu,
 • krótkotrwała hospitalizacja i rekonwalescencja,
 • możliwość usunięcia wszystkich zdiagnozowanych mięśniaków podczas jednego zabiegu,
 • ustąpienie nieprawidłowych krwawień zaraz po zabiegu,
 • zabieg nie wiąże się z usunięciem macicy.

Przygotuj się

Miesiąc przed zabiegiem

Umów się na wizytę kwalifikacyjną do embolizacji mięśniaków macicy pod numerem telefonu: 503 803 671.

Wykonaj badania – wymaz z pochwy i cytologię. Jeśli zleci Ci to lekarz, zgłoś się na USG przezpochwowe.

W dniu zabiegu

Do zabiegu musisz przystąpić na czczo (oznacza to, że nie możesz także pić). Rano wolno tylko popić leki, które przyjmujesz stale oraz środek uspokajający. Embolizację przeprowadza się po miesiączce, ale przed 14 dniem cyklu (pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia).

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Nasz zespół

Najczęściej zadawane pytania

Jest małoinwazyjna, wymaga jedynie kilkumilimetrowego nacięcia i znieczulenia miejscowego.

Przeciwwskazaniem są:

 • mięśniaki uszypułowane,
 • zakażenia,
 • uczulenie na kontrast,
 • niewydolność nerek,
 • nieleczone choroby tarczycy,
 • ciąża.

Zabieg nie wymaga dużego cięcia chirurgicznego, a więc nie ma szwów ani blizn.

Zabieg embolizacji mięśniaków macicy przeprowadza się często, by ułatwić Pacjentkom zajście w ciążę, gdyż mięśniaki mogą stanowić przeszkodę w zagnieżdżeniu się zarodka. 

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko