EndokrynologiaHormony służą do przekazywania informacji między poszczególnymi organami i regulacją ich czynności, a dziedzina, która się nimi zajmuje to endokrynologia. Wydzielaniem tych drobnych substancji zajmują się gruczoły: przysadka mózgowa, szyszynka, tarczyca, przytarczyce, trzustka, nadnercza i jajniki u kobiet, a jądra u mężczyzn. Nadmiar lub niedobór hormonów zaburza wewnętrzną równowagę organizmu, to one w dużej mierze decydują o Twoim nastroju, wyglądzie i zdrowiu. W przypadku jakichkolwiek objawów należy udać się do lekarza endokrynologa. Jest to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń hormonalnych.

Poradnia endokrynologiczna w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:

 • chorób tarczycy,
 • osteoporozy,
 • zaburzeń hormonalnych,
 • chorób nadnerczy,
 • zaburzeń miesiączkowania,
 • zaburzeń odżywiania.

Dlaczego warto wybrać endokrynologa w Salve Medica?

W poradni endokrynologicznej w Łodzi zapewniamy:

 • fachową i troskliwą opiekę,
 • indywidualne podejście do pacjenta,
 • krótkie terminy oczekiwania na wizytę u endokrynologa,
 • dobrze wyposażone zaplecze medyczne.

Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również zabiegi operacyjne. Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę w poradni endokrynologicznej i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Nie, na tego typu zabiegi należy mieć skierowanie od lekarza specjalisty chorób wewnętrznych, endokrynologa lub onkologa.

Umów się na wizytę u endokrynologa, jeśli zauważysz u siebie lub swojego dziecka niepokojące objawy:

 • nadmierną senność lub zbyt dużą pobudliwość,
 • nagły przyrost lub spadek masy ciała,
 • wypadanie włosów,
 • uderzenia gorąca,
 • bóle głowy,
 • obrzęki rąk i stóp,
 • ból piersi,
 • obfity trądzik,
 • przedwczesne dojrzewanie,
 • zaburzenia miesiączkowania,
 • problemy z utrzymaniem ciąży,
 • zahamowany lub nadmierny wzrost.

Lekarz endokrynolog to specjalista, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych, które wynikają z chorób układu dokrewnego, np. tarczycę, trzustkę, jajniki. Stawia diagnozę na podstawie wnikliwego wywiadu z pacjentem, następnie zleca badania diagnostyczne, a po uzyskaniu wyników, dobiera odpowiednie metody terapii.

Poradnik

Biopsja tarczycy - jak wygląda takie badanie i kiedy je wykonać?

Pojawienie się bolesnego ucisku oraz wyczuwalnych pod palcami guzków w obrębie szyi czy powiększenie szyjnych węzłów chłonnych mogą stanowić pierwsze sygnały zmian nowotworowych w tarczycy.

Prawidłowa dieta dla diabetyków - poradnik diety cukrzycowej

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną wynikającą z defektu wydzielania lub działania insuliny. Bezpośrednią konsekwencją takiego stanu rzeczy jest hiperglikemia, czyli stan podwyższonego poziomu cukru (glukozy) we krwi. Cukrzyca typu pierwszego wynika z uszkodzenia komórek trzustki prowadzącego do braku wydzielania insuliny. Typu drugi cukrzycy uznany za chorobę cywilizacyjną spowodowany jest niewystarczającą produkcją insuliny, a także insulinoopornością komórek i tkanek. Jej przyczyną mogą być czynniki dziedziczne, ale najczęściej jest nią niezdrowy tryb życia, nieprawidłowa dieta oraz brak ruchu.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko