FlebologiaŻylaki stanowią problem nie tylko estetyczny, lecz również zdrowotny. Świadczą o zaburzeniach układu krążenia, które należą do grupy chorób cywilizacyjnych.

Siedzący lub stojący tryb pracy, nadwaga i otyłość, niewłaściwa dieta, uwarunkowania hormonalne i genetyczne to główne czynniki pogarszające kondycję naczyń krwionośnych i prowadzące do niewydolności żylnej. Pierwszym jej objawem są pozornie niegroźne pajączki (teleangiektazje), następnym żylaki, które należy usunąć – w trosce o własne zdrowie.

Poradnia flebologiczna w Łodzi oferuje wsparcie pacjentom zmagającym się z zakrzepicą żył, niewydolnością żylną, hemoroidami, owrzodzeniami. Do flebologa mogą udać się także osoby ze skłonnościami do występowania obrzęków i siniaków.

Czym zajmuje się flebologia?

W ramach działalności poradni flebologicznej Salve Medica zajmujemy się pełną diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia. Wykonujemy zabiegi nieinwazyjnego leczenia żylaków skleroterapię oraz laseroterapię.

Umów się na wizytę do flebologa, jeśli zauważysz niepokojące zmiany, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych, tj.:

 • pajączki,
 • żylaki,
 • obrzęki,
 • zasinienia,
 • świąd skóry na nogach,
 • częste skurcze łydek,
 • ból w okolicy żył.

Konsultację z lekarzem flebologiem zaleca się również osobom, u których skłonności do powstawania żylaków są rodzinne.

Skorzystaj z dowolnej metody kontaktu:

Wskazania do konsultacji flebologicznej:

 • Pajączki (teleangiektazje) – widoczna na powierzchni skóry sieć rozszerzonych naczyń krwionośnych.
 • Żylaki – widoczne przez skórę poszerzone, kręte żyły.
 • Obrzęki opuchlizna kończyn dolnych.
 • Brązowe przebarwienia skóry w okolicy kostek.
 • Owrzodzenia podudzi – trudno gojące się rany na podudziu.
 • Częste uczucie "ciężkich nóg".
 • Wszelkie objawy zaburzenia ukrwienia kończyn.

Dlaczego warto wybrać poradnię flebologiczną Salve Medica:

 • Zespół lekarzy Salve Medica w Łodzi tworzą doświadczeni specjaliści z zakresu flebologii i chirurgii naczyniowej.
 • Zapewniamy kompleksową opiekę zdrowotną, skupiając w jednym miejscu liczne poradnie specjalistyczne, laboratoria diagnostyczne i pracownie RTG, TK, MR, USG.
 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę w poradni flebologicznej w Łodzi, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę u lekarza flebologa i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

NA CZYM POLEGA FLEBOLOGIA?

Flebologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem schorzeń żył. Obecnie dostępne są mało inwazyjne i często bezbolesne metody leczenia żylaków. Nie warto zwlekać z wizytą w poradni flebologicznej, ponieważ żylaki to nie tylko problem estetyczny, ale ich pęknięcie może być zagrożeniem zdrowia.

JAK WYGLĄDA WIZYTA U FLEBOLOGA?

Wizyta w poradni flebologicznej nie wymaga specjalnego przygotowania. Flebolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, wykonuje badanie fizykalne, które polega na oglądaniu, dotykaniu i miejscowym uciskaniu kończyn dolnym. Lekarz ocenia charakter zmian, stopień bolesności oraz fazę zaawansowania.

Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko