FlebologiaŻylaki stanowią problem nie tylko estetyczny, lecz również zdrowotny. Świadczą o zaburzeniach układu krążenia, które należą do grupy chorób cywilizacyjnych.

Siedzący lub stojący tryb pracy, nadwaga i otyłość, niewłaściwa dieta, uwarunkowania hormonalne i genetyczne to główne czynniki pogarszające kondycję naczyń krwionośnych i prowadzące do niewydolności żylnej. Pierwszym jej objawem są pozornie niegroźne pajączki (teleangiektazje), następnym żylaki, które należy usunąć – w trosce o własne zdrowie.

Czym zajmuje się flebologia?

W ramach działalności poradni flebologicznej Salve Medica zajmujemy się pełną diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia. Wykonujemy zabiegi nieinwazyjnego leczenia żylaków skleroterapię oraz laseroterapię.

Umów się na wizytę do flebologa, jeśli zauważysz niepokojące zmiany, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych:

Wskazania do konsultacji flebologicznej:

 • Pajączki (teleangiektazje) – widoczna na powierzchni skóry sieć rozszerzonych naczyń krwionośnych.
 • Żylaki – widoczne przez skórę poszerzone, kręte żyły.
 • Obrzęki opuchlizna kończyn dolnych.
 • Brązowe przebarwienia skóry w okolicy kostek.
 • Owrzodzenia podudzi – trudno gojące się rany na podudziu.
 • Częste uczucie "ciężkich nóg".
 • Wszelkie objawy zaburzenia ukrwienia kończyn.

Dlaczego warto wybrać poradnię flebologiczną Salve Medica:

 • Zespół lekarzy Salve Medica tworzą doświadczeni specjaliści z zakresu flebologii i chirurgii naczyniowej.
 • Zapewniamy kompleksową opiekę zdrowotną, skupiając w jednym miejscu liczne poradnie specjalistyczne, laboratoria diagnostyczne i pracownie RTG, TK, MR, USG.
 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak