Gabinet zabiegowy  

gabinet zabiegowyGodziny pracy gabinetu

poniedziałek - piątek 07:00-20:00
sobota 07:00-15:00

Personel medyczny

 • Żaneta Arnold-Piotrowska — starsza pielęgniarka
 • Aleksandra Kamocka – starsza pielęgniarka
 • Karolina Łukasik – położna
 • Anna Mikulska – położna
 • Elżbieta Szymajda – pielęgniarka
 • Aneta Woźniak – starsza pielęgniarka

Badanie urodynamiczne - poradnia nietrzymania moczu

badanie urodynamicznePrzygotowanie do badania

W dniu poprzedzającym badanie należy jeść lekkostrawne posiłki i pić płyny niegazowane. Do badania należy zgłosić się po wypróżnieniu. W przypadku problemu z wypróżnieniem w dniu poprzedzającym badanie (wieczorem) można zastosować czopek glicerynowy (doodbytniczo). Rano w dniu badania należy oddać mocz i stolec, wypić 3 szklanki niegazowanej wody i zjeść lekkostrawne śniadanie.
Aby uzyskać wiarygodne wyniki badanie powinno być przeprowadzone przy pełnym pęcherzu, ale nie przepełniony. W związku z tym nie należy oddawać moczu tuż przed badaniem.
W przypadku przyjmowania leku antymuskarynowego (Vesicare, Betmiga, Uroflow, Driptane, Driptopan) należy odstawić lek na 10 dni przed badaniem.

Prosimy o zabranie ze sobą skierowania oraz aktualnych wyników badań:

 • badanie ogólne moczu
 • posiew moczu
 • poprzednie badania urodynamiczne (jeśli były wykonane)

Przebieg badania

Badanie urodynamiczne obejmuje kompleksową ocenę czynności pęcherza moczowego i cewki moczowej. Wykonywane jest przy użyciu specjalnych cewników, które w trakcie badania wprowadza się przez cewkę moczową do pęcherza i przez odbyt do kiszki stolcowej. Badanie trwa około 40-45 min. i nie jest bolesne. Odbywa się na przeznaczonym do tego celu fotelu w intymnej i bezstresowej dla pacjenta atmosferze.

Pobierz informacje o badaniu

Bezpłatne badanie w kierunku żółtaczki typu C

Bezpłatne badanie na WZW typu C

Akcja bezpłatnych badań w kierunku Wirusowego Zapalenie Wątroby typu C

Zbadaj swoją krew! Sprawdź, czy nie jesteś zakażony!

Rozpoczęliśmy akcję bezpłatnych badań w kierunku wykrycia zakażeń wirusem HCV (czyli WZW). WZW to sprawca wirusowego zapalenia wątroby typu C, popularnie zwanego żółtaczką typu C albo żółtaczką wszczepienną.

Zachęć swoich bliskich, aby oni również się przebadali. Wcześnie wykryta infekcja WZW typu C daje lepsze rokowania dla pacjentów.

Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C wywoływane jest przez wirusa, który uszkadza komórki wątroby. Przenosi się przez kontakt z zakażoną krwią. WZW typu C możemy się zakazić w czasie:

 • pobrania krwi
 • zastrzyku
 • zabiegu stomatologicznego
 • akupunktury, wykonywania tatuaży, przekłuwania uszu lub innych części ciała
 • kontaktów seksualnych, jeśli dojdzie do uszkodzenia naskórka lub błony śluzowej

Warto się badać!
Zgłoś się do rejestracji na bezpłatny test. Zachęć swoich bliskich, aby oni również się przebadali.
Więcej informacji o akcji uzyskasz w Dziale Obsługi Pacjenta, tel. 42 254 64 00

Cytologia

Badanie przesiewowe dla kobiet, pozwalające na szybką i skuteczną metodę wykrywania nieprawidłowych komórek szyjki macicy, które nie leczone mogą przekształcić się w raka szyjki macicy.
Polega na pobraniu wymazu specjalną szczoteczką z kanału i tarczy szyjki macicy. Jest bezbolesne, może je wykonać położna z certyfikatem wykonywania cytologii.

W ramach Programu Profilaktycznego Raka Szyjki Macicy, kobiety od 25 do 59 roku życia, raz na 3 lata, mogą wykonać badanie bezpłatnie, bez skierowania. Należy tylko dokonać wcześniejsze rejestracji. Badanie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Przygotowanie do badania
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Konieczne jest natomiast, żeby było wykonane między 10 a 20 dniem cyklu miesięcznego.

EKG spoczynkowe

ekgElektrokardiogram serca popularnie zwany EKG jest nieinwazyjnym, podstawowym badaniem zlecanym przez lekarza, przy podejrzeniu zaburzeń pracy serca. Badanie to pozwala na wstępną ocenę pracy serca pacjenta.

Badanie odbywa się w gabinecie pielęgniarek. Pacjent proszony jest o rozebranie się od pasa w górę (u kobiet również stanik) i położenie na leżance. Miejsca przyczepu elektrod do ciała smarowane są żelem lub wodą w celu zwiększenia czułości urządzenia. Badanie trwa około 15 min.
W przypadku usługi w ramach NFZ, wymagane jest skierowanie od lekarza.
W przypadku usługi komercyjnej nie wymaga skierowania.
Badanie to wymaga wcześniejszej rejestracji.

Przygotowanie do badania
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jednak pamiętać, aby przed badaniem nie smarować ciała tłustymi balsamami i olejkami, ponieważ utrudniają one przylepienie elektrod. U osób z nadmiernym owłosieniem na klatce piersiowej, może zaistnieć potrzeba ogolenia miejsc umieszczenia elektrod.

Holter

Badanie to polega na wykonaniu 24 godzinnego EKG. Celem badania jest analiza i opis pracy serca w ciągu wykonywania codziennych czynności życiowych.

Holter zakładany jest o godzinie 15:00, a zdejmowany dnia następnego przed godziną 15:00. Na klatce piersiowej mocowane są elektrody, które mają za zadanie w ciągu 24 godzin zapisywać odczyt EKG. W czasie trwania zapisu należy prowadzić normalną, codzienną aktywność życiową. Wyjątek stanowi ograniczenie rozmów telefonicznych.
Podczas mycia trzeba zachować szczególną ostrożność, żeby nie zamoczyć urządzenia.

W przypadku usługi w ramach NFZ, wymagane jest skierowanie od lekarza.
W przypadku usługi komercyjnej skierowanie nie jest wymagane.
Badanie to wymaga wcześniejszej rejestracji.


Przygotowanie do badania
Na badanie należy przyjść w luźnym stroju, tak aby łatwo było zamontować urządzenie i elektrody pod ubraniem. Jeżeli klatka piersiowa jest nadmiernie owłosiona, przed badaniem należy ją ogolić.

KTG

Badanie to monitoruje akcję serca płodu oraz zapisuje czynność skurczową mięśnia macicy.  Przeprowadzane jest rutynowo od 38 tygodnia ciąży, aż do porodu. W ramach intensywnej opieki przedporodowej (jeżeli istnieją ku temu wskazania), zalecane jest od 27 tygodnia ciąży.

Na brzuchu pacjentki, mocowane są, za pomocą elastycznego pasa, dwie głowice: kardiograficzną oraz tokograficzną. Mają one za zadanie rejestrować tony serca oraz skurcze macicy. Badanie trwa od 20 do 30 minut. Wynik interpretuje i opisuje lekarz.

Badanie to nie wymaga skierowania. Należy wcześniej zarejestrować się na nie.

Przygotowanie do badania
Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Pomiar ciśnienia oraz masy ciała
Zarówno pomiar ciśnienia jak i masy ciała nie wymagają wcześniejszej rejestracji, ani skierowania od lekarza.

Pomiar ciśnienia

zabiegowyPomiar ciśnienia nie wymaga skierowania od lekarza, ani wcześniejszego umówienia się na badanie.

Spirometria

spirometria

Badanie to pozwala na uzyskanie informacji na temat czynności układu oddechowego, których nie jest w stanie dostarczyć badanie fizykalne i diagnostyka obrazowa. Służy rozpoznawaniu i ocenie stopnia zaawansowania zaburzeń czynności płuc i monitorowania efektów leczenia chorób układu oddechowego.

Przebieg badania:

Etap I - pomiar, tzw. pojemności życiowej płuc, na którą składają się:

 • objętość oddechowa (TV) – czyli ilość powietrza, która jest wdychana i wydychana w czasie normalnego oddychania.
 • zapasowa objętość wdechowa (IRV) – ilość powietrza, o którą można pogłębić normalny wdech.
 • zapasowa objętość wydechowa (ERV) – ilość powietrza, którą wysilając się, można jeszcze „usunąć” z płuc po normalnym wydechu.

Pacjent oddycha spokojnie przez pewien czas, po czym kilkakrotnie wykonuje maksymalny wdech i maksymalny wydech.

Etap II - ocena natężonego wydechu. Pacjent nabiera jak największą ilość powietrza, a następnie wykonuje energiczny, trwający możliwie długo (ponad 6 sekund) wydech. Czynność powtarza się zwykle 4 - 5 razy. Najważniejsze wskaźniki oceniane w tej części badania to:

 • natężona objętość wydechowa pierwszosekundowa (FEV1) – jest to ilość powietrza usunięta z płuc w czasie pierwszej sekundy forsownego wydechu.
 • natężona pojemność życiowa (FVC) – ilość powietrza usunięta z płuc podczas całego forsownego wydechu.
 • wskaźnik Tiffeneau – pokazuje jaki odsetek natężonej pojemności życiowej (FVC), stanowi natężona objętość wydechowa pierwszosekundowa (FEV1).
 • szczytowy przepływ wydechowy (PEF) – jest to maksymalna szybkość przepływu powietrza przez drogi oddechowe, która została osiągnięta podczas natężonego wydechu.

Wyniki badania są przedstawione za pomocą wartości liczbowych oraz wykresów, drukowane bezpośrednio po zakończeniu badania. Jest możliwość zrobienia rozszerzonej spirometrii, która ocenia reaktywność oskrzeli, czyli sposób, w jaki odpowiadają one na działanie czynników drażniących (np. leku).

Wskazania: podejrzenie astmy, ocena czynności płuc u pacjentów z chorobami śródmiąższowymi (np. zwłóknieniem płuc, sarkoidozą i innymi).

Przeciwskazania: tętniaki aorty i tętnic mózgowych, przebyta niedawno operacja okulistyczna Krwioplucie, zawał serca bądź udar mózgu. Badanie jest również mało wiarygodne, gdy osobę badaną męczy uporczywy kaszel lub gdy ze względu na ból nie może ona swobodnie oddychać (np. bezpośrednio po operacji).

Przygotowanie do badania:

 • osoby palące – przerwa między ostatnim wypalonym papierosem, a badaniem powinna wynosić 24 godziny (minimum to nie mniej niż 2 godziny).
 • alkohol – bezwzględny zakaz spożywania alkoholu przed badaniem.
 • wysiłek fizyczny – 30 minut przed badaniem nie powinno się wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego.
 • obfity posiłek – należy zachować dwugodzinną przerwę między takim posiłkiem, a badaniem.
 • leki – w przypadku przyjmowania na stałe jakichkolwiek leków, powinno się poinformować o tym lekarza zlecającego wykonanie spirometrii, gdyż w pewnych sytuacjach konieczne jest odstawienie leków na pewien czas.

Szczepienia

Szczepienie przeciw grypie

Szczepienie przeciw grypie trwa 2 minuty, grypa trwa 7 dni, powikłania – miesiące, lata.
Zapytaj swojego lekarza o szczepienia ochronne! Nie lekceważ zagrożenia.

Powinieneś zaszczepić się jeśli:

 • przebywasz w dużych grupach
 • korzystasz z komunikacji miejskiej
 • przebywasz wśród dzieci
 • jesteś po 65 roku życia
 • przewlekle chorujesz
 • masz chorobę ukł. krążenia lub oddechowego

Szczepionki są dostępne w naszej klinice przed sezonem jesiennym.
Dowiedz się więcej w Dziale Obsługi Pacjenta tel. 42 254 64 00


Szczepienie przeciwko WZW typu B

Zaszczep się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.
Po pierwsze – zapobiegaj!

Dowiedz się więcej w Dziale Obsługi Pacjenta tel. 42 254 64 00

Test prenatalny Harmony

Test Harmony to nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny nowej generacji, określający ryzyko wystąpienia zaburzeń chromosomalnych takich jak zespół Downa oraz innych wad płodu.
Zyskaj pewność, że u Twojego dziecka nie występują wady genetyczne i wykonaj test Harmony.

Bezpieczny

Krew matki do testu pobierana jest jak do badania morfologicznego, nie występuję ryzyko utraty ciąży.

Prosty

Do badania wystarczy 10 ml Twojej krwi. Test nie wymaga wcześniejszego przygotowania się.

Wiarygodny

Test przeprowadzony u ponad 500 000 kobiet, w ponad 100 krajach.

Dokładny

Wykrywalność wad genetycznych powyżej 99%, odsetek wyników fałszywie dodatnich 0,15%.

Wczesny

Możesz go wykonać już w 10 tygodniu ciąży.

Test polecany jest dla każdej kobiety w ciąży. Wskazania szczególne:

 • kobiety po 35 roku życia
 • ciąża poczęta po długotrwałym leczeniu niepłodności
 • wynik badań przesiewowych (USG genetyczne i test PAPPA) wykazał ryzyko zmian
 • ciężarne zagrożone poronieniem
 • przeciwwskazania do inwazyjnej diagnostyki prenatalnej
 • gdy matka zażywa na stałe leki, np. przeciwzakrzepowe, a także, gdy jest zakażona wirusami WZW B oraz HIV

Test prenatalny Harmony pozwala również określić płeć dziecka oraz umożliwia wykrycie wystąpienia ryzyka zaburzeń chromosomów płciowych (X,Y).

Jest niewskazany dla pacjentek w ciąży mnogiej, z liczbą zarodków większą niż 2 – ciążą trojaczą i o wyższej krotności płodów, gdyż może dawać fałszywe rezultaty.

Testy na nietolerancję pokarmową

Testy na nietolerancę pokarmowąJeśli cierpisz na dolegliwości, których zdiagnozowanie trwa dłuższy czas i nie prowadzi do konkretnego schorzenia, przyczyną może być nietolerancja pokarmowa. Nietolerancja pokarmowa to nieprawidłowa reakcja organizmu na składniki pokarmowe, charakteryzuje się jednym lub kilkoma objawami na raz, które występują od kilku godzin do kilku dni po spożyciu produktów i mogą trwać tygodniami. Nietolerancja pokarmowa to zwiększona ilość przeciwciał IgG w organizmie, które świadczą o odpowiedzi obronnej na czynnik szkodliwy.

W naszej klinice dostępne są dwa rodzaje testów określających podniesiony poziom przeciwciał IgG dla danego pokarmu:

FOOT DETECTIVE – test wykonywany pod kontrolą pielęgniarki. Metoda ta oparta jest na wykryciu przeciwciał IgG dla 46 różnych składników pokarmowych w surowicy lub osoczu krwi m.in. baranina, brokuł, czarna porzeczka, czosnek, drożdże, gluten, grejpfrut, grzyby, herbata, imbir, jabłko, jajko. Wynik testu dostępny jest po 1 dniu.
Cena: 370 zł.

FOOD PRINT – jest to test, który bada antygeny pokarmowe w warunkach laboratoryjnych. Dostępny jest w dwóch rodzajach w zależności od ilości badanych składników pokarmowych:

 • FOOD PRINT 120 – dla 120 składników pokarmowych w cenie 1300 zł
 • FOOD PRINT 200 – dla 200 składników pokarmowych w cenie 1700 zł

Próbki pobierane są w gabinecie zabiegowym oraz wysyłane do wyznaczonego laboratorium do Wielkiej Brytanii w celu przebadania. Wynik testu dostępny jest po 14 dniach i ma postać raportu zawierającego informację o poziomie przeciwciał IgG dla poszczególnych pokarmów.

Dowiedz się więcej na temat testów T 608 389 199

Wymazy

Rodzaje wykonywanych wymazów:

 • wymaz i antybiogram (gardło, rana, oko, pochwa, kanał szyjki, … itd.)
 • wymaz z kału lub z odbytu na SS (salmonella/schigella), E Coli, flora bakteryjna i antybiogram
 • wymaz z pochwy lub z odbytu w kierunku GBS-paciorkowce.

Wymazy mogą być pobierane przez lekarza podczas wizyty lub przez personel medyczny. W przypadku badań komercyjnych skierowanie nie jest wymagane.
Wyjątek stanowi wymaz GBS z pochwy (paciorkowiec), które powinno być wykonane u każdej kobiety w ciąży, jedynie przez lekarza ginekologa.

Zastrzyki (iniekcje)

 • zastrzykipodskórne
 • domięśniowe

W obu przypadkach do wykonania zastrzyku niezbędne jest skierowanie od lekarza.

Umów badanie w Dziale Obsługi Pacjenta:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.