Histeroresekcja  

Histeroresekcja to częsta metoda usuwania mięśniaków wpuklających się do jamy macicy, poprzez ablację lub resekcję (częściowe lub całkowite usunięcie). W odróżnieniu od pełnej operacji usunięcia mięśniaków, czas hospitalizacji po histeroskopii najczęściej trwa od 4 do 14 godzin. Dodatkowym atutem jest powrót do normalnego trybu życia zaraz po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed badaniem wymagane jest, aby pacjentka była 3-4 godziny na czczo (bez jedzenia i picia). Przed zabiegiem konieczne jest przedstawienie wyników badań: HBs, HCV i morfologii. Zabieg najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu po miesiączce.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Badanie polega na wprowadzeniu przez pochwę do jamy macicy, optycznego wziernika – histeroskopu. Jama macicy zostaje wypełniona płynem, przez co ścianki macicy ulegają rozciągnięciu i są lepiej widoczne. Przez histeroskop lekarz wprowadza specjalne narzędzia, które pozwalają częściowo lub całkowicie usunąć mięśniaka. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Histeroresekcję wykonuje dr n. med. Sławomir Sobkiewicz.

Umów wizytę kwalifikacyjną do zabiegu:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.