Historia centrum  

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu pacjentów oczekujących leczenia w standardzie wyższym, niż proponowany w ośrodkach publicznej ochrony zdrowia, dwaj lekarze postanowili stworzyć placówkę spełniającą ich oczekiwania. Tak w 1993 roku powstały Gabinety Salve. Pacjenci mogli skorzystać ze specjalistycznych usług medycznych i leczyć się przy zastosowaniu najnowszych technologii endoskopowych. Z doświadczeń zawodowych założycieli gabinetów wynikało, że coraz więcej par zaczęło mieć problemy z płodnością. Chcąc pomóc spełnić marzenia o rodzinie w 2002 roku rozszerzyli działalność o diagnostykę i leczenie niepłodności, która z czasem stała się jednym z działów Salve Medica. W 2002 roku dzięki zastosowaniu technik wspomaganego rozrodu, na świat przyszło pierwsze dziecko. W 2003 r. mogliśmy już poszczycić się 200 ciążami u par leczących się z powodu niepłodności.

Brak dostępności do badań profilaktycznych dla kobiet, w małych miejscowościach i chęć ich uświadamiania, dały początek w 2001 roku firmie Medica. Założycielka, która od lat jest działaczką społeczną, chciała, aby każda z kobiet miała równy dostęp do profilaktyki piersi. Powołanie do życia programu Ministerstwa Zdrowia w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi spowodowały powstanie mobilnych i stacjonarnych pracowni mammograficznych, które początkowo działały na terenie województwa łódzkiego, z czasem rozszerzając swój zasięg niemal na cała Polskę. Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort naszym pacjentkom, dzięki wyposażeniu pracowni w najnowszy sprzęt do diagnostyki piersi. Dążąc do zwiększenia dostępności usług z zakresu diagnostyki obrazowej, w 2008 roku otworzyliśmy pracownie rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, dając szansę pacjentom na wykonanie badań bez oczekiwania w kolejce, przy użyciu nowoczesnego sprzętu i w komfortowych warunkach.

Chęć ciągłego rozwoju i dostarczania usług na najwyższym poziomie doprowadziły w 2008 roku do podjęcia decyzji o stworzeniu nowoczesnej placówki ochrony zdrowia – Salve Medica Centrum Medycznego. Zaczęliśmy działać w trzech obszarach: diagnostyce i leczeniu niepłodności, poradniach lekarzy specjalistów i diagnostyce obrazowej, dając pacjentom dostęp do specjalistycznych usług medycznych. Rozszerzyliśmy działalność o kolejne profile, m.in. lekarzy rodzinnych, laboratorium genetyczne oraz szpital specjalistyczny onkologiczny. Od czasu powstania centrum wciąż się rozwijamy wprowadzając do zakresu naszych usług innowacyjne metody leczenia, m.in. embolizację mięśniaków macicy, embolizację tętnic prostaty, czy leczenie chrapania. Zespół specjalistów, który współpracuje z nami, z należną troską dba o każdego pacjenta i dokłada wszelkich starań, aby czuł, że jest pod dobrą opieką.

Należymy do grona Firm Rodzinnych. Dla nas oznacza to, że jesteśmy stabilną firmą, działającą na zasadach fairplay, zapewniającą bezpieczeństwo pracownikom i pacjentom. Zależy nam na ciągłym rozwoju i doskonaleniu jakości świadczonych usług. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w rankingu najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce, który został opublikowany przez Newsweek w 2011 roku.

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.