Hydrolaparoskopia  

Jest to badanie endoskopowe wykonywane przez pochwę, dzięki czemu nie pozostawia śladów na brzuchu. Ma na celu ocenić miednicę mniejszą, jajowody, pracę strzępków jajowodów, drożność jajowodów, obecność zrostów i endometriozy w jamie brzusznej oraz w jamie macicy.

Dzień wcześniej należy przyjąć środek przeczyszczający jelita. Przed badaniem nie można jeść i pić (od 4 do 6 godzin) oraz należy dostarczyć aktualne wyniki badań: grupy krwi, morfologii, APTT, HBs, HCV.

Badanie przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym dożylnym lub sedacji (obniżenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego za pomocą środków farmakologicznych bez wyłączenia świadomości). Polega na wykonaniu histeroskopii, a następnie przez tylne sklepienie pochwy wprowadzany jest do jamy brzusznej hydrolaparoskop. Na tej podstawie dokonuje się oceny zagłębienia odbytniczo-macicznego, jajowodów z ich drożnością oraz jajników.

Umów wizytę kwalifikacyjną do zabiegu:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.