Implant antykoncepcyjny

Opis usługi

Implant antykoncepcyjny jest jedną z metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. To alternatywa dla doustnej antykoncepcji jest w pełni bezpieczna i ma bardzo wysoki wskaźnik skuteczności.

Kiedy zdecydować się na założenie implantu antykoncepcyjnego 

Z tej formy antykoncepcji mogą skorzystać kobiety, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą stosować tabletek antykoncepcyjnych (np. z powodu nadciśnienia, cukrzycy itd.), jak również te, które z powodu swojej nadwagi nie mogą stosować plastrów antykoncepcyjnych. Implant jest również bezpieczną formą antykoncepcji hormonalnej dla kobiet karmiących piersią.

Implant działa poprzez powolne uwalnianie progestagenu (syntetycznego hormonu płciowego - odpowiednika progesteronu).

Jak przebiega założenie implantu antykoncepcyjnego

Implant jest zakładany przez lekarza w trakcie wizyty ginekologicznej. Umieszczany jest pod skórą, w górnej części przedramienia. Powinien być założony na początku cyklu (między 1-szym a 5-tym dniem cyklu).

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Przeciwwskazania do zastosowania implantu antykoncepcyjnego:

  • Choroba zakrzepowo-zatorowa
  • Ciężka choroba wątroby lub guzy wątroby
  • Rak piersi lub narządów rodnych
  • Krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie
  • Uczulenia na jakikolwiek składnik implantu
  • Wiek poniżej 18 roku życia

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Implant działa około 3 lat. Po tym czasie można go usunąć całkowicie lub wymienić na nowy.

Skutkami ubocznymi mogą być nieregularne, przedłużające się miesiączki lub ich brak. Innymi skutkami ubocznymi (szansa na wystąpienie jest minimalna) mogą być bóle głowy (również migrenowe), bóle brzucha,  nudności, zwiększenie masy ciała, zmiany nastroju, zmniejszenie libido, tkliwość piersi, upławy, trądzik.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak