Interesuje nas leczenie w Klinice Płodności
Poznaj nas
Klinika Płodności Salve Medica to miejsce, w którym doświadczenie, profesjonalizm i pasja pozwalają spełnić marzenia o rodzicielstwie. W jednym miejscu oferujemy kompleksową diagnostykę oraz leczenie, w którym specjalizujemy się od 1993 roku, stale podnosząc nasze kwalifikacje. Stawiamy na indywidualne podejście do każdej pary z problemem płodności.
Zapewniamy intymność oraz komfortowe warunki dzięki wydzielonej strefie dla pacjentów Kliniki Płodności, w której znajduje się dedykowana Rejestracja, część zabiegowa z salą do relaksacji po zabiegach oraz pokoje dla mężczyzn do oddawania nasienia. Gabinety ginekologiczne są wyposażone w pokoje przygotowań z łazienkami, tak żeby każda pacjentka czuła się komfortowo podczas badania.
Kiedy należy rozpocząć diagnostykę?
O niepłodności mówimy, gdy po roku regularnego współżycia, bez stosowania środków antykoncepcyjnych, kobieta nie zachodzi w ciążę. Po tym okresie, kobieta powinna zgłosić się do lekarza ginekologa zajmującego się problemem niepłodności, dotyczy to kobiet <35 lat.
Rozpocząć diagnostykę szybciej, najlepiej po pół roku bezskutecznego starania się o dziecko, powinna kobieta:
- po 35 roku życia,
- z problemem endometriozy,
- po operacjach ginekologicznych,
- z AMH poniżej 1,5 ng/ml.
Należy pamiętać, że część badań jest zależnych od faz cyklu kobiety i można je wykonać tylko raz w miesiącu, dlatego należy zgłosić się do lekarza jak najszybciej.
Krok 1: Spotkanie z Koordynatorem Kliniki
Koordynator Kliniki Płodności jest do Waszej dyspozycji już przed pierwszą wizytą. Odpowie na Wasze pytania odnośnie przebiegu diagnostyki i leczenia, pomoże w weryfikacji niezbędnych dokumentów i wyników badań. Jest dobrym duchem Kliniki Płodności Salve Medica – to właśnie z tą osobą możecie porozmawiać o swoich obawach, wątpliwościach.
Spotkanie z Koordynatorem może się odbyć niezależnie od wizyty lekarskiej.
Umów spotkanie z Koordynatorem w Rejestracji 42 254 64 02.
Krok 2: Wizyta niepłodnościowa pierwszorazowa
Pierwsza wizyta niepłodnościowa to wizyta u lekarza ginekologa, specjalisty leczenia niepłodności. Starania o dziecko to wspólna droga kobiety i mężczyzny, dlatego podczas wizyty rekomendujemy obecność obojga partnerów. Przyczyny niepłodności mogą leżeć po obu stronach.
W dniu wizyty zarezerwujcie sobie około godziny czasu na pobyt w Klinice Płodności. Wizyta pierwszorazowa może potrwać 10-30 min. Czas wizyty może się różnić ze względu na indywidualną sytuację danej pary. Warto do takiej wizyty się przygotować zbierając dotychczasową dokumentację medyczną (dokumentację diagnostyki i leczenia niepłodności, wypisy ze szpitala, informacje o przebytych chorobach, zabiegach i operacjach, wyniki badań).
Skorzystaj z naszego poradnika „Pierwsza wizyta w Klinice Płodności”, który ułatwi przygotowanie się do pierwszego spotkania z lekarzem. Poradnik do pobrania znajdziesz na końcu tego kroku.
Przebieg wizyty:
- wywiad medyczny z obojgiem partnerów,
- weryfikacja dotychczasowej dokumentacji medycznej oraz wyników badań,
- badanie ginekologiczne, w tym również badanie ultrasonograficzne (USG),
- zlecenie dodatkowych badań diagnostycznych dla obojga partnerów,
- odpowiedzi na pytania pary.
W trakcie wizyty lekarzowi może towarzyszyć asystentka medyczna, która uzupełnia elektroniczną dokumentację medyczną.
Informujemy, że z uwagi na szczególne okoliczności w związku z trwającą pandemią, spowodowaną wirusem SARS-COV2, może się zdarzyć, że wspólna wizyta nie będzie możliwa. Przed wizytą upewnijcie się w rejestracji o możliwości przyjścia we dwoje.
Zapisz się:
pierwsza-wizyta-klinika-plodnosci.pdf | pobierz |
Krok 3: Diagnostyka obojga partnerów
Diagnostyka niepłodność powinna obejmować zawsze badania u obojga partnerów i przebiegać w tym samym czasie. Nie należy zwlekać z rozpoczęciem diagnostyki, badania u partnerki są zależne od miesięcznego cyklu i często trzeba je przesunąć w czasie nawet o miesiąc. Wszystkie badania diagnostyczne wykonywane są na miejscu w naszej klinice, dzięki temu skraca się czas ich wykonania.
W celu diagnostyki przyczyn niepłodności lekarz może zlecić badania laboratoryjne lub badania obrazowe dla obojga partnerów.
Dla partnerki:
- badania hormonalne, immunologiczne, cytologiczne, genetyczne, mikrobiologiczne,
- monitorowanie owulacji,
- stymulacja owulacji,
- badanie drożności jajowodów (HSG) w torze wizyjnym w czasie rzeczywistym,
- histeroskopia,
- laparoskopia.
Dla partnera:
- badania ogólne nasienia/komputerowe CASA,
- badanie chromatyny plemnikowej,
- test swim-up,
- test HBA (wiązania plemników z hialuronianem),
- badanie fruktozy w plazmie nasienia,
- posiew nasienia z antybiogramem,
- MAR test,
- badania kwasu cytrynowego w plazmie nasienia,
- badanie potencjału oksydo-redukcyjnego, badanie α-glukozydazy obojętnej (NAG) w plazmie nasienia,
- ocena stopnia uszkodzenia genetycznego plemników DFI.
Lekarz może również zlecić konsultacje u specjalistów z zakresu: andrologii, dietetyki, endokrynologii, genetyki, immunologii, psychologii, urologii.
Krok 4: Wybór metody leczenia
Kompleksowe podejście do leczenia niepłodności
Całość leczenia odbywa się w naszej klinice. Na miejscu znajduje się ginekologiczny oddział szpitalny, laboratorium embriologiczne i seminologiczne, gabinety ginekologiczne, gabinet pielęgniarski, pokoje do oddawania nasienia oraz miejsce odpoczynku i relaksacji po zabiegach leczenia niepłodności.
Decyzję o konkretnej metodzie leczenia zawsze podejmuje para w oparciu o zalecenia lekarza prowadzącego. Leczenie dobieramy indywidualnie dla każdej leczącej się w naszej klinice pary.
Metody leczenia niepłodności dostępne w naszej Klinice Płodności:
- leczenie hormonalne, stymulacje hormonalne,
- inseminacja domaciczna z nasieniem partnera,
- inseminacja domaciczna z nasieniem dawcy,
- in vitro klasyczne (IVF),
- in vitro ICSI (z mikroiniekcją plemnika do komórki)
- in vitro z komórką dawczyni,
- in vitro z nasieniem dawcy,
- in vitro z adopcją zarodka.