KardiochirurgiaKardiochirurgia to dziedzina medycyny zajmująca się operacyjnym oraz zachowawczym leczeniem chorób serca i naczyń krwionośnych. Lekarz kardiochirurg zajmuje się leczeniem wad wrodzonych i nabytych układu sercowo-naczyniowego.

W poradni kardiochirurgicznej w Łodzi zapewniamy opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy gwarantują pacjentom najwyższy poziom opieki medycznej. Przeprowadzają wnikliwe konsultacje, kierują na dodatkowe badania diagnostyczne i udzielają porad w oparciu o aktualną wiedzę medyczną. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, zapewniając kompleksową opiekę medyczną oraz empatyczne podejście.

Poradnia kardiochirurgiczna w Łodzi specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:

 • Wad zastawkowych serca.
 • Choroby niedokrwiennej serca.
 • Choroby aorty wstępującej.
 • Niewydolności serca (ze znajomością leczenia i prowadzenia pacjentów z przeszczepami serca oraz ze wspomaganiem mechanicznym serca VAD).
 • Zaburzeń rytmu serca wraz z leczeniem elektrofizjologicznym.
 • Chorób śródpiersia.

Na miejscu w poradni kardiochirurgicznej wykonujemy:

Dlaczego warto wybrać poradnię kardiochirurgiczną Salve Medica w Łodzi?

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę lekarza kardiochirurga i innych specjalistów, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu w Łodzi ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG).
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę u kardiochirurga i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

CZYM ZAJMUJE SIĘ KARDIOCHIRURGIA?

Kardiochirurgia to dziedzina medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem chorób serca i naczyń krwionośnych. Dzieli się na kardiochirurgię dziecięcą, która obejmuje leczenie wad w okresie płodowym i dziecięcym oraz kardiochirurgię dorosłych, zajmującą się leczeniem wad wrodzonych i nabytych u dorosłych.

JAKIE OPERACJE WYKONUJE KARDIOCHIRURG?

Lista zabiegów, jakie przeprowadza kardiochirurg, jest długa, a do najczęściej wykonywanych zalicza się:

 • chirurgiczne leczenie choroby wieńcowej,
 • by-passy, czyli operacja pomostowania tętnic wieńcowych,
 • operacyjne leczenie wad wrodzonych i nabytych serca,
 • leczenie tętniaków, powikłań zawału mięśnia sercowego,
 • leczenie zaburzeń rytmu serca.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak