Klinika płodnościKlinika Płodności Salve Medica to miejsce, w  którym dokładamy wszelkich starań, aby marzenia o rodzicielstwie spełnić w jak najkrótszym czasie i w komfortowych warunkach. Diagnostyką i leczeniem niepłodności zajmujemy się od 1993 roku. Miarą naszego sukcesu jest wciąż rosnąca liczba urodzonych dzieci.

W trakcie korzystania z usług w naszej klinice, nasi Pacjenci mają zapewnioną stałą opiekę zaufanych specjalistów – lekarzy, embriologów, seminologów, położnych i pielęgniarek. W skład naszego zespołu lekarskiego wchodzą lekarze takich specjalizacji jak: ginekologia i położnictwo, andrologia, urologia, endokrynologia, psychologia.

W naszym ośrodku można wykonać całość diagnostyki i leczenia. W jednym miejscu znajduje się:

 • laboratorium embriologiczne, diagnostyczne, seminologiczne,
 • bank komórek rozrodczych (jajowych i plemników),
 • oddział ginekologiczny z całodobową opieką lekarską i możliwością wykonywania zabiegów (histeroskopii, histeroresekcji, laparoskopii, hydrolaparoskopii, HSG, operacji ginekologicznych).

Wiemy jak ważna jest rozmowa w procesie leczenia niepłodności. Do dyspozycji naszych Pacjentów jest Koordynator Kliniki Płodności, który na każdym etapie wspiera pary w drodze do rodzicielstwa.

Zapraszamy do naszej kliniki pary, które chcą zostać rodzicami. Zarówno te, które są na początku tej drogi, jak i te, które są w trakcie leczenia.

Dlaczego warto wybrać Klinikę Płodności Salve Medica

 • Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w diagnostyce i leczeniu niepłodności.
 • Naszym Pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia.
 • Najważniejsza jest dla nas dobro Pacjenta – metody diagnostyki i leczenia dobieramy indywidualnie, dla każdej pary.
 • Posiadamy oddział ginekologiczny z całodobową opieką lekarską. Dzięki temu mamy możliwość wykonywania takich zabiegów jak: ocena drożności jajowodów (HSG), histeroskopia, histeroresekcja, laparoskopia, hydrolaparoskopia, operacji ginekologicznych.
 • Prowadzone przez nas standardy diagnostyki i leczenia są zgodne z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (PTMR) oraz Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE).
 • Wysoka skuteczność leczenia – uzyskaliśmy najwyższą skuteczność leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach realizacji programu zdrowotnego pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”.
 • Kierownik naszej kliniki, doktor Sławomir Sobkiewicz, posiada ponad 30 letnie doświadczenie lekarskie, w tym ponad 20 letnie w leczeniu niepłodności i diagnostyce endoskopowej.
 • Kierownik laboratorium embriologicznego Małgorzata Wójt posiada, certyfikat ESHRE, Senior Clinical Embryologist, który ma niewielu specjalistów w Polsce.
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 00
Umów się internetowo
rejestracja on-line
Umów wizytę telefonicznie:
42 254 64 00
lub skorzystaj z możliwości

Nasz zespół

lek. med.
Ginekologia, Położnictwo, Ginekologia Estetyczna
Ginekologia, Położnictwo
Ginekologia,położnictwo
dr n. med.
Ginekologia, położnictwo
Endokrynologia
lek. spec.
Ginekologia, Położnictwo
Andrologia, Urologia
lek. spec.
Genetyka kliniczna, Neurologia
prof. hab. dr n. med.
Andrologia, Endokrynologia, Endokrynologia dziecięca
dr n. med.
Ginekologia, Położnictwo
dr n. med.
Urologia, andrologia, seksuologia
dr n. med.
Ginekologia, Położnictwo
dr n. med.
Genetyka
lek. spec.
Ginekologia, Położnictwo

Najczęściej zadawane pytania

Pierwszorazowa wizyta niepłodnościowa powinna odbyć się u lekarza ginekologa - specjalisty w diagnostyce i leczeniu niepłodności.

Kiedy umówić się na pierwszorazową wizytę:

 • po roku bezskutecznych starań o dziecko (dla kobiet do 35 r. ż.)
 • po pół roku bezskutecznych starań o dziecko (dla kobiet po 35 r. ż.)
 • po pół roku starań, w przypadku wcześniejszych operacji ginekologicznych lub w obrębie jamy brzusznej
 • w przypadku starań o kolejne dziecko, jeżeli od pierwszej ciąży upłynął już dłuższy okres czasu (kilka lat)

Starania o dziecko to wspólna droga kobiety i mężczyzny, dlatego na pierwszą wizytę zapraszamy oboje partnerów.

Wizyta niepłodnościowa pierwszorazowa to spotkanie z lekarzem ginekologiem - specjalistą leczenia niepłodności. W trakcie wizyty lekarz prowadza wywiad medyczny z obojgiem partnerów, przeprowadzi badanie ginekologiczne oraz badanie usg.

Przed pierwszą wizytą w naszej klinice odbywa się spotkanie z Koordynatorem, który przedstawia proces leczenia, możliwości jakie daje nasza klinika oraz odpowiada na pojawiające się pytania.

Więcej informacji o wizycie pierwszorazowej dostępnych jest tutaj.

Leczenie niepłodności zawsze powinno rozpoczynać się od jak najprostszych, najmniej inwazyjnych i najtańszych metod leczenia. Decyzję o konkretnej metodzie leczenia zawsze podejmuje para w oparciu o zalecenia lekarza prowadzącego. Metody diagnostyki i leczenia dobieramy indywidualnie dla każdej leczącej się w naszej klinice pary.

Długość leczenia zależna jest od tego jakie postępowanie zaleci lekarz. W najkrótszym przypadku od pierwszej wizyty do pierwszego transferu może upłynąć około dwa miesiące. Jeśli w trakcie diagnostyki zlecone są dodatkowe badania lub w trakcie przygotowania lekami Pacjentka nie reaguje prawidłowo (np. występuje zespół hiperstymulacji) proces może się wydłużyć. Nasze działania zawsze zdeterminowane są bezpieczeństwem i zdrowiem naszych Pacjentów.

Koszty związane z leczeniem z wykorzystaniem technik rozrodu wspomaganego są różne w zależności od indywidualnej sytuacji medycznej każdej pary. Na całość kosztów składają się koszty związane z wizytami, badaniami diagnostycznymi, stosowanymi w trakcie stymulacji i przygotowania do transferu lekami (oraz tym czy przysługuje na nie refundacja). Dodatkowo na koszty mogą wpłynąć zastosowane dodatkowe procedury w trakcie zapłodnienia pozaustrojowego (przykładowo assisted hatching, embryo glue itp.)