Klinika płodnościNiepłodność w Polsce dotyka 15-20% par. Główną jej przyczyną jest coraz późniejsze podejmowanie decyzji o rodzicielstwie. Najlepszy czas na zajście w ciążę to wiek między 20-25 rokiem życia. Obecnie coraz więcej par decyduje się na potomstwo, dopiero po 30 roku życia. Na płodność wpływa również styl życia – dłuższy czas pracy, charakter pracy, nałogi, sterydy, spożywanie w przetworzonej żywności, antybiotyki i hormony oraz zanieczyszczenie środowiska.

Niepłodności nie musi oznaczać bezpłodności. Współczesna medycyna poprzez techniki rozrodu wspomaganego sprawia, że 80% niepłodnych par doczeka się upragnionej dziecka.

Klinika Płodności Salve Medica to miejsce, w którym doświadczenie, profesjonalizm i pasja pozwalają spełnić marzenia o rodzicielstwie. W jednym miejscu oferujemy kompleksową diagnostykę oraz leczenie, w którym specjalizujemy się od 1993 roku, stale podnosząc nasze kwalifikacje. Stawiamy na indywidualne podejście do każdej pary z problemem płodności.

Zapewniamy intymność oraz komfortowe warunki dzięki wydzielonej strefie dla pacjentów Kliniki Płodności, w której znajduje się dedykowana rejestracja, część zabiegowa z salą do relaksacji po zabiegach oraz pokoje dla mężczyzn do oddawania nasienia. Gabinety ginekologiczne są wyposażone w pokoje przygotowań z łazienkami, tak żeby każda pacjentka czuła się komfortowo podczas badania.

Miarą naszego sukcesu jest wciąż rosnąca liczba urodzonych dzieci, która wynosi już ponad 4000

Nasza skuteczność w II kwartale 2021 roku wyniosła 41%. Skuteczność dotyczy zapłodnienia pozaustrojowego IVF/ICSI u wszystkich grup wiekowych pacjentek, uzyskane ciąże biochemiczne na transfer zarodka.

Sprawdź pozostałe, aktualne statystyki leczenia w naszej Klinice.

Osiągnęliśmy najwyższą 41% skuteczność leczenia w Polsce, w ramach realizacji programu Ministerstwa Zdrowia pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”. Średnia skuteczność pozostałych klinik w Programie wyniosła 32%.

Diagnostykę i leczenie dobieramy indywidualnie, dla każdej pary

W trakcie korzystania z usług w Naszej Klinice, Pacjenci mają zapewnioną stałą opiekę zaufanych specjalistów – lekarzy, embriologów, seminologów, psychologów, położnych i pielęgniarek oraz Koordynatora Kliniki Płodności. W skład naszego zespołu lekarskiego wchodzą lekarze takich specjalizacji jak: ginekologia i położnictwo, andrologia, urologia, endokrynologia. Bardzo aktywnie współpracujemy ze specjalistami w zakresie diagnostyki i leczenia par, które z przyczyn immunologicznych nie zachodzą w ciążę.

W naszej Klinice można wykonać całość diagnostyki i leczenia niepłodności. W jednym miejscu znajdują się:

 • laboratorium embriologiczne, diagnostyczne, seminologiczne, genetyczne,
 • bank komórek rozrodczych (jajowych, plemników, zarodków),
 • oddział ginekologiczny z całodobową opieką lekarską i możliwością wykonywania zabiegów (histeroskopii, histeroresekcji, laparoskopii, oceny drożności jajowodów - HSG, operacji ginekologicznych).

Zapraszamy do obejrzenia cyklu filmów pt. ,,Niepłodność pod lupą”. Nasi eksperci postanowili zmierzyć się z kilkoma zagadnieniami, które składają się na diagnostykę i leczenie niepłodności.

Dbamy o najwyższe standardy obsługi i leczenia

Do dyspozycji naszych Pacjentów jest Koordynator Kliniki Płodności, który na każdym etapie wspiera pary w drodze do rodzicielstwa.

Nasz zespół tworzą lekarze, embriolodzy oraz seminolodzy, będący aktywnymi członkami:

 • Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników,
 • Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE),
 • Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE).

Kierownik Kliniki Płodności oraz Kierownik Laboratorium Embriologicznego odbyli szereg szkoleń i warsztatów w najlepszych klinikach na świecie:

 • Stany Zjednoczone, klinika w Atlancie
 • Norwegia, Trondheim, klinika Trondheim University Hospital
 • Niemcy, klinika w Dusseldorf
 • Słowacja, Bratysława, klinika Iscare
 • Holandia, Leiden, klinika Medisch Centrum Kinderwens (Medical Centre for Childwish)
 • Finlandia, Helsinki, klinika Family Federation of Finland Fertility Clinics
 • Czechy, Praga, klinika Pronatal
 • Hiszpania, Valencja IVI

Nasi embriolodzy mogą pochwalić się prestiżowym certyfikatem ESHRE, Senior Clinical Embryologist, który uprawnia embriologa klinicznego do wykonywania zawodu we wszystkich krajach Europy i jest świadectwem najwyższych umiejętności embriologa.

Laboratorium embriologiczne i seminologiczne zajmuje się przygotowaniem komórek rozrodczych do procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Nasi specjaliści, przykładają najwyższą wagę do stworzenia idealnych warunków dla rozwoju zarodka, tak żeby czuł się jak w środowisku naturalnym (w macicy). Praca w laboratorium wymaga precyzji oraz ściśle określonych warunków otoczenia. Zapewniamy te warunki poprzez oddzielenie pomieszczeń specjalną śluzą, w której powietrze jest non-stop oczyszczane, matami dezynfekcyjnymi, dedykowanymi procedurami higienicznymi, stałą kontrolą wilgotności i temperatury. To otoczenie wolne od toksyn oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Stale podnosimy skuteczność procedur wspomaganego rozrodu, wprowadzając najnowsze rozwiązania, które są prezentowane na światowych konferencjach Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE).

 • Pierwsi w Polsce wprowadziliśmy badanie receptywności endometrium (ERA). U 95% pacjentek z wynikiem niereceptywnym (błona śluzowa macicy nie przyjęła zarodka), jesteśmy w stanie dokładnie określić, najoptymalniejszy czas na transfer, aby zakończył się sukcesem.
 • Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy najnowocześniejszą metodę mrożenia (vitryfikacji) gamet i zarodków CryoTec, która daje 100% jakość mrożonych komórek jajowych jak i zarodków. Nasi embriolodzy uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez twórcę metody Dr. Masashige Kuwayama.
 • Jako jedna z pierwszych klinik w Polsce wprowadziliśmy do laboratorium unikalny w skali kraju system Primo Vision, który pozwala obserwować zarodek w każdej chwili jego rozwoju, poza ciałem kobiety, co podnosi znacznie skuteczność metody in vitro.
 • Opatentowaliśmy i stosujemy własny system do podawania zarodków w embriotransferze, co podwyższa skuteczność całej procedury in vitro.

Laboratorium embriologiczne jest czynne 7 dni w tygodniu, zapewniając pełną dostępność i możliwość terminowego wykonywania zabiegów dla naszych Pacjentów.

Prowadzone przez nas standardy diagnostyki i leczenia są zgodne z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (PTMR) oraz Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE).

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Pierwszorazowa wizyta niepłodnościowa powinna odbyć się u lekarza ginekologa specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu niepłodności.

Kiedy umówić się na pierwszorazową wizytę:

 • po roku bezskutecznych starań o dziecko (dla kobiet do 35 roku życia),
 • po sześciu miesiącach bezskutecznych starań o dziecko (dla kobiet po 35 roku życia),
 • po sześciu miesiącach starań, w przypadku wcześniejszych operacji ginekologicznych lub w obrębie jamy brzusznej,
 • w przypadku starań o kolejne dziecko, jeśli od pierwszej ciąży upłynął już dłuższy okres czasu (kilka lat),
 • w przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku badania poziomu AMH u kobiet lub wyników badania nasienia u mężczyzn.

Starania o dziecko to wspólna droga kobiety i mężczyzny, dlatego na pierwszą wizytę zapraszamy obije partnerów.

Wizyta niepłodnościowa pierwszorazowa to spotkanie z lekarzem ginekologiem - specjalistą leczenia niepłodności. W trakcie wizyty lekarz przeprowadza wywiad medyczny z obojgiem partnerów, wykonuje badanie ginekologiczne oraz badanie USG.

Przed pierwszą wizytą w naszej klinice odbywa się spotkanie z Koordynatorem, który przedstawia proces leczenia, możliwości jakie daje nasza klinika praz odpowiada na pojawiające się pytania.

Więcej informacji o wizycie pierwszorazowej znajdziesz tutaj.

Leczenie niepłodności zawsze powinno rozpoczynać się od jak najprostszym, najmniej inwazyjnych metod leczenia. Decyzję o konkretnej metodzie leczenia zawsze podejmuje para w oparciu o zlecenia lekarza prowadzonego. Metody diagnostyki i leczenia dobieramy indywidualnie dla każdej leczącej się w naszej klinice pary. Wybór metody leczenia uzależniony jest od konkretnego przypadku, wieku i wyników.

Długość leczenia zależna jest od tego jakie postępowanie zaleci lekarz. W przypadku inseminacji proces trwa do około 6 miesięcy. W przypadku in vitro od pierwszej wizyty do pierwszego transferu może upływać około dwóch miesięcy. Jeśli w trakcie diagnostyki zlecone są dodatkowe badania lub w trakcie przygotowania lekami Pacjentka nie reaguje prawidłowo (np. występuje zespół hiperstymulacji) proces może się wydłużyć. Nasze działania zawsze podyktowane są bezpieczeństwem i zdrowiem naszych Pacjentów. 

Koszty związane z leczeniem z wykorzystaniem technik rozrodu wspomaganego są różne w zależności od indywidualnej stymulacji medycznej każdej pary. Na całość kosztów składają się koszty związane z wizytami, badaniami diagnostycznymi, stosowanymi w trakcie stymulacji i przygotowania do transferu lekami (oraz tym czy przysługuje na nie refundacja). Dodatkowo na koszty mogą wpływać zastosowane dodatkowe procedury w trakcie zapłodnienia pozaustrojowego (przykładowo assisted hatching, embryo glue itp.)

Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania in vitro.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak