Kolposkopia

Opis usługi

Kolposkopia to badanie polegające na obejrzeniu szyjki macicy, pochwy, sromu i okolic okołoodbytniczych w znacznym powiększeniu (ponad dwudziestokrotnym), dzięki zastosowaniu kolposkopu.

Kiedy wykonać kolposkopię

Badanie to jest zalecane w przypadku nieprawidłowych wyników cytologii, jak również w przypadku zmian na szyjce macicy, które widoczne są gołym okiem.

Największą zaletą kolposkopii jest znacznie wyższa dokładność w wykrywaniu zmian przednowotworowych niż sama cytologia.

Wskazania do kolposkopii:

  • nieprawidłowy wynik cytologii
  • zmiany na szyjce macicy widoczne gołym okiem (nadżerki, polipy, kłykciny)
  • stany zapalne
  • obecność wirusa HPV

Jak przebiega kolposkopia

Badanie trwa około 10-15 minut, może być wykonane w trakcie wizyty ginekologicznej. Przeprowadzane jest na fotelu ginekologicznym, z wykorzystaniem wziernika i kolposkopu. W pierwszej fazie badania lekarz ocenia wydzielinę szyjki macicy oraz ocenia jej powierzchnię. Następnie szyjka macicy zostanie oczyszczona ze śluzu, przemyta chlorkiem sodu i przeprowadzona zostanie próba z użyciem 3% roztworu kwasu octowego i płynu Lugola. W trakcie badania lekarz może pobrać wycinek do badania histopatologicznego.

Badanie można wykonywać w trakcie ciąży.

Przygotuj się

Przed zabiegiem

Badanie najlepiej jest wykonać około 4-7 dni po zakończonej miesiączce.

Przed badaniem należy powstrzymać się od współżycia (przez około 2 dni), przestać używania globulek dopochwowych, nie wykonywać irygacji pochwy.

W dniu zabiegu

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia kolposkopii może być:

  • Uczulenie na jod,
  • Skłonność do krwawień,
  • Ostry stan zapalny pochwy i miednicy mniejszej.

Cennik

Nasz zespół

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko