Konizacja szyjki macicy

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Konizację szyjki macicy przeprowadza się najczęściej, gdy wynik badania cytologicznego wskazuje na zmiany chorobowe (np. przedrakowe). Zabieg może być wykonany w celach diagnostycznych (pobranie wycinka tkanki), jak i leczniczych (usunięcie fragmentu szyjki macicy). 

Jak przebiega konizacja szyjki macicy

Do zabiegu stosuje się zazwyczaj znieczulenie ogólne krótkotrwałe dożylne lub dokręgosłupowe. Lekarz usuwa stożek szyjki macicy, a następnie przeprowadza łyżeczkowanie. Materiał uzyskany w czasie konizacji wysyłany jest do badania histopatologicznego. Zabieg trwa od 10 do 30 minut, a pobyt w szpitalu do 2 dni.

Po zabiegu Pacjentka może odczuwać niekomfortowe skurcze, jednak mijają one po kilku godzinach. Przez kilka tygodni możliwe jest plamienie z dróg rodnych. Przez 3-4 tygodnie należy na siebie uważać (nie dźwigać, wstrzymać się od stosunków seksualnych).

Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Przygotuj się

3 dni przed zabiegiem

Unikaj pokarmów ciężkostrawnych i gazowanych płynów.

Dzień przed zabiegiem

Przyjmij leki przeczyszczające, czopek glicerynowy lub wykonaj lewatywę. Weź Espumisan lub węgiel aktywowany.

W dniu zabiegu

6 godzin przed zabiegiem musisz być na czczo (bez jedzenia i picia). Przed zabiegiem konieczne jest przedstawienie oceny histologicznej wycinki/wyskrobiny z szyjki macicy, a także wyników czystości pochwy.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg trwa ok. 10 - 30 minut.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Po zabiegu mogą nastąpić niekomfortowe objawy (lekki ból w podbrzuszu, skurcze), jednak mijają one kilka godzin po konizacji.

Przez około 4-6 tygodni należy wstrzymać się od stosunków. Po tym czasie można prowadzić aktywne życie seksualne.

Po zabiegu kobieta nadal może zostać mamą.  

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak