Korekcja odstających małżowin usznych

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Zabieg korekcji odstających małżowin  usznych ma na celu przywrócenie prawidłowego kąta ich odstawania lub wymodelowanie chrząstki. Można go wykonywać u dzieci od siódmego roku życia, gdyż do tego czasu wzrost małżowiny usznej jest praktycznie zakończony. Dziecko ma szansę na korekcję przed pójściem do szkoły, bez potrzeby narażania się na złośliwe uwagi rówieśników.

Jak przebiega zabieg korekcji odstających małżowin usznych

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz robi nacięcia na chrząstce małżowiny usznej i zakłada szwy, które powodują wytworzenie naturalnego pofałdowania, po czym doszywa odstającą muszlę małżowiny do okolicy zausznej.

Przygotuj się

Przed zabiegiem

Skonsultuj się z lekarzem kwalifikującym do zabiegu, przekaże Ci szczegółowe informacje jak się do niego przygotować.

Wykonaj badania krwi: morfologię z rozmazem, czynniki krzepnięcia krwi (APTT/INR), poziom elektrolitów (Na-sód, K-potas).

W dniu zabiegu

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • infekcje wirusowe lub bakteryjne,
  • tendencje do tworzenia bliznowców,
  • złe wyniki badań krwi,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby psychiczne.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg trwa koło godziny. 

Zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem miejscowym.

Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak