Laser 2RT

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Laser nanosekundowy 2RT – jest pierwszą na świecie skuteczną i bezpieczną terapią zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD) i cukrzycowego obrzęku plamki żółtej. Służy do przeprowadzenia terapii stymulującej naturalny biologiczny proces regeneracji oka we wczesnych stadiach.

Zabieg laserem nie ma skutków ubocznych, jest to jedyna skuteczna i bezpieczna metoda leczenia wczesnej postaci AMD. Energia lasera wywołuje regenerację nabłonka barwnikowego siatkówki. Dzięki zastosowaniu nanosekundowych impulsów światła laserowego o niskiej energii nie dochodzi do termicznego uszkodzenia tkanek. Zabieg pozytywnie wpływa na transport substancji odżywczych do siatkówki oka wspomagając regenerację komórek i prowadząc do wyraźnego zmniejszenia lub zaniku złogów w siatkówce.

Kiedy zdecydować się na zabieg laserem 2RT

Wskazania do wykonania zabiegu laserem 2RT:

  • wczesna postać zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), określane jako obecność dużych złogów (druzów) w siatkówce centralnej,
  • nagromadzenie dużej ilości pigmentu w postaci tzw. zaniku geograficznego,
  • cukrzycowy obrzęk plamki żółtej (makulopatia cukrzycowa),

Jak przebiega zabieg laserem 2RT

Kwalifikacja do terapii laserem 2RT wykonywana jest przy użyciu nowoczesnych aparatów okulistycznych celem oceny aktualnego stanu siatkówki, jak najdokładniejszego zobrazowania tzw. druz i precyzyjnym wyznaczeniu miejsc siatkówki, w które zaaplikowany będzie bezpieczny impuls lasera. Zabieg laserem 2RT może zostać wykonany bezpośrednio po zakwalifikowaniu Cię do leczenia tą metodą.

Zabieg laserem 2RT wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych przez lekarza okulistę z wieloletnim doświadczeniem w laseroterapii siatkówki i certyfikatem do leczenia. Bezpośrednio przed zabiegiem podane zostaną krople znieczulające i rozszerzające źrenicę do worka spojówkowego. Następnie na powierzchni rogówki umieszczona zostanie soczewka kontaktowa, przez którą przy użyciu mikroskopu przesyłane są bezbolesne impulsy laserowe. Podczas zabiegu możesz dostrzec jasne błyski wiązki celowniczej lasera, używanej przez lekarza w celu prawidłowego skierowania wiązki zabiegowej. W czasie wykonywania procedury usłyszysz charakterystyczne „kliknięcie”, towarzyszące pracy lasera.

Zabieg jest krótki, łącznie trwa 5-7minut. Bezpośrednio po zabiegu przez kilka godzin utrzymywać się będzie pogorszona ostrość widzenia z powodu poszerzenia źrenic wywołanych kroplami podanymi przed zabiegiem. Z tego powodu w dniu zabiegu nie powinno się samodzielnie prowadzić samochodu. Prawidłowa ostrość wzroku powinna powrócić w dniu następnym.

Pozytywnych efektów leczenia laserem 2RT należy spodziewać się po upływie od 3 do 6 miesięcy. Jest to czas niezbędny do regeneracji komórek i zaniku lub zmniejszenia się druzów w siatkówce oka.

Po wykonanym zabiegu należy zgłosić się na wizytę kontrolną po 3 miesiącach, a następnie po 6 miesiącach.

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Weź pod uwagę, że po zabiegu nie będziesz w stanie prowadzić samochodu.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Przyczyny, objawy, rodzaje i metody korygowania wad wzroku

Wady wzroku to problem, który w mniejszym lub większym stopniu dotyczy znacznej części społeczeństwa. Na ich pojawienie się wpływa wiele elementów: podeszły wiek, narażenie na kontakt z czynnikami drażniącymi, uwarunkowania genetyczne i szereg innych. Czasem występowanie wady wzroku diagnozowane jest już w pierwszych kilku miesiącach życia dziecka – oznacza to, że niektórzy pacjenci posiadają wrodzone uszkodzenia tego narządu. Na szczęście istnieje wiele metod ich korekcji – od noszenia na co dzień tradycyjnych okularów, aż po operacje laserowe.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak