Laparoskopia  

Jest to badanie endoskopowe wykonywane narzędziami o bardzo małej średnicy (od 3 do 5 mm). Jego celem jest ocena miednicy mniejszej, narządu rodnego oraz jelit i wątroby.

Przed badaniem pacjentka nie może pić i jeść (od 4 do 6 godzin), natomiast dzień wcześniej należy przyjąć środek oczyszczający jelita. Przed wykonaniem badania należy przedstawić wyniki badań: grupy krwi, HBs, HCV, morfologii, APTT.

Badanie odbywa się w dotchawiczym znieczuleniu ogólnym. Wykonywane się wkłucia przez pępek i/lub okolice podbrzusza poprzez, które wprowadzony zostaje do jamy otrzewnowej gaz.

Powłoki brzuszne napinają się, co ułatwia wprowadzenie laparoskopu i ocenę jamy brzusznej od wewnątrz. Można wykonać również dodatkowe wkłucia na podbrzuszu, aby ewentualnie wprowadzić dodatkowe narzędzia.

Umów wizytę kwalifikacyjną do zabiegu:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.