Leczenie onkologiczneZaplanujemy dla Ciebie indywidualną terapię onkologiczną, bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przyjmujemy pacjentów:

 • z podejrzeniem choroby nowotworowej – wystawiamy karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO)
 • z kartą DILO od lekarza POZ lub specjalisty
 • po zabiegach onkologicznych

Diagnostyka

 • Laboratorium analityczne – największe laboratorium medyczne w woj. łódzkim z pełnym zakresem badań, w budynku Salve Medica. Wszystkie wykonane badania trafiają od razu do Ciebie, Twojego lekarza w Salve Medica i do Twojej karty elektronicznej dokumentacji medycznej.
 • Laboratorium genetyczne – w 2016 r. uruchomiliśmy nowoczesne laboratorium, gdzie możesz wykonać badania genetyczne, w tym BRCA 1 i 2 w kierunku raka piersi (wynik już po 10 dniach) oraz określić predyspozycje do zachorowania u Ciebie i Twojej rodziny.
 • Diagnostykę obrazową – pełen zakres badań w jednym miejscu: tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, RTG, cyfrowy mammograf, densytometr, nowoczesne aparaty USG i biopsja grubo- i cienkoigłowa z możliwością bezpośredniej konsultacji z lekarzem.
 • Badania profilaktyczne – dla kobiet (USG piersi, mammografia, USG ginekologiczne, cytologia), dla mężczyzn (marker nowotworowy gruczołu krokowego PSA, USG gruczołu krokowego), dodatkowo dermatoskopia oraz ocena markerów nowotworowych w kierunku: raka jelita grubego, przewodu pokarmowego, jajnika, prostaty, jąder oraz chłoniaka (w zależności od wskazań).

Chemioterapia

Jeśli potwierdzi się u Ciebie diagnoza choroby nowotworowej, zostaniesz objęty indywidualną opieką przez zespół doświadczonych lekarzy onkologów klinicznych, pielęgniarek onkologicznych i farmaceutów:

 • w przychodni (tryb ambulatoryjny)
 • podczas pobytu dziennego (tryb jednodniowy)
  Do wyboru godziny poranne lub popołudniowe – komfort dla osób czynnych zawodowo lub potrzebujących wsparcia osób bliskich
 • podczas pobytu szpitalnego (tryb hospitalizacyjny) – 24h, 7 dni w tygodniu

Programy lekowe

Program lekowy to świadczenie gwarantowane – pacjent jest leczony bezpłatnie. Leczenie w ramach programu odbywa się z zastosowaniem innowacyjnych, kosztownych substancji czynnych. Żeby dostać się do programu, pacjent musi spełniać kryteria wyznaczone przez Ministerstwo Zdrowia.

Obecnie w Salve Medica prowadzimy programy lekowe w zakresie raka:

 • płuc,
 • piersi,
 • jajnika,
 • szyjki macicy,
 • jelit,
 • nerki,
 • gruczołu krokowego (prostaty),
 • skóry lub błon śluzowych (czerniaka)
 • żołądka.

Zabiegi onkologiczne

Wiele chorób nowotworowych wymaga interwencji chirurgicznej – wycięcia zmiany i otaczających ją tkanek. Często taki zabieg i leczenie dodatkowe (chemio i radio terapia) wystarczą by zwalczyć chorobę, uznawaną kiedyś za nieuleczalną. Najlepsze rokowania daje wykrycie nowotworu we wczesnym stadium, dlatego tak ważne są regularne badania diagnostyczne i samobadanie (np. piersi u kobiet, czy jąder u mężczyzn). Specjalizujemy się w:

 • diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych,
 • wykonywaniu biopsji pod kontrolą USG,
 • zabiegach chirurgii onkologicznej, w szczególności usuwania nowotworów: skóry, piersi i prostaty.

Na naszym bloku operacyjnym chirurdzy operują przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu – między innymi robota medycznego da Vinci.

Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego

Karta DILO jest skierowaniem do rozpoczęcia diagnostyki i leczenia onkologicznego, w ramach szybkiej terapii onkologicznej. W naszej klinice karta DILO gwarantuje opiekę medyczną na każdym etapie choroby, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Karta zostaje założona przez lekarza (bądź asystentkę) w czasie rzeczywistym w wersji elektronicznej (w systemie NFZ), pacjent natomiast dostaje jej papierową wersję. Karta DILO jest przepustką dającą pierwszeństwo w kolejce do diagnostyki, wizyt i zabiegów niezbędnych w ramach skoordynowanej kompleksowej opieki onkologicznej.

Wsparcie dla pacjentów onkologicznych

Prowadzimy badania kliniczne dla pacjentów onkologicznych, które dają możliwość na bezpłatną terapię nowoczesnymi lekami, pełną bezpłatną diagnostykę oraz opiekę na najwyższym poziomie. Sprawdź jakie badania kliniczne prowadzimy obecnie, kliknij tutaj.

Stworzyliśmy praktyczny poradnik "Przewodnik pacjenta onkologicznego Salve Medica", który pozwoli przygotować się do pierwszej wizyty u onkologa. Znajdziesz go w dokumentach do pobrania na dole strony.

Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Amazonki Łódź Centrum, które popularyzuje wiedzę dotyczącą wczesnego wykrywania raka piersi, uczy samobadania piersi oraz zachęca do badań profilaktycznych. Odwiedź ich stronę i dowiedz się więcej o działalności: http://www.amazonkicentrum.pl/

 

Zasady przyjęcia do szpitala, związane z zagrożeniem epidemicznym:

Na 14 dni przed przyjęciem do szpitala:

 • unikaj spotkań w miejscach publicznych i poruszania się środkami transportu zbiorowego
 • ogranicz kontakty interpersonalne do minimum
 • pozostań w optymalnie 14-dniowej kwarantannie domowej jeśli wystąpią u Ciebie objawy zapalenia (kaszel, gorączka, duszność) obowiązkowo poinformuj telefonicznie

 1-2 dni przed przyjęciem:

 • zadzwoń pod numer 42 254 64 84 i umów się na termin i godzinę pobrania wymazu, Punkt Pobrań zlokalizowany jest w namiocie na parkingu przed szpitalem Salve Medica na ul. Szparagowej 10, wjazd od ulicy Morgowej; wymazy pobierane są codziennie
 • warunkiem przyjęcia do szpitala na zabieg planowy jest negatywny wynik test w przypadku braku możliwości zgłoszenia na wykonanie badania w kierunku koronawirusa do Salve Medica w wyznaczonym terminie, niezbędne jest dostarczenie w dniu planowanego przyjęcia do szpitala, ujemnego wyniku badania PCR w kierunku SARS-CoV-2, wykonanego maksymalnie 48 godzin wcześniej

W dniu zgłoszenia do przyjęcia:

 • oczekuj na przyjęcie w Izbie Przyjęć - w maseczce, zachowując co najmniej 2 metrowy odstęp, lub na zewnątrz szpitala
 • ile to możliwe, przyjdź bez osób towarzyszących
 • rejestratorka medyczna w izbie Przyjęć, przed dokonaniem rejestracji przeprowadza wywiad epidemiologiczny w kierunku podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i dokona pomiaru temperatury ciała

Postępowanie po przyjęciu do szpitala w oddziale:

 • przynieś maskę bawełnianą wielorazowego użytku lub maskę chirurgiczną (jedna maska na każdy dzień planowanego pobytu)
 • zakładaj maskę gdy:
  - opuszczasz salę chorych
  - w obrębie sali przebywasz w mniejszej odległości niż 2 m od innej osoby
  - personel medyczny lub pomocniczy wchodzi na salę chorych
 • w trakcie pobytu w szpitalu ogranicz opuszczanie sali chorych do niezbędnego minimum

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego pozwoli na zminimalizowanie ryzyka zachorowania na COVID-19.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Najczęściej zadawane pytania

Chemioterapię podajemy 7 dni w tygodniu – można wybrać godziny poranne lub popołudniowe. Chemioterapia odbywa się w 3 trybach:

 • w przychodni (tryb ambulatoryjny)
 • podczas pobytu dziennego (tryb jednodniowy)
 • podczas pobytu szpitalnego (tryb hospitalizacyjny)

W Salve Medica istnieje szeroki wachlarz badań służących profilaktyce i diagnostyce nowotworowej. Posiadamy:

 • laboratorium analityczne – największe laboratorium medyczne w woj. łódzkim z pełnym zakresem badań, w budynku Salve Medica. Wszystkie wykonane badania trafiają od razu do Ciebie, Twojego lekarza w Salve Medica i do Twojej karty elektronicznej dokumentacji medycznej.
 • laboratorium genetyczne – w 2016 r. uruchomiliśmy nowoczesne laboratorium, gdzie możesz wykonać badania genetyczne, w tym BRCA 1 i 2 w kierunku raka piersi (wynik już po 10 dniach) oraz określić predyspozycje do zachorowania u Ciebie i Twojej rodziny.
 • diagnostykę obrazową – pełen zakres badań w jednym miejscu: tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, RTG, cyfrowy mammograf, densytometr, nowoczesne aparaty USG i biopsja grubo- i cienkoigłowa z możliwością bezpośredniej konsultacji z lekarzem.
 • badania profilaktyczne – dla kobiet (USG piersi, mammografia, USG ginekologiczne, cytologia), dla mężczyzn (marker nowotworowy gruczołu krokowego PSA, USG gruczołu krokowego), dodatkowo dermatoskopia oraz ocena markerów nowotworowych w kierunku: raka jelita grubego, przewodu pokarmowego, jajnika, prostaty, jąder oraz chłoniaka (w zależności od wskazań).

Program lekowy to świadczenie gwarantowane – pacjent jest leczony bezpłatnie. Leczenie w ramach programu odbywa się z zastosowaniem innowacyjnych, kosztownych substancji czynnych. Żeby dostać się do programu, pacjent musi spełniać kryteria wyznaczone przez Ministerstwo Zdrowia. Obecnie w Salve Medica prowadzimy programy lekowe w zakresie raka: piersi, płuc, jelit, nerki i czerniaka.

Tak. Port naczyniowy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które często przyjmują leki dożylnie – dzięki temu mogą uniknąć licznych wkłuć. Żeby założyć port naczyniowy, najpierw musisz udać się na wizytę kwalifikującą do zabiegu.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak