Leczenie otyłościOtyłość jest poważnym problemem dotykającym nasze społeczeństwo. Szacuje się, że cierpi na nią nawet 25% dorosłych Polaków. Coraz częściej diagnozuje się ją także u dzieci. Otyłość jest przyczyną wielu innych zaburzeń, utraty zdrowia, inwalidztwa oraz skrócenia czasu życia. To choroba, która wymaga odpowiedniego leczenia. Profesjonalną i kompleksową pomoc otrzymasz w Poradni Leczenia Otyłości w Salve Medica Łódź.

Poradnia Leczenia Otyłości w Łodzi

Poradnia Leczenia Otyłości w Łodzi specjalizuje się w kompleksowej terapii otyłości. Korzystamy z różnych metod leczenia – dopasowanych indywidualnie do każdego Pacjenta. Są to:

 • leczenie farmakologiczne,
 • chirurgiczne zmniejszenie żołądka (operacja bariatryczna).

Leczenie otyłości uzupełniamy o zabiegi medycyny estetycznej w Salve Medica Dermatologic.

Przed rozpoczęciem terapii proponujemy spotkania z lekarzami i innymi specjalistami oraz badania diagnostyczne. Pozwolą one ustalić przyczyny nadmiernej masy ciała oraz dopasować odpowiednie postępowanie.

Kalkulator BMI

Wskaźnik BMI podpowie Ci czy masa Twojego ciała w stosunku do wzrostu jest za niska lub zbyt wysoka.
Sprawdź swój wskaźnik BMI i dopasuj go do zakresu:

 • 25.0 – 29.99 oznacza nadwagę
 • 30.0 – 34.99 oznacza otyłość I stopnia
 • 35.0 – 39.99 oznacza otyłość II stopnia
 • powyżej 40.00 oznacza otyłość skrajną

Poradnia Leczenia Otyłości Salve Medica – co nas wyróżnia?

W Poradni Leczenia Otyłości zapewniamy:

 • Indywidualne i holistyczne podejście do Pacjenta
  W Poradni Leczenia Otyłości Salve Medica zajmujemy się Pacjentem od pomiaru wymiarów i wizyt wstępnych, przez badania diagnostyczne i wizyty uzupełniające, po zabiegi medycyny estetycznej i operacje bariatryczne. Zgłaszając się po pomoc, otrzymasz pełne wsparcie w procesie powrotu do zdrowia.
 • Badania diagnostyczne i wizyty uzupełniające
  Zgłaszając się do Poradni Leczenia Otyłości w Łodzi, możesz liczyć na wszystkie niezbędne badania diagnostyczne oraz konsultacje ze specjalistami – kardiologiem, diabetologiem, endokrynologiem, psychologiem, fizjoterapeutą, dietetykiem.
 • Troskliwą i przyjazną atmosferę
  W Salve Medica szczególnie dbamy o to, abyś czuł się u nas dobrze. Naszych Pacjentów otaczamy troskliwą i rzetelną opieką medyczną.

Kompleksowe leczenie otyłości w Łodzi odbywa się w jednym miejscu – w Centrum Medycznym Salve Medica przy ulicy Szparagowej 10. W naszej placówce oferujemy usługi lekarzy i innych specjalistów, diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz opiekę szpitalną.

Przed wizytą u specjalisty z zakresu leczenia otyłości wypełnij ankietę stylu życia. W jednym miejscu przygotujesz odpowiedzi na pytania, które lekarz zada Ci na wizycie. Pobierz ankietę tutaj.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Bariatria - na czym polega leczenie dużej nadwagi?

Bariatria jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem nadwagi i otyłości u dzieci oraz dorosłych.

Leki na otyłość, czyli leczenie farmakologiczne

Leczenie farmakologiczne w otyłości służy nie tylko obniżeniu masy ciała. Odpowiednie leki pomagają kontrolować zaburzenia metaboliczne współwystępujące z otyłością. Zastosowanie leków rozważa się przy BMI przekraczającym 30 lub BMI powyżej 27 z współwystępującymi chorobami związanymi z otyłością.

Niefarmakologiczne leczenie otyłości

Skuteczne leczenie otyłości powinno być dobrane indywidualnie do możliwości pacjenta, jego wieku płci i stanu zdrowia. Szanse na powodzenie w leczeniu zwiększa współpraca pacjenta ze specjalistycznym zespołem, kompleksowo zajmującym się konsekwencjami otyłości. Metody niefarmakologiczne to pierwszy krok w algorytmie leczenia otyłości.

Operacyjne leczenie otyłości

Metody chirurgiczne uważa się za najskuteczniejszy sposób leczenia otyłości olbrzymiej. Ich skuteczność to 30–50% redukcji masy ciała w trakcie 6–12 miesięcy od operacji. Maksymalne efekty operacji mogą pojawić się nawet po 24 miesiącach od zabiegu.

Otyłość

Dotyczy już ¼ Polaków, a ilość osób nią dotkniętych wciąż rośnie. Otyłość jest wieloczynnikową i złożoną chorobą, której głównym symptomem jest nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie. Konsekwencje otyłości są poważne i znacznie zwiększają ryzyko niektórych chorób. Z otyłością często współwystępuje nadciśnienie tętnicze i choroby serca, choroby zwyrodnieniowe stawów, cukrzyca lub niektóre nowotwory.

Wpływ otyłości na płodność

Szacuje się, że ponad 25% dorosłych Polaków cierpi na otyłość. To przewlekła choroba, która negatywnie wpływa na cały organizm. Może zaburzać zdolności rozrodcze, zwiększać ryzyko poronień samoistnych i stać się przyczyną niepłodności. Jak sobie z nią radzić, planując powiększenie rodziny?

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko