Laryngolog - specjalista dziecięcy  

Laryngologia dziecięca to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, krtani, gardła oraz innych narządów głowy i szyi. W jej zakres wchodzą również chirurgia gruczołów ślinowych, języka, zatok przynosowych, w tym także zabiegi endoskopowe zatok przynosowych (FESS) i krtani (mikrolaryngoskopia).

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

lek spec.
Anna Kawełczyk
laryngologia, laryngologia dziecięca
piątek

16:00

Umów wizytę
 

 

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada specjalizację z otolaryngologii. Ponad 30-letnie doświadczenie zdobyła w wielu placówkach medycznych. W kręgu jej szczególnych zainteresowań są wszystkie dolegliwości oraz infekcje ucha, nosa, gardła i krtani.

W ramach specjalizacji przeprowadza konsultacje lekarskie u dzieci i dorosłych.

 

 

 

profil lekarza
lek. spec.
Wojciech Kałużny
laryngologia
środa

10:00

Umów wizytę
kaluzny wojciech laryngolog

W 1992 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Pierwszy stopień specjalizacji w dziedzinie otolaryngologii uzyskał w 1997 r., a tytuł specjalisty w 2001 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Wojewódzkim szpitalu w Zgierzu na Oddziale Laryngologii, na którym pełnił obowiązki ordynatora w latach 2003-2005. Od początku swojej pracy interesował się głównie chirurgią laryngologiczną. Swoje umiejętności operacyjne doskonalił na licznych kursach i szkoleniach, szczególnie w zakresie technik endoskopowych stosowanych w operacjach otolaryngologicznych.

W ramach specjalizacji wykonuje: zabiegi i operacje endoskopowe nosa i zatok, usunięcie polipów nosa, korekcję  małżowin nosowych, usunięcie migdałków, operacje przegrody nosa, badanie nosa i migdałka gardłowego, endoskopowe badanie ucha, tympanometryczne badanie słuchu, przycięcie migdałków podniebiennych (tonsillotomia), przy użyciu noża elektrycznego, plastykę podniebienia miękkiego metodą bipolarnej ablacji śródtkankowej (RAVOR), plastykę małżowin nosowych metodą bipolarnej ablacji śródtkankowej (RAVOR). Leczy chrapanie metodą bipolarnej koagulacji.

profil lekarza
dr n. med.
Anna Komorowska
laryngologia, laryngologia dziecięca
wtorek
czwartek

14:00
15:00

Umów wizytę
 

 

profil lekarza
dr n. med.
Magdalena Łapienis
laryngologia

Umów wizytę
lapienis malgorzata laryngolog

W 2004 r. uzyskała tytuł doktora. Ukończył liczne kursy w Polsce i za granicą z zakresu: chirurgii endoskopowej nosa i zatok przynosowych, podstawy czaszki i „dostępów przynosowych”, diagnostyki i leczenia pacjentów z zaburzeniami układu równowagi. Jest autorką wielu publikacji w czasopismach w kraju i za granicą. Doświadczenie zawodowe zdobywała, m.in. w szpitalach: WSS im. M. Kopernika w Łodzi, Klinicznym Nr 4 im. M. Konopnickiej w Łodzi, WSS im. M. Pirogowa w Łodzi.
Do stycznia 2015 r. wykonała 523 operacje u dzieci i dorosłych metodą endoskopową: operacje zatok i nosa, zabiegi likwidujące chrapanie, operacje usunięcia migdałków podniebiennych oraz migdałka
gardłowego.

Zakres wykonywanych usług:

  • diagnostyka endoskopowa dzieci i dorosłych: uszu (w tym videootoskopia), ujść trąbek słuchowych, ujść zatok, nosa (ocena przegrody, małżowin nosowych, polipów, guzów), gardła, krtani (ocena guzów, wiotkość krtani)
  • diagnostyka niedosłuchów (w tym badanie tympanometryczne)
  • zabiegi w znieczuleniu miejscowym (plastyka podniebienia miękkiego, konchoplastyka)
  • zabiegi w znieczuleniu ogólnym (operacje przegrody nosa i operacje endoskopowe).
profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.