Lekarze rodzinniZ należną troską zadbamy o zdrowie Twoje i Twojej rodziny w poradni lekarzy rodzinnych

Podstawowa opieka zdrowotna zapewnia wszystkim osobom uprawnionym bezpłatny dostęp do opieki medycznej w miejscu zamieszkania. Wizyty odbywają się w przychodni w gabinecie lekarskim lub zabiegowym, bądź w uzasadnionych przypadkach, w domu pacjenta.

Podstawowa Opieka Zdrowotna dla osób dorosłych

Każdy pacjent ma prawo do imiennego wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej w wybranej placówce medycznej. Świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej udzielane są  od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Poradnia dla dzieci

Zapraszamy do naszej przychodni dzieci i ich rodziców. Nasi pediatrzy i lekarze rodzinni zadbają o zdrowie, dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój Waszych dzieci.

Dlaczego warto wybrać lekarza pierwszego kontaktu w Salve Medica:

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Prowadzimy aktywną promocję zdrowia i profilaktykę chorób.
  • Lekarz internista dostępny jest odpłatnie również w sobotę.
  • Nasze Centrum Medyczne to również poradnia lekarzy specjalistów, w której przyjmuje ponad 200 lekarzy z różnych specjalizacji dla dorosłych i dla dzieci – w ramach świadczeń NFZ lub komercyjnie.
  • Posiadamy szeroką ofertę zakresu diagnostyki, m.in. z: endokrynologii, kardiologii, laryngologii, okulistyki, rehabilitacji, jak również diagnostyki obrazowej – tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, RTG i USG.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

Jak złożyć deklarację do lekarza rodzinnego online?

W Salve Medica prowadzimy bezpłatne profilaktyczne programy zdrowotne:

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84

Najczęściej zadawane pytania

Wypełnij i złóż deklarację do lekarza rodzinnego, pediatry, pielęgniarki i położnej  w naszym Punkcie Obsługi Pacjenta.

Każda osoba uprawniona do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej może mienić lekarza rodzinnego, pielęgniarkę i położną 2 razy do roku.

Szczepionki 5 w 1 i 6 w 1, szczepionka przeciw ospie wietrznej, przeciw biegunce rotawirusowej, sezonowa przeciw grypie.

Lekarza/pielęgniarkę/położną POZ można zmienić nie częściej niż dwa razy w roku. Wyboru lub zmiany dokonuje się bezpośrednio w przychodni. W przypadku kolejnej zmiany w danym roku, należy wnieść opłatę w wysokości 80 złotych.

Pacjent na internetowej NFZ może znaleźć najbliższą placówkę www.nfz-lodz.pl lub dzwonić pod numer infolinii NFZ 800 190 590.

Osobiście w Punkcie Obsługi Pacjenta można odebrać druk udostępniania dokumentacji medycznej, który należy wypełnić czytelnie, podpisać i przekazać pracownikowi, mailowo (wypełniając i przesyłając druk udostępnienia dokumentacji medycznej na adres rejestracja@salvemedica.pl). Czas oczekiwania na przygotowanie dokumentacji medycznej wynosi do 14 dni roboczych. Naliczana jest opłata za każdą stronę w wysokości 0,25 gr.

Pacjent do ukończenia 18 roku życia zgłasza się na wizytę z rodzicem/opiekunem prawnym/osobą upoważnioną w karcie Pacjenta.

Dane personalne pacjenta (imię, nazwisko, PESEL) i NIP pracodawcy.

Skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego w celu objęcia pacjenta dalszym leczeniem specjalistycznym jest ważne, dopóki istnieje przyczyna i cel jego wystawienia, tj. dopóki mówić można o względach medycznych uzasadniających udzielenie specjalistycznego świadczenia zdrowotnego.

Na wizytę trzeba zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem umożliwiający zweryfikowanie Pacjenta tj. dowód osobisty, paszport, karta pobytu.

Gabinet zabiegowy działa w dniach poniedziałek - piątek 7-20, sobota 7-15.

Krew pobierana jest poniedziałek piątek 7-19:30, sobota 7-14:30.

Pacjenci zapisani do poradni POZ Salve Medica mają dostęp do usług laboratoryjnych, usg jamy brzusznej, RTG  (w ramach skierowania od lekarza POZ).

Nie, obowiązuje wybór jednej przychodni w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak