Lekarze rodzinniZ należną troską zadbamy o zdrowie Twoje i Twojej rodziny w poradni lekarzy rodzinnych

Podstawowa opieka zdrowotna zapewnia wszystkim osobom uprawnionym bezpłatny dostęp do opieki medycznej w miejscu zamieszkania. Wizyty osobiście odbywają się w przychodni w gabinecie lekarskim lub zabiegowym, bądź w uzasadnionych przypadkach, w domu pacjenta. Realizujemy również na potrzeby naszych Pacjentów wizyty telemedyczne.

Podstawowa Opieka Zdrowotna dla osób dorosłych

Każdy Pacjent ma prawo do imiennego wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej w wybranej placówce medycznej. Świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. 

W gabinecie zabiegowym krew pobierana jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:30.

Poradnia dla dzieci

Zapraszamy do naszej przychodni dzieci i ich rodziców. Nasi pediatrzy i lekarze rodzinni zadbają o zdrowie, dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój Waszych dzieci.

Dlaczego warto wybrać lekarza pierwszego kontaktu w Salve Medica:

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Prowadzimy aktywną promocję zdrowia i profilaktykę chorób.
 • Lekarz internista i pediatra dostępny jest odpłatnie również w sobotę.
 • Nasze Centrum Medyczne to również poradnia lekarzy specjalistów, w której przyjmuje ponad 200 lekarzy z różnych specjalizacji dla dorosłych i dla dzieci – w ramach świadczeń NFZ lub komercyjnie.
 • Posiadamy szeroką ofertę zakresu diagnostyki, m.in. z: endokrynologii, kardiologii, laryngologii, okulistyki, rehabilitacji, jak również diagnostyki obrazowej – tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, RTG i USG.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
 • Nasi Pacjenci mają informację o badaniach klinicznych prowadzonych w ośrodku, w których mogą wziąć udział. 

Jak złożyć deklarację do lekarza rodzinnego online?

W Salve Medica prowadzimy bezpłatne profilaktyczne programy zdrowotne:


Dostępność Plus dla Zdrowia - dofinansowanie

Salve Medica jest grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest Funduszy Europejskich. Nasza placówka otrzymała grant w wysokości 521 854,80 PLN na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Standardy oznakowania wizualnego w POZ

Dzięki temu dofinansowaniu ta grupa naszych Pacjentów będzie miała ułatwione poruszanie się po placówce wg standardów oznakowania wizualnego dzięki:

 • oznakowaniu schodów za pomocą dodatkowej tekstury,
 • usprawnieniu działaniu drzwi automatycznych i zainstalowaniu elektrotrzymaczy drzwiowych,
 • dostosowaniu wind i stref oczekiwania na windy,
 • dodatkowym wózkom dla niepełnosprawnych,
 • podnośnikowi transportowemu oraz pionizatorowi.

Ułatwiona komunikacja dzięki:

 • pętlom induktofonicznym,
 • tłumaczowi języka migowego,
 • elektronicznej informacji o dostępności gabinetów,
 • usprawnieniu teleporad,
 • przeszkoleniu personelu.

Konsultacje wideo w POZ

Nasi lekarze rodzinni realizują konsultacje wideo. Możesz się na nie umówić dzwoniąc na rejestrację POZ pod numer 42 254 64 84.

Więcej informacji o Funduszach Europejskich dla ochrony zdrowia dostępnych jest na stronie internetowej www.zdrowie.gov.pl 

Dostępność Plus


Salve Medica uczestniczy w projekcie „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego” („e-Gabinet+”), finansowanego z Funduszy Europejskich.

Nasza placówka otrzymała sprzęt komputerowy, który umożliwia nam tworzenie
i udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz świadczenie e-usług.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach pakietu REACT-EU, wspierającego przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.

Realizatorem projektu jest Ministerstwo Zdrowia, a jego wartość wynosi 199 302 875,71 zł.

Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek POZ.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://zdrowie.gov.pl/poiis/strona-1026-e_gabinet.html

Jak należy zgłaszać nieprawidłowości?

Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko, przywiązuje szczególną wagę do zapewnienia realizacji projektów w ramach Programu w sposób etyczny, jawny i przejrzysty. Dlatego też stworzone zostało proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

Więcej informacji na ten temat: przejdź na stronę programu Infrastruktura i Środowisko.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84

Najczęściej zadawane pytania

Wypełnij i złóż deklarację do lekarza rodzinnego, pediatry, pielęgniarki i położnej w rejestracji głównej w budynku B, na poziomie 0.

Możesz to również zrobić on-line przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

Każda osoba uprawniona do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej może zmienić lekarza rodzinnego, pielęgniarkę i położną 2 razy do roku.

Lista szczepień odpłatnych, nierefundowanych przez NFZ realizowanych przez POZ

Szczepionka Cena
Infanrix IPV + Hib 135,00 zł
Synflorix 150,00 zł
Havrix 720 Junior 140,00 zł
Rotateq 160,00 zł
Infanrix hexa 200,00 zł
Varilrix 220,00 zł
Prevenar 13 290,00 zł
Rotarix 330,00 zł
Bexero 360,00 zł
EUVAX B 85,00 zł
Szczepionka przeciw grypie 50,00 zł

Żeby zaszczepić dziecko przychodnia POZ musi posiadać Kartę Szczepień dziecka. Dziecko musi być zapisane do POZ w Salve Medica. Rodzic powinien poinformować przychodnię, pod której opieką było dziecko dotychczas o konieczności przesłania Karty Szczepień na adres Salve Medica, 91-211 Łódź, ul. Szparagowa 10.

Lekarza/pielęgniarkę/położną POZ można zmienić nie częściej niż dwa razy w roku. Wyboru lub zmiany dokonuje się bezpośrednio w przychodni lub przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP). W przypadku kolejnej zmiany w danym roku, należy wnieść opłatę w wysokości 80 złotych.

Pacjent na internetowej NFZ może znaleźć najbliższą placówkę www.nfz-lodz.pl lub dzwonić pod numer infolinii NFZ 800 190 590.

Osobiście w rejestracji można odebrać druk udostępniania dokumentacji medycznej, który należy wypełnić czytelnie, podpisać i przekazać pracownikowi, mailowo (wypełniając i przesyłając druk udostępnienia dokumentacji medycznej na adres rejestracja@salvemedica.pl). Czas oczekiwania na przygotowanie dokumentacji medycznej wynosi do 14 dni roboczych. 

Cennik opłat za udostępnienie dokumentacji medycznej znajduje się w regulaminie (tutaj).

Pacjent do ukończenia 18 roku życia zgłasza się na wizytę z rodzicem/opiekunem prawnym/osobą upoważnioną w karcie Pacjenta.

Dane personalne Pacjenta (imię, nazwisko, PESEL) i NIP pracodawcy.

Skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego w celu objęcia Pacjenta dalszym leczeniem specjalistycznym jest ważne, dopóki istnieje przyczyna i cel jego wystawienia, tj. dopóki mówić można o względach medycznych uzasadniających udzielenie specjalistycznego świadczenia zdrowotnego.

Na wizytę trzeba zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem umożliwiający zweryfikowanie Pacjenta tj. dowód osobisty, paszport, karta pobytu.

Gabinet zabiegowy działa w dniach poniedziałek-piątek 7:00-20:00.

Krew pobierana jest poniedziałek-piątek 7:00-19:30.

Pacjenci zapisani do poradni POZ Salve Medica mają dostęp do usług laboratoryjnych, USG jamy brzusznej, RTG (w ramach skierowania od lekarza POZ), EKG.

Nie, obowiązuje wybór jednej przychodni w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak