Alergolog - lekarz specjalista  

Alergologia zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem objawów oraz przyczyn chorób alergicznych. Alergia to odpowiedź organizmu na substancje obce, zwane alergenami, które nie występują naturalnie w naszym organizmie lub występują w mniejszym stężeniu.

Zakres wykonywanych usług w ramach alergologii:

 • diagnostyka i leczenie chorób alergicznych:testy alergologiczne
  • astmy oskrzelowej
  • alergicznego nieżytu nosa
  • pokrzywki
  • atopowego zapalenie skóry
 • spirometria
 • testy z krwi

Dorośli i dzieci od 0 roku życia.

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Marzena Funkowicz
pediatria, alergologia dziecięca
środa

15:00

Umów wizytę
 

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada II stopień specjalizacji w zakresie pediatrii oraz alergologii. Doświadczenie zawodowe zdobyła między innymi w Szpitalu MSWiA w Łodzi, Szpitalu im. M. Konopnickiej w Łodzi oraz jako pracownik naukowy na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Absolwentka Podyplomowego Studium Organizacji, Zarządzania i Ekonomiki w Opiece Zdrowotnej. Ukończyła liczne kursy i szkolenia w zakresie: immunoterapii, alergologii, pediatrii. Autorka wielu publikacji naukowych. Przyjmuje pacjentów w języku angielskim.

profil lekarza
lek. med.
Joanna Jamroz-Brzeska
alergologia, alergologia dziecięca
wtorek

15:40

Umów wizytę
 jamroz brzeska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jestem doktorantką w Katedrze Immunologii Klinicznej i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz lekarzem w Klinice Immunologii i Alergii Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych u dzieci i dorosłych. Specjalizuję się w leczeniu alergicznego nieżytu nosa, astmy oskrzelowej, alergii pokarmowych oraz atopowego zapalenia skóry. Prowadzę prace badawcze dotyczące procesów starzenia układu oddechowego u pacjentów chorych na astmę oskrzelową, celem określenia patogenezy tej choroby. Prowadzę także badania dotyczące jakości życia pacjentów z Dziedzicznym Obrzękiem Naczynioruchowym, współpracując z Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Chorym z Obrzękiem Naczynioruchowym. Jestem członkiem Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI), Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne.

profil lekarza
dr hab. n. med.
Marcin Kurowski
alergologia, alergologia dziecięca
piątek

15:00

Umów wizytę Umów wizytę
 marcin kurowski alergolog

Konsultant wojewódzki w dziedzinie alergologii dla woj. łódzkiego. Aktywnie działa w strukturach Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej (EAACI), aktualnie przewodniczący grupy zainteresowań „Alergia, Astma i Sport” oraz sekretarz grupy zainteresowań w ramach Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Czynnie uczestniczy w corocznych kongresach Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej (EAACI) oraz konferencjach krajowych. Współautor kilkunastu publikacji oryginalnych w czasopismach międzynarodowych, artykułów poglądowych oraz rozdziałów w podręcznikach i monografiach z zakresu alergologii.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych górnych i dolnych dróg oddechowych oraz skóry. Hobby pozazawodowe: historia, polityka, języki obce, sport.

profil lekarza
lek. med.
Marcelina Przemęcka
alergologia
czwartek

18:00

Umów wizytę Umów wizytę
Marcelina Przemecka alergolog

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Wojskowo-Lekarskim. Na co dzień doświadczenie zdobywa jako lekarz rezydent w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi na Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii. Jest w trakcie studiów doktoranckich z Alergologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.