Bariatria - leczenie otyłości  

Bariatria zajmuje się leczeniem otyłości. Na leczenie bariatryczne składają się metody nieoperacyjne (badania ukazujące przyczynę otyłości, dietę oraz ćwiczenia) i operacyjne (balon żołądkowy zakładany drogą endoskopową oraz zakładana laparoskopowo regulowana przewiązka).

Zakres wykonywanych usług w ramach bariatrii:

  • leczenie otyłości u dzieci
  • leczenie otyłości u dorosłych
  • zakładanie balonu żołądkowego
  • zakładanie laparoskopowej, regulowanej przewiązki żołądka

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

lek. med.
Mateusz Jęckowski
chirurgia ogólna, bariatria - leczenie otyłości
wtorek

17:00

Umów wizytę
 lek. med. Mateusz Jęckowski bariatra chirurg ogólny dop www

W 2011 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów brałem aktywny udział w pracy naukowej Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w 2010 roku uczestniczyłem w programie wymiany zagranicznej w Szpitalu Akademickim w Maastricht w Holandii. Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. W 2013 roku rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej, Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także studia doktoranckie w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej, Katedry Endokrynologii, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2015 kontynuuję specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Wideochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi.

Od początku mojej kariery zawodowej interesuje mnie chirurgia małoinwazyjna. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe stało się wykonywanie rozległych zabiegów z minimalną blizną i szybszym powrotem do zdrowia. Od pierwszych dni mojej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi zajmowałem się leczeniem pacjentów cierpiących na nowotwory jelita grubego oraz choroby koloproktologiczne. Dzięki doskonałemu zapleczu Wojewódzkiego Ośrodka Onkologicznego jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe leczenie pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. Dzięki nowoczesnemu podejściu, jak zastosowanie chirurgii laparoskopowej i protokołu ERAS(ang. enhanced recovery after surgery) poprawiliśmy jakość udzielanej opieki i zmniejszyliśmy stopień stresu związany z zabiegiem operacyjnym, a także przyśpieszyliśmy czas powrotu pacjenta do pełnej aktywności i skróciliśmy czas hospitalizacji.

W ostatnich latach zainteresowałem się chirurgicznym leczeniem otyłości. W Polsce notuje się najszybszy współczynnik przyrostu wagi wśród młodzieży szkolnej, a nadwaga stała się ważnym społecznym problemem. Dzięki odpowiednim programom profilaktycznym możliwe jest zahamowanie fali otyłości. Zbilansowana dieta i umiarkowane ćwiczenia fizyczne są najlepszą formą odchudzania, jednak po przekroczeniu pewnej granicznej wagi (najczęściej przy BMI > 40 kg/m2) powrót do szczupłej sylwetki udaje się tylko u 2-5% otyłych pacjentów. Według badań ma to związek z przestawieniem się szlaków metabolicznych organizmu w błędne koło regulacji, które jest możliwe do przełamania dzięki chirurgii bariatrycznej. Dodatkowo udowodniono, że prawidłowo wykonany zabieg bariatryczny pozwala zmniejszyć insulinooporność, a nawet całkowicie wyleczyć cukrzycę typu II, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw tej choroby.

profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.