Chirurg ogólny  

Chirurgia ogólna to kliniczna dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń metodami operacyjnymi.

Zakres wykonywanych usług w ramach chirurgii ogólnej:

 • dermatoskopia (diagnostyka zmian skórnych)
 • dermatochirurgia (usuwanie zmian skórnych, kaszaków)
 • nacięcia ropni
 • usuwanie paznokci
 • zmiana opatrunku, zdjęcie szwów, zaopatrywanie i szycie ran
 • diagnostyka i leczenie chorób jelita grubego i odbytu (rektoskopia)
 • kwalifikacja do zabiegów chirurgicznych:
  • dróg żółciowych
  • naczyń kończyn dolnych (żylaki)
  • pęcherzyka żółciowego
  • trzustki
  • wątroby
 • leczenie żylaków odbytu (hemoroidy)
 • leczenie przepuklin
 • operacyjne leczenie otyłości
 • USG naczyń (doppler)
 • zabiegi laparoskopowe
 • zabieg korygujący odstające małżowiny uszne
 • zespół cieśni nadgarstka
 • zespół kanału nadgarstka nerwu łokciowego (zespół kanału Guyona)
 • zespół uciskowy nerwu łokciowego w rowku

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Justyna Cielecka
chirurg onkolog, chirurg
wtorek
środa
piątek

13:00
13:00
12:00

Umów wizytę
 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego.

Wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne, takie jak usuwanie zmian skórnych, znamion i kaszaków, larwoterapię, biopsję ścinającą oraz mammotomiczną.

profil lekarza
dr n. med.
Miłosz Dobrogowski
chirurg
środa

15:30

Umów wizytę Umów wizytę
Miłosz Dobrogowski chirurg ogólny dop

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, odbył wiele szkoleń oraz kursów, zarowno w kraju jak i za granicą. W swojej praktyce kwalifikuje pacjentów do operacji, wykonuje operacje z zakresu jamy brzusznej - także technikami minimalnie inwazyjnymi, wykonuje operacje tarczycy. Przygotowuje pacjentów do operacji i prowadzi opiekę pooperacyjną. W ramach poradni wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne.

profil lekarza
dr hab. n. med.
Sławomir Jabłoński
chirurg, torakochirurg, chirurg onkolog
środa

17:00

Umów wizytę Umów wizytę
 

Jest kierownikiem Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Ambulatoryjnie wykonuje zabiegi usuwania znamion, tłuszczaków, kaszaków, nacięcia ropni, usuwania paznokci. Zajmuje się chirurgią ogólną, klatki piersiowej, onkologiczną i endokrynologiczną. Przyjmuje pacjentów pełnoletnich, także obcojęzycznych (angielski, rosyjski).

profil lekarza
lek. med.
Mateusz Jęckowski
chirurg, bariatria - leczenie otyłości
wtorek

17:00

Umów wizytę
Mateusz Jęckowski bariatra chirurg ogólny

W 2011 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów brałem aktywny udział w pracy naukowej Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w 2010 roku uczestniczyłem w programie wymiany zagranicznej w Szpitalu Akademickim w Maastricht w Holandii. Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. W 2013 roku rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej, Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także studia doktoranckie w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej, Katedry Endokrynologii, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Od 2015 kontynuuję specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Wideochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi. Od początku mojej kariery zawodowej interesuje mnie chirurgia małoinwazyjna, która zmniejsza stopień stresu związanego z zabiegiem operacyjnym, a także przyśpiesza czas powrotu pacjenta do pełnej aktywności i skraca czas hospitalizacji. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe stało się wykonywanie rozległych zabiegów z minimalną blizną. Od pierwszych dni mojej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi zajmowałem się leczeniem pacjentów cierpiących na nowotwory jelita grubego oraz choroby koloproktologiczne.

W ostatnich latach zainteresowałem się chirurgicznym leczeniem otyłości. W Polsce notuje się najszybszy współczynnik przyrostu wagi wśród młodzieży szkolnej, a nadwaga stała się ważnym społecznym problemem. Po przekroczeniu pewnej granicznej wagi powrót do szczupłej sylwetki udaje się tylko u 2-5% otyłych pacjentów. Według badań ma to związek z przestawieniem się szlaków metabolicznych organizmu w błędne koło regulacji, które jest możliwe do przełamania dzięki chirurgii bariatrycznej. Dodatkowo udowodniono, że prawidłowo wykonany zabieg bariatryczny pozwala zmniejszyć insulinooporność, a nawet całkowicie wyleczyć cukrzycę typu II, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw tej choroby.

profil lekarza
lek. spec.
Aleksandra Kamińska
chirurg, proktolog
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek

12:00
10:00
10:00
10:00
10:00

Umów wizytę
 

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalistka chirurgii ogólnej. Przeprowadza konsultacje ogólnochirurgiczne, w tym kwalifikacje do operacji i wizyty pooperacyjne. Wykonuje drobne zabiegi związane np. ze zmianami skórnymi, ranami, owrzodzeniami, wrastającymi paznokciami oraz szwami. Zajmuje się również chirurgią naczyniową (konsultacje) oraz proktologią (konsultacje, rektoskopia, leczenie hemoroidów metodą Barrona – zakładanie gumek).

profil lekarza
lek. spec.
Justyna Kruś-Hadała
chirurg, chirurg naczyniowy
czwartek

15:30

Umów wizytę
 

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej, zajmuje się także chirurgią naczyniową. Przeprowadza konsultacje oraz wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne i badania USG Doppler kończyn.

profil lekarza
dr n. med.
Mariusz Łochowski
chirurg, torakochirurg
czwartek

16:00

Umów wizytę
 

Specjalizuje się w chirurgii płuc i opłucnej, śródpiersia i przełyku. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych zjazdach dotyczących chorób klatki piersiowej. Odbył zagraniczne kursy specjalistyczne z technik małoinwazyjnych oraz zastosowania lasera w torakochirurgii (Niemcy - Ferieburg, Hiszpania - A-Coruna, Chiny - Shanghai). Autor i współautor ponad 30 publikacji w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej. W czasie wolnym pasjonat historii, zwłaszcza zagadnień związanych z I Wojną Światową. Autor książki „Konstantynów w ogniu”, o losach Konstantynowa Łódzkiego w czasie Operacji Łódzkiej 1914 r.

profil lekarza
dr n. med.
Marek Łysakowski
chirurg naczyniowy
środa

16:00

Umów wizytę
 

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Doświadczenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej zdobywał w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Ukończył liczne kursy z zakresu USG Doppler naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych.

Wykonuje pełen zakres USG Doppler. Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

profil lekarza
dr n. med.
Rafał Maciejczyk
chirurg
środa

18:00

Umów wizytę Umów wizytę
 

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada II stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej. Doświadczenie zawodowe zdobył m. in. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi.
Przyjmuje pacjentów w języku angielskim.

profil lekarza
dr n. med.
Arkadiusz Michalak
proktolog
wtorek

15:30

Umów wizytę Umów wizytę
 

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób jelita grubego i odbytnicy. Wykonuje rektoskopię i kolonoskopię.

profil lekarza
dr n. med.
Jan Morawiec
proktolog, chirurg
środa
czwartek

15:30
15:30

Umów wizytę Umów wizytę
Morawiec Jan chirurg proktolog

Specjalizuje się w usuwaniu żylaków odbytu (hemoroidów) metodą skleroterapii. Wykonuje również zabiegi chirurgiczne ambulatoryjne (zmiany skórne, zdjęcie szwów, ropnie, krwiaki, wrastające paznokcie itp.).

profil lekarza
lek. med.
Michał Posmykiewicz
chirurg
wtorek
czwartek

14:30
14:30

Umów wizytę Umów wizytę
posmykiewicz chirurg

Absolwent Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczął pracując na Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi. Następnie pracował jako oddziałowy lekarz transfuzjonista oraz lekarz hospicjum domowego. Przeszedł liczne szkolenia i kursy, w trakcie których zapoznawał się z najnowszymi technikami zabiegowymi w zakresie chirurgii. Posiada wiele dyplomów i certyfikatów potwierdzających jego umiejętności (m. in. certyfikat potwierdzający uprawnienia do wykonywania zabiegów liposukcji wodnej Body Jet ) oraz ciągłą chęć poszerzania wiedzy. Jego profesjonalizm umożliwił mu dołączenie do grona członków prestiżowego stowarzyszenia naukowego – (Polskiego Towarzystwa Chemicznego). Jest autorem licznych artykułów, które w przystępny sposób objaśniają symptomy schorzeń takich jak nowotwory piersi, cukrzyca czy choroby wirusowe. Należy do członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, Zarządu Grupy Ratownictwa PCK oraz Amnesty International. Od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną.

Specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów z dziedziny chirurgii ogólnej, dermatochirurgii oraz ozonoterapii (leczenie ran i chorób skóry). Usuwa zmiany skórne, w tym guzy. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych, głównie chorób piersi. Wykonuje dermatoskopię, videodermatoskopię oraz badanie włosów (trichoskopię).

profil lekarza
lek. spec.
Michał Rogozik
chirurg naczyniowy
poniedziałek

16:00

Umów wizytę Umów wizytę
 

 

profil lekarza
dr n. med.
Jan Taczalski
urolog, chirurg
czwartek

14:30

Umów wizytę
 

Specjalista chirurgii ogólnej i specjalista II stopnia z urologii. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie zawodowe. Prze cały czas związany z praktyką szpitalną i technikami operacyjnymi. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Zdobył liczne nagrody naukowe. Jest autorem wielu publikacji z zakresu urologii.

profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.