Chirurg ogólny  

Terapia fotodynamiczna - sposób na zmiany dermatologiczne we wrażliwych miejscach

Terapia fotodynamiczna to bezpieczna forma leczenia zmian skórnych, stosowana głównie w dermatologii i ginekologii. Naświetlanie jest bardzo precyzyjne, przez co nie uszkadza zdrowych tkanek – wysoką skuteczność terapii potwierdzono także w leczeniu zmian trudnodostępnych, zlokalizowanych we wrażliwych miejscach. Zabieg jest szybki i bezbolesny.

Zapisz się na wizytę do naszego chirurga, który zdecyduje, czy możesz być zakwalifikowany do fototerapii: 42 254 64 00.

Na co pomaga fototerapia? Lista wskazań:

 • brodawki łojotokowe i brodawki wirusowe,
 • rogowacenie słoneczne, rogowacenie białe,
 • brodawki zwykłe i kłykciny kończyste, brodawki płaskie,
 • wirus brodawczaka ludzkiego,
 • zakażenie grzybiczne skóry,
 • liszaj: twardzinowy, twardzinowy z elementami rozrostu płaskonabłonkowego, płaski obrączkowaty, płaski odwrócony, płaski linijny, płaski mieszkowy, płaski powodujący wyłysienie, płaski prąciowy,
 • choroba Bowena,
 • świetlne zapalenie warg,
 • łysienie plackowate,
 • znamię łojowe,
 • ropnie mnogie pach,
 • guzowata sarkaidoza skórna,
 • śródnabłonkowa neoplazja sromu małego stopnia,
 • zmiany zanikowe sromu,
 • rozrost płaskonabłonkowy,
 • przewlekłe zakażenie sromu wirusem opryszczki,
 • wulwodynia

Jak przebiega terapia fotodynamiczna?

Leczenie, w zależności od zmiany skórnej, obejmuje kilka zabiegów (najczęściej od 2 do 5). Podczas wizyty kwalifikującej lekarz rozpisuje liczbę naświetlań i zaleca odpowiednie natężenie światła.

Fototerapia nie wymaga konkretnych przygotowań ze strony pacjenta. Przed naświetlaniem na zmianę skórną nakładany jest lek oraz opatrunek. Po upływie czasu zaleconego przez lekarza (ok. 1-2 godzin) przystępuje się do naświetlania specjalistyczną lampą, które trwa ok. 10 minut.

Po zabiegu leczone miejsce jest nadwrażliwe, może pojawić się powierzchowna rana. Po jej zagojeniu skóra jest gotowa na kolejną turę naświetlań. Docelowy efekt fototerapii będzie można zobaczyć po zakończeniu całego cyklu zabiegów.

Przeciwwskazaniem do terapii fotodynamicznej są niektóre choroby oczu (np. jaskra, problemy z siatkówką) oraz przyjmowanie leków wywołujących nadwrażliwość na światło.

 


 

Chirurgia ogólna to kliniczna dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń metodami operacyjnymi.

Zakres wykonywanych usług w ramach chirurgii ogólnej:

 • dermatoskopia (diagnostyka zmian skórnych)
 • dermatochirurgia (usuwanie zmian skórnych, kaszaków)
 • nacięcia ropni
 • usuwanie paznokci
 • zmiana opatrunku, zdjęcie szwów, zaopatrywanie i szycie ran
 • diagnostyka i leczenie chorób jelita grubego i odbytu (rektoskopia)
 • kwalifikacja do zabiegów chirurgicznych:
  • dróg żółciowych
  • naczyń kończyn dolnych (żylaki)
  • pęcherzyka żółciowego
  • trzustki
  • wątroby
 • leczenie żylaków odbytu (hemoroidy)
 • leczenie przepuklin
 • operacyjne leczenie otyłości
 • USG naczyń (doppler)
 • zabiegi laparoskopowe
 • zabieg korygujący odstające małżowiny uszne
 • zespół cieśni nadgarstka
 • zespół kanału nadgarstka nerwu łokciowego (zespół kanału Guyona)
 • zespół uciskowy nerwu łokciowego w rowku

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Justyna Cielecka
chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna, proktologia
wtorek
środa
piątek

16:00
08:00
12:00

Umów wizytę
 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego.

Wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne, takie jak usuwanie zmian skórnych, znamion i kaszaków, larwoterapię, biopsję ścinającą oraz mammotomiczną.

profil lekarza
dr n. med.
Miłosz Dobrogowski
chirurgia ogólna
środa

15:30

Umów wizytę Umów wizytę
Miłosz Dobrogowski chirurg ogólny dop

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, odbył wiele szkoleń oraz kursów, zarowno w kraju jak i za granicą. W swojej praktyce kwalifikuje pacjentów do operacji, wykonuje operacje z zakresu jamy brzusznej - także technikami minimalnie inwazyjnymi, wykonuje operacje tarczycy. Przygotowuje pacjentów do operacji i prowadzi opiekę pooperacyjną. W ramach poradni wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne.

profil lekarza
prof. dr hab. n. med.
Sławomir Jabłoński
chirurgia ogólna, torakochirurgia, chirurgia onkologiczna
środa

17:00

Umów wizytę Umów wizytę
 

Jest kierownikiem Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Ambulatoryjnie wykonuje zabiegi usuwania znamion, tłuszczaków, kaszaków, nacięcia ropni, usuwania paznokci. Zajmuje się chirurgią ogólną, klatki piersiowej, onkologiczną i endokrynologiczną. Przyjmuje pacjentów pełnoletnich, także obcojęzycznych (angielski, rosyjski).

profil lekarza
lek. med.
Mateusz Jęckowski
chirurgia ogólna, bariatria - leczenie otyłości
wtorek

17:00

Umów wizytę
Mateusz Jęckowski bariatra chirurg ogólny

W 2011 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów brałem aktywny udział w pracy naukowej Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w 2010 roku uczestniczyłem w programie wymiany zagranicznej w Szpitalu Akademickim w Maastricht w Holandii. Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. W 2013 roku rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej, Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także studia doktoranckie w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej, Katedry Endokrynologii, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Od 2015 kontynuuję specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Wideochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi. Od początku mojej kariery zawodowej interesuje mnie chirurgia małoinwazyjna, która zmniejsza stopień stresu związanego z zabiegiem operacyjnym, a także przyśpiesza czas powrotu pacjenta do pełnej aktywności i skraca czas hospitalizacji. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe stało się wykonywanie rozległych zabiegów z minimalną blizną. Od pierwszych dni mojej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi zajmowałem się leczeniem pacjentów cierpiących na nowotwory jelita grubego oraz choroby koloproktologiczne.

W ostatnich latach zainteresowałem się chirurgicznym leczeniem otyłości. W Polsce notuje się najszybszy współczynnik przyrostu wagi wśród młodzieży szkolnej, a nadwaga stała się ważnym społecznym problemem. Po przekroczeniu pewnej granicznej wagi powrót do szczupłej sylwetki udaje się tylko u 2-5% otyłych pacjentów. Według badań ma to związek z przestawieniem się szlaków metabolicznych organizmu w błędne koło regulacji, które jest możliwe do przełamania dzięki chirurgii bariatrycznej. Dodatkowo udowodniono, że prawidłowo wykonany zabieg bariatryczny pozwala zmniejszyć insulinooporność, a nawet całkowicie wyleczyć cukrzycę typu II, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw tej choroby.

profil lekarza
lek. spec.
Aleksandra Kamińska
chirurgia ogólna, proktologia
poniedziałek
wtorek
czwartek
piątek

12:00
10:00
10:00
10:00

Umów wizytę
 

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalistka chirurgii ogólnej. Przeprowadza konsultacje ogólnochirurgiczne, w tym kwalifikacje do operacji i wizyty pooperacyjne. Wykonuje drobne zabiegi związane np. ze zmianami skórnymi, ranami, owrzodzeniami, wrastającymi paznokciami oraz szwami. Zajmuje się również chirurgią naczyniową (konsultacje) oraz proktologią (konsultacje, rektoskopia, leczenie hemoroidów metodą Barrona – zakładanie gumek).

profil lekarza
dr n. med.
Piotr Koza
chirurgia ogólna
czwartek

09:00

Umów wizytę
koza chirurg

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego (2007 r.) i Wydziału Nauk o Zdrowiu (2008 r.) Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskałem w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Doświadczenie chirurgiczne zdobywałem ponadto w szpitalach im. A. Troczewskiego w Kutnie oraz im. M. Kasprzaka w Płocku. W 2014 r. uzyskałem stopień doktora nauk medycznych, broniąc pracy doktorskiej nt. wczesnej pooperacyjnej profilaktyki niedoczynności przytarczyc po operacjach tarczycy. Kontynuuję zainteresowania tą dziedziną wykonując badania diagnostyczne tarczycy. W ramach swojej specjalizacji, przeprowadzam konsultacje z zakresu chirurgii, wykonuję zabiegi ambulatoryjne, biopsje tarczycy oraz badania USG jamy brzusznej, tarczycy i piersi. Przyjmuję pacjentów pełnoletnich - w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

profil lekarza
lek. spec.
Justyna Kruś-Hadała
chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa
czwartek

15:30

Umów wizytę
 

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej, zajmuje się także chirurgią naczyniową. Przeprowadza konsultacje oraz wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne i badania USG Doppler kończyn.

profil lekarza
dr n. med.
Mariusz Łochowski
chirurgia ogólna, torakochirurgia
czwartek

16:00

Umów wizytę
 

Specjalizuje się w chirurgii płuc i opłucnej, śródpiersia i przełyku. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych zjazdach dotyczących chorób klatki piersiowej. Odbył zagraniczne kursy specjalistyczne z technik małoinwazyjnych oraz zastosowania lasera w torakochirurgii (Niemcy - Ferieburg, Hiszpania - A-Coruna, Chiny - Shanghai). Autor i współautor ponad 30 publikacji w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej. W czasie wolnym pasjonat historii, zwłaszcza zagadnień związanych z I Wojną Światową. Autor książki „Konstantynów w ogniu”, o losach Konstantynowa Łódzkiego w czasie Operacji Łódzkiej 1914 r.

profil lekarza
dr n. med.
Marek Łysakowski
chirurgia naczyniowa
środa

16:00

Umów wizytę
 

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Doświadczenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej zdobywał w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Ukończył liczne kursy z zakresu USG Doppler naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych.

Wykonuje pełen zakres USG Doppler. Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

profil lekarza
dr n. med.
Rafał Maciejczyk
chirurgia ogólna
środa

18:00

Umów wizytę Umów wizytę
 

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada II stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej. Doświadczenie zawodowe zdobył m. in. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi.
Przyjmuje pacjentów w języku angielskim.

profil lekarza
dr n. med.
Arkadiusz Michalak
proktologia
wtorek

15:30

Umów wizytę Umów wizytę
 

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób jelita grubego i odbytnicy. Wykonuje rektoskopię i kolonoskopię.

profil lekarza
dr n. med.
Jan Morawiec
proktologia, chirurgia ogólna
środa
czwartek

15:30
15:40

Umów wizytę Umów wizytę
Morawiec Jan chirurg proktolog

Specjalizuje się w usuwaniu żylaków odbytu (hemoroidów) metodą skleroterapii. Wykonuje również zabiegi chirurgiczne ambulatoryjne (zmiany skórne, zdjęcie szwów, ropnie, krwiaki, wrastające paznokcie itp.).

profil lekarza
lek. med.
Michał Posmykiewicz
chirurgia ogólna
poniedziałek
czwartek

15:00
14:30

Umów wizytę Umów wizytę
posmykiewicz chirurg

Absolwent Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczął pracując na Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi. Następnie pracował jako oddziałowy lekarz transfuzjonista oraz lekarz hospicjum domowego. Przeszedł liczne szkolenia i kursy, w trakcie których zapoznawał się z najnowszymi technikami zabiegowymi w zakresie chirurgii. Posiada wiele dyplomów i certyfikatów potwierdzających jego umiejętności (m. in. certyfikat potwierdzający uprawnienia do wykonywania zabiegów liposukcji wodnej Body Jet ) oraz ciągłą chęć poszerzania wiedzy. Jego profesjonalizm umożliwił mu dołączenie do grona członków prestiżowego stowarzyszenia naukowego – (Polskiego Towarzystwa Chemicznego). Jest autorem licznych artykułów, które w przystępny sposób objaśniają symptomy schorzeń takich jak nowotwory piersi, cukrzyca czy choroby wirusowe. Należy do członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, Zarządu Grupy Ratownictwa PCK oraz Amnesty International. Od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną.

Specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów z dziedziny chirurgii ogólnej, dermatochirurgii oraz ozonoterapii (leczenie ran i chorób skóry). Usuwa zmiany skórne, w tym guzy. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych, głównie chorób piersi. Wykonuje dermatoskopię, videodermatoskopię oraz badanie włosów (trichoskopię).

profil lekarza
lek. spec.
Michał Rogozik
chirurgia naczyniowa
poniedziałek

16:00

Umów wizytę Umów wizytę
 

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od początku mojej chirurgicznej przygody byłem związany z Kliniką Chirurgii Gastroenterologicznej, Onkologicznej i Ogólnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. N. Barlickiego. Od 2009 roku, od momentu powstania Pododdziału Chirurgii Naczyniowej zająłem się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z tą specjalnością. Pod okiem starszych doświadczonych kolegów zdobywałem bezcenną wiedzę i umiejętności asystując ale również wykonując liczne operacje z zakresu chirurgii naczyniowej. Od 2010 roku po ukończeniu kursów zająłem się badaniami USG Doppler. W listopadzie 2014 roku uzyskałem tytuł Specjalisty Chirurgii Ogólnej. Chcąc kontynuować kształcenie w obranym kierunku od lutego 2015 roku podjąłem pracę w Świętokrzyskim Centrum Chirurgii Naczyniowej i Angiologii w Końskich a od kwietnia 2015 roku rozpocząłem szkolenie specjalizacyjne w zakresie Chirurgii Naczyniowej.

profil lekarza
dr n. med.
Jan Taczalski
urologia, chirurgia ogólna
czwartek

14:30

Umów wizytę
 

Specjalista chirurgii ogólnej i specjalista II stopnia z urologii. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie zawodowe. Prze cały czas związany z praktyką szpitalną i technikami operacyjnymi. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Zdobył liczne nagrody naukowe. Jest autorem wielu publikacji z zakresu urologii.

profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.