Dermatolog  

Terapia fotodynamiczna - sposób na zmiany dermatologiczne we wrażliwych miejscach

Terapia fotodynamiczna to bezpieczna forma leczenia zmian skórnych, stosowana głównie w dermatologii i ginekologii. Naświetlanie jest bardzo precyzyjne, przez co nie uszkadza zdrowych tkanek – wysoką skuteczność terapii potwierdzono także w leczeniu zmian trudnodostępnych, zlokalizowanych we wrażliwych miejscach. Zabieg jest szybki i bezbolesny.

Zapisz się na wizytę do naszego dermatologa, który zdecyduje, czy możesz być zakwalifikowany do fototerapii: 42 254 64 00.

 

Na co pomaga fototerapia? Lista wskazań:

 • brodawki łojotokowe i brodawki wirusowe,
 • rogowacenie słoneczne, rogowacenie białe,
 • brodawki zwykłe i kłykciny kończyste, brodawki płaskie,
 • wirus brodawczaka ludzkiego,
 • zakażenie grzybiczne skóry,
 • liszaj: twardzinowy, twardzinowy z elementami rozrostu płaskonabłonkowego, płaski obrączkowaty, płaski odwrócony, płaski linijny, płaski mieszkowy, płaski powodujący wyłysienie, płaski prąciowy,
 • choroba Bowena,
 • świetlne zapalenie warg,
 • łysienie plackowate,
 • znamię łojowe,
 • ropnie mnogie pach,
 • guzowata sarkaidoza skórna,
 • śródnabłonkowa neoplazja sromu małego stopnia,
 • zmiany zanikowe sromu,
 • rozrost płaskonabłonkowy,
 • przewlekłe zakażenie sromu wirusem opryszczki,
 • wulwodynia

 

Jak przebiega terapia fotodynamiczna?

Leczenie, w zależności od zmiany skórnej, obejmuje kilka zabiegów (najczęściej od 2 do 5). Podczas wizyty kwalifikującej lekarz rozpisuje liczbę naświetlań i zaleca odpowiednie natężenie światła.

Fototerapia nie wymaga konkretnych przygotowań ze strony pacjenta. Przed naświetlaniem na zmianę skórną nakładany jest lek oraz opatrunek. Po upływie czasu zaleconego przez lekarza (ok. 1-2 godzin) przystępuje się do naświetlania specjalistyczną lampą, które trwa ok. 10 minut.

Po zabiegu leczone miejsce jest nadwrażliwe, może pojawić się powierzchowna rana. Po jej zagojeniu skóra jest gotowa na kolejną turę naświetlań. Docelowy efekt fototerapii będzie można zobaczyć po zakończeniu całego cyklu zabiegów.

Przeciwwskazaniem do terapii fotodynamicznej są niektóre choroby oczu (np. jaskra, problemy z siatkówką) oraz przyjmowanie leków wywołujących nadwrażliwość na światło.

 


Dermatologia zajmuje się chorobami skóry, włosów i paznokci.

Zakres wykonywanych usług w ramach dermatologii:

 • dermatoskopia – diagnostyka zmian skórnych
 • diagnostyka i leczenie chorób skóry:
  • trądziku
  • łuszczycy
  • wypadanie włosów
 • diagnostyka i leczenie chorób wenerologicznych (przenoszonych drogą płciową)
 • elektrokoagulacja (bezinwazyjne usunięcie zmian skórnych)
 • porady w zakresie pielęgnacji skóry

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Ewa Fornalczyk-Wachowska
dermatologia, dermatologia dziecięca
środa

17:00

Umów wizytę
 

Specjalista dermatolog z bogatym doświadczeniem i wieloletnią praktyką. Autorka wielu publikacji w środowisku, prelegent konferencji naukowych, m. in. o tematyce „Zastosowania mezoterapii igłowej w medycynie estetycznej” oraz rewitalizacji skóry. Jest dermatologiem oraz lekarzem medycyny estetycznej.

Zajmuje się leczeniem chorób skóry (trądzik, łuszczyca, wypadanie włosów). Wykonuje dermatoskopię.

profil lekarza
dr n. med.
Zofia Gerlicz-Kowalczuk
dermatologia, dermatologia dziecięca
poniedziałek
środa
czwartek
sobota

13:30
13:30
17:00
11:00

Umów wizytę Umów wizytę
zofia gerlicz kowalczuk dermatolog

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada II stopień specjalizacji w zakresie dermatologii i wenerologii. Autorka licznych publikacji naukowych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Doświadczenie zawodowe zdobyła między innymi w warszawskich i łódzkich szpitalach.
Specjalizuje się w dermatologii estetycznej, dermatoskopii, chirurgii dermatologicznej, kapilaroskopii (diagnostyka naczyń włosowatych) oraz elektrokoagulacji (bezinwazyjne usunięcie zmian skórnych). Przyjmuje pacjentów w języku angielskim.

profil lekarza
dr n. med.
Marek Kot
dermatologia, dermatologia dziecięca
poniedziałek
sobota

16:00
08:00

Umów wizytę Umów wizytę
dr n. med. Kot Marek dermatolog

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2015 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji z zakresu dermatologii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ze studentami polsko i angielskojęzycznymi. W ramach swojej specjalizacji zajmuje się chorobami alergicznymi, atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem, grzybicą, nowotworami. Wykonuje dermatoskopową ocenę zmian barwnikowych i wczesną diagnostykę czerniaka oraz elektrokoagulację (bezinwazyjne usunięcie zmian skórnych). Zajmuje się również medycyną estetyczną oraz laserochirurgią.
Przyjmuje pacjentów od 3 roku życia.

profil lekarza
dr n. med.
Lilianna Kulczycka-Siennicka
dermatologia, dermatologia dziecięca
sobota

09:00

Umów wizytę Umów wizytę
 

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada specjalizację w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Doświadczenie zawodowe zdobyła między innymi w Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w poradniach dermatologicznych. Biegła znajomość języka angielskiego pozwala na stałe poszerzanie wiedzy medycznej, jak również posługiwanie się tym językiem w codziennej pracy. Odbyła liczne kursy z dermatoskopii, elektrochirurgii i krioterapii, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystuje w codziennej praktyce. Przyjmuje również dzieci.

profil lekarza
lek. spec.
Magdalena Oszukowska
dermatologia, dermatologia dziecięca
wtorek

15:15

Umów wizytę Umów wizytę
 

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na Wydziale Lekarskim. Dermatolog i wenerolog, w trakcie studiów drugiego stopnia w trybie dziennym na Uniwersytecie Medycznym w Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej. Wykwalifikowany trycholog (włosy oraz skóra głowy nie mają przed nią tajemnic) z dużym doświadczeniem. Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych, szkoleniach i kursach, umożliwiających doskonalenie zawodowe. Wykonuje zabiegi laserowe, elektrochirurgiczne i kriochirurgiczne. Ocenia znamiona pod dermatoskopem oraz wykonuje badanie włosów i skóry głowy (trichoskopię i trichogram).

profil lekarza
lek. spec.
Iwona Walczak-Koszela
dermatologia, dermatologia dziecięca
piątek

17:00

Umów wizytę Umów wizytę
lek. spec. Walczak-Koszela Iwona

Jest specjalistą dermatologiem-wenerologiem. Odbyła staż specjalizacyjny w Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W codziennej praktyce wykorzystuje wiedzę zdobytą w Klinice, opiera się na najbardziej i aktualnej wiedzy medycznej. Uczestniczyła w wielu kursach oraz sympozjach naukowych. Wykonuje elektrokoagulację (bezinwazyjne usunięcie zmian skórnych). 

profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.