Diabetolog  

Diabetologia zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz powikłaniami związanymi z cukrzycą.

Zakres wykonywanych usług w ramach diabetologii:

  • diagnostyka i leczenie wszystkich postaci cukrzycy (w tym ciążowej)

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Ewa Bieniek
endokrynologia, diabetologia
środa

16:00

Umów wizytę

Doktor Bieniek jest specjalistką z zakresu endokrynologii oraz diabetologii, wykonuje również badania kierowców. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Szpitalu im. Jonschera, a następnie w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie obecnie pracuje. Jest współautorką licznych publikacji o tematyce endokrynologicznej i diabetologicznej. Przyjmuje pacjentów pełnoletnich.

profil lekarza
lek. spec.
Piotr Blek
interna, diabetologia
wtorek

10:00

Umów wizytę
 

Diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych. Członek Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD). Prowadzi leczenie pacjentów w zakresie chorób wewnętrznych i diabetologii, w szczególności zaawansowanych, wieloletnich diabetyków, zespołów insulinooporności oraz hiperinsulinemii. Leczy cukrzycę każdego stadium i każdego typu, również cukrzycę ciążową i stany przedcukrzycowe.
W czasie wolnym interesuje się teatrem, filmem, muzyką i motoryzacją.

profil lekarza
dr hab. n. med.
Anna Gruszka
endokrynologia, diabetologia
czwartek
sobota

09:00
09:00

Umów wizytę
Anna Gruszka endokrynolog

Specjalista w dziedzinie endokrynologii, diabetologii i chorób wewnętrznych. W 1998 roku ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi, a następnie 4-letnie studia doktoranckie w Instytucie Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, uzyskując w 2003 roku stopień naukowy doktora nauk medycznych. W 2014 roku uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W latach 1999–2013 była związana z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi – najpierw jako doktorant, następnie asystent i adiunkt w Katedrze Endokrynologii. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM-CSW, a w dziedzinie chorób wewnętrznych i diabetologii w klinikach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi. Odbyła również dwuletni staż naukowy w Cedars-Sinai Medical Center, University of California School of Medicine w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych w dziedzinie endokrynologii. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, European Society of Endocrinology oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem: chorób przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, nadciśnienia tętniczego o podłożu endokrynnym, zaburzeń miesiączkowania, stanów związanych z nadmiernym owłosieniem i/lub nadmiarem hormonów męskich u kobiet, a także osteoporozy i cukrzycy. Wykonuje USG tarczycy. Przyjmuje również pacjentów anglojęzycznych.

profil lekarza
prof.
Krzysztof Lewandowski
endokrynologia, diabetologia
środa

16:00

Umów wizytę
lewandowski krzysztof

Członek Królewskiego Kolegium Lekarskiego Wielkiej Brytanii.
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Łodzi (1992), studiował również w Wielkiej Brytanii (w latach 1991-1992 – The University of Leeds Medical School). W 1994 zdał brytyjski egzamin nostryfikacyjny i w latach 1995-2003 pracował w Wielkiej Brytanii, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych oraz specjalizując się z chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Profesor Krzysztof Lewandowski jest zatem jednym z nielicznych w Polsce endokrynologów i internistów, którzy odbyli pełne szkolenie podyplomowe, łącznie z egzaminami specjalizacyjnymi w Europie Zachodniej (Wielka Brytania), jeszcze przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Po powrocie do Polski uzyskał tytuł doktora habilitowanego (2007) oraz profesora nauk medycznych (2012). Jest autorem licznych publikacji dotyczących zwłaszcza tematyki chorób przysadki, otyłości, zespołu jajników policystycznych oraz cukrzycy ciążowej.

Diagnozuje i leczy wszystkie postaci cukrzycy, w tym cukrzycę ciążowej.

profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.