Laryngolog - lekarz specjalista  

Laryngologia (otolaryngologia) zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów głowy (szyi, ucha, nosa, krtani, gardła).

Zakres wykonywanych usług w ramach laryngologii:

 • diagnostyka i leczenie chorób ucha, nosa, gardła i krtani
 • diagnostyka i leczenie schorzeń narządu głosu
 • diagnostyka i leczenie chrapania
 • diagnostyka i leczenie zawrotów głowy
 • diagnostyka błędnika
 • diagnostyka obrazowa:
  • rezonans magnetyczny
  • tomograf komputerowy
 • zabiegi otolaryngologiczne:
  • korekcja małżowin nosowych
  • przegrody nosa,
  • usunięcie migdałków, polipów

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Andrzej Jankowski
laryngologia
sobota

10:00

Umów wizytę
 

Przeprowadza konsultacje z zakresu otolaryngologii (choroby nosa, zatok, gardła, krtani i uszu) ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki i leczenia niedosłuchu, m.in. wysiękowe zapalenie ucha środkowego oraz otoskleroza. Obecnie pracuje w Szpitalu im. N. Barlickiego w Łodzi (Oddział Kliniczny Otiatrii, Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej). Pracownik Uniwersytetu Medycznego W Łodzi.

profil lekarza
lek spec.
Anna Kawełczyk
laryngologia, laryngologia dziecięca
piątek

16:00

Umów wizytę
 

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada specjalizację z otolaryngologii. Ponad 30-letnie doświadczenie zdobyła w wielu placówkach medycznych. W kręgu jej szczególnych zainteresowań są wszystkie dolegliwości oraz infekcje ucha, nosa, gardła i krtani.

W ramach specjalizacji przeprowadza konsultacje lekarskie u dzieci i dorosłych.

 

 

 

profil lekarza
lek. spec.
Wojciech Kałużny
laryngologia
środa

10:00

Umów wizytę
kaluzny wojciech laryngolog

W 1992 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Pierwszy stopień specjalizacji w dziedzinie otolaryngologii uzyskał w 1997 r., a tytuł specjalisty w 2001 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Wojewódzkim szpitalu w Zgierzu na Oddziale Laryngologii, na którym pełnił obowiązki ordynatora w latach 2003-2005. Od początku swojej pracy interesował się głównie chirurgią laryngologiczną. Swoje umiejętności operacyjne doskonalił na licznych kursach i szkoleniach, szczególnie w zakresie technik endoskopowych stosowanych w operacjach otolaryngologicznych.

W ramach specjalizacji wykonuje: zabiegi i operacje endoskopowe nosa i zatok, usunięcie polipów nosa, korekcję  małżowin nosowych, usunięcie migdałków, operacje przegrody nosa, badanie nosa i migdałka gardłowego, endoskopowe badanie ucha, tympanometryczne badanie słuchu, przycięcie migdałków podniebiennych (tonsillotomia), przy użyciu noża elektrycznego, plastykę podniebienia miękkiego metodą bipolarnej ablacji śródtkankowej (RAVOR), plastykę małżowin nosowych  metodą bipolarnej ablacji śródtkankowej (RAVOR). Leczy chrapanie metodą  Bipolarnej Koagulacji.

profil lekarza
lek. spec.
Eleftheria Kepidu-Szymańska
piątek

10:00

Umów badanie
szymaska elfeteria laryngolog

Ukończyła studia Medyczne na Wydziale Lekarskim na Akademii Medycznej w Łodzi. Rozpoczęła  pracę w Szpitalu im. Pirogowa, gdzie uzyskała I  i  II stopień specjalizacji z otorynolaryngologii.
Od 1984 roku ordynator Oddziału laryngologicznego w Szpitalu w mieście Korynt w Grecji.
Po powrocie do Polski, od 1990 pracuje jako otolaryngolog.

profil lekarza
dr n. med.
Anna Komorowska
laryngologia, laryngologia dziecięca
wtorek
czwartek

14:00
15:00

Umów wizytę
 

Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. Duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń laryngologicznych u dzieci i dorosłych. Zajmuje się leczeniem m. in. zapaleniem ucha, zatok, migdałków czy niedrożności i nieżytu nosa. Wieloletni pracownik Kliniki Otolaryngologii CZMP w Łodzi.

 

profil lekarza
dr n. med.
Weronika Lucas-Grzelczyk
laryngologia
środa

16:00

Umów wizytę
 

Posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Wykonuje operacje laryngologiczne m.in.: operacje przegrody nosa, operacje zatok, uszu, ślinianek i krtani, nowotworów głowy i szyi, zarówno techniką tradycyjną, jak i endoskopową.

Jest członkiem kilku towarzystw naukowych m.in Polskiego Towarzystwa Laryngologicznego. Biorąc udział w wielu polskich i zagranicznych konferencjach i kursach, stale poszerza swoją wiedzę. Jest także autorem, bądź współautorem publikacji i streszczeń zjazdowych.

Jest specjalistą w diagnostyce i leczeniu chorób laryngologicznych, w szczególności: zapalenia zatok, ucha, migdałków, ślinianek, gardła oraz krtani, zaburzeń słuchu, obturacyjnego bezdechu sennego, chrapania, zawrotów głowy, szumu w uszach. W poradni wykonuje drobne zabiegi laryngologiczne, płukanie uszu i zatok, usunięcie ciała obcego.

 

profil lekarza
dr n. med.
Magdalena Łapienis
laryngologia

Umów wizytę
lapienis malgorzata laryngolog

W 2004 r. uzyskała tytuł doktora. Ukończył liczne kursy w Polsce i za granicą z zakresu: chirurgii endoskopowej nosa i zatok przynosowych, podstawy czaszki i „dostępów przynosowych”, diagnostyki i leczenia pacjentów z zaburzeniami układu równowagi. Jest autorką wielu publikacji w czasopismach w kraju i za granicą.  Doświadczenie zawodowe zdobywała, m.in. w szpitalach: WSS im. M. Kopernika w Łodzi, Klinicznym Nr 4 im. M. Konopnickiej w Łodzi, WSS im. M. Pirogowa w Łodzi.
Do stycznia 2015 r. wykonała 523 operacje u dzieci i dorosłych metodą endoskopową: operacje zatok i nosa, zabiegi likwidujące chrapanie, operacje usunięcia migdałków podniebiennych oraz migdałka
gardłowego.

Zakres wykonywanych usług:

 • diagnostyka i leczenie chrapania (w tym zabiegi konchoplastyki i plastyki podniebienia)
 • diagnostyka endoskopowa dzieci i dorosłych: uszu (w tym videootoskopia), ujść trąbek słuchowych, ujść zatok, nosa (ocena przegrody, małżowin nosowych, polipów, guzów), gardła, krtani (ocena guzów, wiotkość krtani)
 • diagnostyka niedosłuchów (w tym badanie tympanometryczne)
 • zabiegi w znieczuleniu miejscowym (plastyka podniebienia miękkiego, konchoplastyka)
 • zabiegi w znieczuleniu ogólnym (operacje przegrody nosa i operacje endoskopowe)
profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.