Medycyna sportowa  

Medycyna sportowa obejmuje szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną. Jej zadaniem jest wykorzystanie wpływu aktywności fizycznej na organizm w celu poprawienia stanu zdrowia. Lekarze medycyny sportowej, zajmują się nie tylko zawodnikami, ale również osobami aktywnymi fizycznie.
 
Zakres wykonywanych usług w ramach medycyny sportowej:

  • konsultacje specjalistyczne
  • kwalifikowanie do poszczególnych dyscyplin sportowych
  • orzeczenia i zaświadczenia lekarskie
  • podawanie czynnika wzrostu
  • rehabilitacje profilaktyczne oraz pourazowe
  • wstępne i okresowe badania lekarskie sportowców
  • USG narządu ruchu

Przed konsultacją lekarską związaną z otrzymaniem zaświadczenia o możliwości uprawiania dyscypliny sportowej, należy skontaktować się z Działem Obsługi Pacjenta, w celu uzyskania informacji dotyczącej przygotowania do wizyty.

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Marek Drobniewski
ortopedia, medycyna sportowa, ortopedia dziecięca
poniedziałek
wtorek

15:00
16:00

Umów wizytę
drobniewski marek ortopeda

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista ortopeda-traumatolog, specjalista medycyny sportowej. Uczestnik licznych kursów w Polsce i za granicą. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.
Leczy: artroskopię, dysplazję stawu biodrowego u dzieci, skręcenie stawu, osteoporozę, wady postawy, choroby zwyrodnieniowe, dyskopatię, ból kręgosłupa, złamania kości. Wykonuje USG ortopedyczne. Zajmuje się terapią osoczem bogatopłytkowym (PRP).

profil lekarza
lek. spec.
Konrad Witkowski
pediatria, interna, medycyna sportowa
wtorek
sobota

16:00
10:00

Umów wizytę
Witkowski Konrad medycyna spotrowa

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty medycyny rodzinnej. Doświadczenie w opiece zarówno nad dorosłymi, jak i dziećmi zdobywał pracując w małych, wiejskich praktykach, jak i wielkomiejskich poradniach wielospecjalistycznych. Dodatkowo dzięki dyżurom w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej obeznany z wstępną diagnostyką ostrych przypadków. Doceniony przez pacjentów poprzez nominację do nagrody Anioł Medycyny 2016. Obecnie nauczyciel akademicki w zakresie medycyny rodzinnej.

Posiada dodatkowe uprawnienia do badania:

  • kierowców i kandydatów na kierowców
  • sportowców i kandydatów na sportowców do 23 r. ż.
  • kandydatów do posiadania broni
profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.