Urolog - lekarz specjalista  

Urologia zajmuje się schorzeniami układu moczowego u kobiet oraz układu moczowo-płciowego u mężczyzn.

Zakres wykonanych usług w ramach urologii:

 • diagnostyka i leczenie chorób układu moczowego (kamica, nowotwory układu moczowo-płciowego), chorób prostaty
 • USG układu moczowo-płciowego
 • tomografia komputerowa narządów miednicy
 • rezonans magnetyczny narządów miednicy
 • ambulatoryjne zabiegi urologiczne


 Jedyni w województwie operujemy raka prostaty robotem da Vinci

Dzięki robotowi da Vinci tkanka nowotworowa jest usuwana ultraprecyzyjnie. Dodatkowo komfort życia pacjenta po operacji jest nieporównywalnie lepszy, niż po zabiegach tradycyjnych.

Robot da Vinci umożliwia małoinwazyjne usuwanie raka. Oznacza to, że pooperacyjne rany szybko się goją, pacjent odczuwa dużo mniejszy ból oraz lepiej przechodzi rekonwalescencję.  Technologia da Vinci w znacznym stopniu zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zjawisk pooperacyjnych, jak nietrzymanie moczu i zaburzenia potencji.

Więcej informacji o operacjach robotem da Vinci można uzyskać pod numerem telefonu: 507-616-803.


Wywiady z lekarzami i pacjentami, materiały video:

 • Potęga Zdrowia w TV TOYA: http://tvtoya.pl/catchuptv/show/potega_zdrowia,18738
  Gośćmi programu byli dr Tomasz Konecki (urolog, operator robota da Vinci) oraz dr Michał Orczykowski (anestezjolog).
  Podczas rozmowy nasi specjaliści odpowiadali m.in. na pytania:
  👉 Dlaczego operacje z asystą robota da Vinci są mało inwazyjne i niezwykle skuteczne?
  👉 Jak przebiega robotyczna operacja raka prostaty?
  👉 Czy rekonwalescencja po operacji jest trudna?
  👉 Jak przebiega znieczulenie przedoperacyjne?

 • Audycja w Radiu Łódź: https://www.radiolodz.pl/posts/52234-robot-chirurgiczny-da-vinci-w-lodzkim-szpitalu
  Wywiadu udzieliła Ewelina Barylska (manager ds. rozwoju). dr n.med. Sławomir Sobkiewicz (ginekolog, położnik, właściciel Salve Medica), dr n.med. Bartłomiej Jakóbczyk (urolog, operator robota da Vinci).
  Podczas rozmowy nasi specjaliści odpowiadali m.in. na pytania:
  👉 Jak wygląda organizacja pracy na bloku podczas operacji robotycznej?
  👉 Na czym polega obsługa robota da Vinci?
  👉 Czy robotem da Vinci można operować "na odległość"?
  👉 Jak zabezpieczany jest pacjent w przypadku awarii robota?

 • Wywiad z pierwszym pacjentem operowanym robotem da Vinci w Salve Medica: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24919325,robot-da-vinci-przeprowadzil-pierwsza-operacje-w-lodzi-kosztowal.html
  Podczas rozmowy Pan Andrzej opowiedział:
  👉 Dlaczego zdecydował się na operację raka prostaty robotem da Vinci?
  👉 Jak wygląda operacja z perspektywy pacjenta?
  👉 Jak przebiega jego rekonwalescencja?

 • Video z sali operacyjnej: https://www.facebook.com/SalveMedicaLodz/videos/2172168736413945/

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Bartłomiej Jakóbczyk
urologia
czwartek

17:00

Umów wizytę
jakobczyk bartlomiej urolog

Ukończył Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology). Tytuł specjalisty w dziedzinie urologii uzyskał na podstawie ogólnoeuropejskiego egzaminu specjalizacyjnego, otrzymując tytuł Fellow of the European Board of Urology (FEBU). W 2013 roku odbył sześciomiesięczny staż doskonalący w zakresie laparoskopii oraz chirurgii przy użyciu robota Da Vinci  w urologii, w renomowanym ośrodku L’institut Mutualiste Montsouris w Paryżu. Wykonuje zabiegi laparoskopowe (całkowite usunięcie prostaty, całkowite usunięcie nerki, usunięcie torbieli nerkowych, operacje żylaków powrózka nasiennego, etc.), jak również zabiegi na drodze otwartej oraz endoskopowej (z uwzględnieniem kruszenia złogów w układzie moczowym przy udziale lasera urologicznego).
Prowadzi konsultacje w językach: polskim, angielskim i francuskim.

profil lekarza
lek. spec.
Paweł Jałmużna
urologia
poniedziałek

14:30

Umów wizytę
Paweł Jałmużna chirurg urolog Salve Medica

Specjalista urolog z wieloletnim doświadczeniem. W 1996 roku uzyskał dyplom Akademii Medycznej w Łodzi, w 2000 roku tytuł specjalisty z chirurgii, a następnie w 2009 roku tytuł specjalisty z urologii. W 1997 roku odbył staż w Szpitalu Narodowym w Oslo, a w 2001 w Institut Mutualiste w Paryżu. Jest członkiem Wojewódzkiego Zespołu ds. Transplantacji Nerek oraz współzałożycielem Fundacji Rozwoju Transplantologii i Urologii. Ponadto uczestniczył w licznych zjazdach i konferencjach urologicznych w kraju i zagranicą. W praktyce prywatnej zajmuje się leczeniem chorób układu moczowego i prostaty, kamicy, nowotworami nerek, pęcherza, prostaty, zaburzeń seksualnych (impotencja), nietrzymaniem moczu. Wykonuje badania:

 • USG jąder
 • USG układu moczowego
 • USG nerek
 • USG pęcherza
 • USG układu moczowego
 • USG gruczołu krokowego
profil lekarza
dr n. med.
Tomasz Konecki
urologia
piątek

15:00

Umów wizytę Umów wizytę
konecki kopia

Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi ukończyłem w roku 2003 z wyróżnieniem. Po ukończeniu stażu podyplomowego w listopadzie 2004 r. rozpocząłem pracę w I Klinice Urologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (szpital im. WAM w Łodzi), gdzie pracuję do dnia dzisiejszego. W 2011r. obroniłem pracę doktorską pt." Wpływ działania fali uderzeniowej (ESWL) na funkcję nerek w oparciu o renoscyntygrafię poszerzoną o analizę parametrycznych obrazów klirensu nerkowego ". W 2012 roku, na podstawie zdanego europejskiego egzaminu z urologii EBU (European Board of Urology), uzyskałem tytuł specjalisty urologa oraz europejski tytuł Fellow of European Board of Urology (FEBU).
Moim głównym zainteresowaniem i domeną działania są zabiegi mało inwazyjne i laparoskopowe. Od 2007 roku zajmuje się zastosowaniem laparoskopii w urologii z pełnym przekonaniem o wyższości zabiegów laparoskopowych nad „tradycyjną” chirurgią otwartą. Laparoskopia pozwala na precyzyjne i dokładne chirurgiczne działanie dzięki wglądowi w pole operacyjne przez kamerę HD generującą powiększony obraz. Jednocześnie operacja wykonana przez „dziurkę od klucza” minimalizuje uraz tkanek i rozległość ran chirurgicznych, w wyniku czego pacjent ma szansę na krótki pobyt w szpitalu oraz szybki powrót do codziennych zajęć i poziomu aktywności (w tym również sportowej) sprzed zabiegu.
Na dzień dzisiejszy, po nabyciu doświadczenia i umiejętności poprzez staże w ośrodkach polskich i zagranicznych, wykonuję między innymi następujące laparoskopowe zabiegi urologiczne:
- laparoskopowa prostatektomia radykalna - usunięcie stercza (prostaty) z powodów onkologicznych (wraz z usunięciem węzłów chłonnych miednicy gdy jest to wskazane);
- laparoskopowa adenomektomia - usunięcie dużego gruczolaka stercza (>80 ml objętości);
- laparoskopowa nefrektomia - usunięcie nerki;
- laparoskopowe usunięcia guza nerki z pozostawieniem nerki – tzw. nephron sparing surgery;
- laparoskpowa nefroureterektomia - usunięcia nerki wraz z moczowodem z powodów onkologicznych
- laparoskopowa cystektomia radykalna - usunięcia pęcherza moczowego z powodów onkologicznych;
- laparoskopowa plastyka zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego;.
- laparoskopowe usunięcie torbieli nerki;
- laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego;

profil lekarza
dr n. med.
Elżbieta Oszukowska
andrologia, urologia
środa

15:00

Umów wizytę
 

Androlog certyfikowany przez Europejską Akademię Andrologii (EAA). Chirurg, urolog FEBU (Europejskiej Sekcji Urologicznej). Założycielka Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Członek zespołu Polskiego Centrum Kształcenia Klinicznego Europejskiej Akademii Andrologii w Łodzi, zespołu katedry Andrologii i Endokrynologii Płodności UM w Łodzi.
W ramach specjalizacji wykonuje:

 • USG jader
 • biopsje jąder
 • szukanie plemników i mrożenie
profil lekarza
lek. spec.
Oskar Pietraszun
urologia
wtorek
sobota

17:00
10:30

Umów wizytę
pietraszun oskar urolog

Diagnozuje i leczy choroby układu moczowego takie jak: kamica, nowotwory układu moczowo-płciowego, choroby prostaty. Wykonuje USG układu moczowo-płciowego oraz ambulatoryjne zabiegi urologiczne. Od 2013 roku regularnie udziela bezpłatnych konsultacji urologicznych, podczas akcji badań prostaty dla mężczyzn. Wykonuje zabiegi embolizacji tętnic prostaty w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego u mężczyzn.

profil lekarza
lek. spec.
Michał Szlaga
urologia
czwartek

15:30

Umów wizytę Umów wizytę
Michał Szlaga urolog

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w szpitalu im. WAM w Łodzi. Następnie pracował w Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu, gdzie zdobył specjalizację w dziedzinie urologii. Otrzymał tytuł Fellow of European Board of Urology. Odbył staże i kursy w ośrodkach w kraju i za granicą. Biegle posługuje się językiem angielskim. Zajmuje się leczeniem i diagnostyką zaburzeń czynnościowych dolnych dróg moczowych (pęcherz neurogenny, nadreaktywność pęcherza). Wykonuje badanie urodynamiczne u dorosłych i u dzieci. Pomaga także pacjentom z kamicą układu moczowego, nowotworami dróg moczowych i schorzeniami prostaty oraz męskich narządów płciowych. Stosuje nowoczesne metody leczenia, jak: operacje laparoskopowe, zabiegi kruszenia kamieni przez przetokę (PCNL) oraz endoskopowe leczenie kamicy nerkowej (URSL), dopęcherzowe wlewki z preparatu BCG w stanach nowotworowych.

profil lekarza
dr n. med.
Piotr Świniarski
urologia, andrologia, seksuologia
wtorek

08:00

T 42 254 64 00
dr n. med. Piotr Świniarski

Ukończył Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2005 roku. W 2010 obronił przewód doktorski, zaś w 2013 uzyskał specjalizację z urologii razem z europejskim tytułem FEBU (Fellow of the European Board of Urology). Uzyskał prestiżowe europejskie tytuły androloga klinicznego EAA (European Academy of Andrology) w Berlinie w 2012 r. oraz lekarza medycyny seksualnej FECSM (Fellow of the European Committee of Sexual Medicine) w Istambule w 2014 r. Uzyskał certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w 2012 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinicznym Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, Katedrze Andrologii i Endokrynologii Płodności UM w Łodzi. Odbył liczne staże zagraniczne, min. w: Herlev Hospital w Kopenhadze (Dania), Radboud Hospital w Nijmegen (Holandia), UKGM w Giessen (Niemcy) oraz 15-miesięczny staż kliniczny w St. Peter’s Andrology Centre i University College London Hospitals, podczas którego zdobył doświadczenie w zakresie andrologii operacyjnej i rekonstrukcji urogenitalnej.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych: łagodny rozrost gruczołu krokowego, kamica moczowa, nowotwory układu moczowego oraz diagnostyką i leczeniem schorzeń andrologicznych i seksuologicznych: niepłodność męska, zaburzenia seksualne (np. zaburzenia erekcji, ejakulacji, rehabilitacja prącia i erekcji po zabiegach), hipogonadyzm i zaburzenia androgenowe (np. andropauza).

Kwalifikuje pacjentów do zabiegów z zakresu chirurgii prącia i moszny oraz rekonstrukcji urogenitalnej.

profil lekarza
lek. spec.
Maria Taczalska
urologia
piątek

09:00

Umów wizytę Umów wizytę
taczalska maria urolog

Jest lekarzem specjalistą urologiem. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w: Szpitalu Pirogowa na Oddziale Urologicznym, w Benghazi w Libii na Oddziale Urologicznym, Przychodni Rehabilitacyjnej Inwalidów na stanowisku kierownika, jak również urologa, aktualnie w Poradni Urologicznej w Zgierzu. Wykonywane badania:

 • USG jąder
 • USG gruczołu krokowego
 • USG układu moczowego

 

profil lekarza
dr n. med.
Jan Taczalski
urologia, chirurgia ogólna
czwartek

14:30

Umów wizytę
 

Specjalista chirurgii ogólnej i specjalista II stopnia z urologii. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie zawodowe. Prze cały czas związany z praktyką szpitalną i technikami operacyjnymi. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Zdobył liczne nagrody naukowe. Jest autorem wielu publikacji z zakresu urologii.

profil lekarza
dr n. med.
Wojciech Włodarczyk
urologia
poniedziałek

09:00

Umów wizytę Umów wizytę
 

Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest byłym Ordynatorem Oddziału Urologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobył pracując w Szpitalu Klinicznym WAM w Łodzi. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. Wykonuje USG układu moczowego, jąder oraz USG przezodbytnicze prostaty TRUS.

profil lekarza

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.