Usługi bariatryczne  

Zakres wykonywanych usług w ramach bariatrii:

Kompleksowe leczenie otyłości

Otyłość jest chorobą o bardzo złożonych przyczynach i wymaga kompleksowego leczenia. Zespół specjalistów służy pomocą w pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Przed rozpoczęciem właściwego leczenia proponujemy spotkanie z psychologiem, dietetykiem i lekarzem internistą. Poszukają oni przyczyn, które doprowadziły do zgromadzenia zbędnych kilogramów, ocenią aktualny stan zdrowia, a następnie wspólnie po konsultacji, zaproponują właściwe postępowanie.

Lekarz internista oceni hormonalne funkcje organizmu, wykluczy endokrynologiczne podłoże otyłości, w razie potrzeby zaproponuje właściwe farmakologiczne leczenie ograniczające apetyt lub leki, które pomogą spalić zbędne kilogramy.

Balon żołądkowy zakładany drogą endoskopową (gastroskopia), przy udziale anestezjologa (znieczulenie lub premedykacja), ogranicza w sposób istotny przyjmowanie pokarmów prowadząc do zmniejszenia masy ciała. Założenie balonu wymaga kilkugodzinnego pobytu pod opieką medyczną. W dniu zabiegu chory opuszcza szpital. Balon wymaga wyjęcia po maksymalnie sześciu miesiącach, procedurę tę można powtarzać.

Laparoskopowa, regulowana przewiązka żołądkowa (popularnie zwana opaską) jest najbardziej radykalną z proponowanych metod. Wymaga 24 godzinnego pobytu w szpitalu i znieczulenia ogólnego. Doświadczony zespół lekarzy (anestezjolog, zespół chirurgiczny) zakłada na żołądek opaskę dzielącą go na dwie części – górną mającą około 20-30 ml pojemności i dolną. Wielkość przejścia pomiędzy częściami żołądka można regulować za pomocą tzw. portu wszczepionego pod skórę brzucha. Pacjent uzyskuje uczucie sytości już po zjedzeniu niewielkiej ilości pokarmu, a zjedzenie następnej porcji jest możliwe dopiero po kilku godzinach.

Konsultacja lekarska

Umów się na wizytę do wybranego lekarza:

 
lek. med.
Mateusz Jęckowski
wtorek

17:00

Umów wizytę

Godziny podane w tabeli są czasem rozpoczęcia pracy lekarza.

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.