prof. n. med. Marek Zawirski
Przyjmuje
czwartek
16:00 - 17:30
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84
Umów się internetowo
rejestracja on-line
prof. n. med.

Marek Zawirski

|
EN
przyjmuje w ramach:  
komercji

O mnie

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi z 1966 roku. W 1974 roku uzyskałem specjalizację II stopnia w zakresie neurochirurgii. W 1979 roku odbyłem roczny staż naukowy w Klinice Neurochirurgii National Hospital Queen Square w Londynie. Prowadziłem tam badania nad zastosowaniem somatosensorycznych potencjałów wywołanych u chorych po krwotoku podpajęczynówkowym.
W 1981 roku w ramach stypendium przebywałem przez pół roku w Hallamshire Hospital w Sheffield, kontynuując badania chorych po krwotoku podpajęczynówkowym. Oparte na tych badaniach prace opublikowane w trakcie pobytu w Anglii i w Polsce umożliwiły mi obronę rozprawy habilitacyjnej.

W 1985 roku na mocy decyzji Ministra Zdrowia powołany zostałem na stanowisko docenta w Klinice Neurochirurgii AM w Łodzi. W tym samym roku otrzymałem tytuł profesora nadzwyczajnego i został Kierownikiem Kliniki Neurochirurgii w Katedrze Neurochirurgii. W 1991 roku uzyskałem tytuł profesora nauk medycznych nadany przez Prezydenta RP, następnie w 1996 roku otrzymał tytuł profesora zwyczajnego. W 1997 roku mianowany zostałem na stanowisko Kierownika Katedry Neurochirurgii, a od 1995 roku piastuję funkcję Konsultanta Regionalnego w dziedzinie neurochirurgii. Uczestniczyłem w wielu kursach i stażach, w tym w prowadzonym przez Brytyjskie Towarzystwo Neurochirurgów kursie mikroneurochirurgii podstawy czaszki.

Jestem autorem licznych prac naukowych – opublikowałem ich ponad 100. Prócz tego jestem członkiem, a od dwóch lat również wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów Polskiej Grupy Dero. Jestem także członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego i należy do Łódzkiego Towarzystwa Naukowego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. W 2007 roku zostałem odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Specjalizuję się w zabiegach z zakresu neurochirurgii. W ramach konsultacji przeprowadzam badania neurologiczne i kwalifikujące do neurochirurgicznych zabiegów operacyjnych. Przeprowadzam zabiegi u pacjentów z urazami głowy i kręgosłupa, endarterektomią i guzami mózgu. Leczę różnego rodzaju choroby naczyniowe takie jak ropnie mózgu, zniekształcenia tętniczo-żylne, czy tętniaki.

Przyjmuje
czwartek
16:00 - 17:30

Wykonywane usługi

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Zespół specjalistów Salve Medica z należną troską dba, aby pacjent był pod dobrą opieką.

Zobacz wszystkich