Mam objawy alergii skórnej

Alergie skórne w postaci wykwitów o różnym natężeniu i umiejscowieniu to powszechny problem, który może pojawić się niezależnie od wieku, płci, a także – pory roku.

W przypadku uciążliwej alergii kluczowe jest rozpoznanie jej rodzaju oraz alergenu, który jest źródłem objawów.

Krok 1: Wizyta u alergologa i ocena typu alergii

Na pierwszej wizycie lekarz dermatolog przeprowadzi wywiad lekarski i zbada skórę. Na tej podstawie będzie mógł ocenić typ alergii i wdrożyć odpowiednie leczenie, które pomoże pozbyć się uciążliwych skutków.

Krok 2A: Aplikacja plastra TRUE TEST

Alergia kontaktowa

W przypadku alergii kontaktowej skutecznym sposobem rozpoznania rodzaju alergenu jest aplikacja testu płatkowego TRUE TEST w formie plastra. Plaster aplikuje na oczyszczoną i suchą skórę pleców dermatolog, alergolog lub kosmetolog.

Aplikacje plastrów wykonujemy w poniedziałki.

Zapisz się:

Dowiedz się więcej:

Krok 3A: I wizyta kontrolna po 2 dniach

Po 2 dniach od aplikacji plastra (w środę) zgłoś się na pierwszą kontrolę testu. Lekarz alergolog usunie plastry i dokona pierwszego odczytu wyników.

Krok 4A: II wizyta kontrolna po 4 dniach

Po 4 dniach od aplikacji (w piątek) zgłoś się na drugą kontrolę i odczyt wyników.

Krok 5A: Opcjonalnie III wizyta kontrolna po 7 dniach

Jeśli wyniki dwóch odczytów będą niejednoznaczne lekarz może wyznaczyć trzecią wizytę kontrolną po 7 dniach od aplikacji plastra.

Krok 2B: Wykonanie testów skórnych lub/i testów z krwi

Inny rodzaj alergii

Jeśli na pierwszej wizycie lekarz nie stwierdzi alergii kontaktowej wykona testy skórne lub zleci wykonanie odpowiednich badań krwi.

Na badania krwi nie trzeba się zapisywać. Sprawdź dostępny zakres badań, tutaj.

Krok 3B: Interpretacja wyników przez lekarza

Lekarz zinterpretuje wyniki badań i zaplanuje dalsze leczenie alergii.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak