Mam skierowanie na bronchoskopię

W Salve Medica wykonujemy bronchoskopię prywatnie oraz w ramach umowy z NFZ dla pacjentów onkologicznych z podejrzeniem nowotworu płuc.

Jeśli chcesz skorzystać z badania refundowanego:

Skierowanie na bronchoskopię w Salve Medica może wystawić lekarz onkolog dla Pacjenta z podejrzeniem nowotworu płuc.

Krok 1: Wizyta u onkologa

Do bronchoskopii trzeba się przygotować oraz wykonać badania niezbędne do zakwalifikowania. Standardowo przed badaniem lekarz onkolog zleca wykonanie:

  • morfologii,
  • elektrolitów,
  • kreatyniny,
  • mocznika,
  • ASPAT, ALAT,
  • glukozy,
  • RTG,
  • TK klatki piersiowej,
  • EKG,
  • spirometrii.

Zapisz się:

Nasz zespół

Krok 2: Wizyta u pulmonologa

Jeśli wykonałeś/aś już komplet badań, na tej wizycie pulmonolog je zweryfikuje i zakwalifikuje Cię do bronchoskopii, po czym ustali termin badania.

Zapisz się:

Nasz zespół

Krok 3: Przygotowanie do bronchoskopii

Zlecone badania możesz wykonać w dowolnym miejscu. Zachęcamy jednak do skorzystania z laboratoriów i pracowni specjalistycznych znajdujących się w naszym Centrum Medycznym.

Na badania czynnościowe i obrazowe umówisz się w rejestracji. Badania krwi wykonujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7–19:30 oraz w soboty w godzinach 7–14:30. Wyniki badań trafiają od razu do Ciebie, Twojego lekarza w Salve Medica i do Twojej elektronicznej dokumentacji medycznej.

Jeśli pulmonolog przepisał Ci leki, stosuj się ściśle do zaleceń lekarza.

Krok 4: Zgłoszenie do pracowni bronchoskopowej

Na bronchoskopię przyjdź na czczo. Wstrzymaj się od jedzenia 4 godziny przed badaniem, 2 godziny wcześniej nie przyjmuj płynów. Jeśli to możliwe na dobę przed bronchoskopią zaprzestań palenia papierosów bądź maksymalnie je ogranicz.

Najpierw zgłoś się do Izby Przyjęć szpitala (oddział E, budynek B, 1 piętro) w celu dopełnienia formalności. Jeśli masz wystawioną kartę DILO, zabierz ją ze sobą. Przed badaniem zostaniesz poproszony o wypełnienie stosownej dokumentacji, w tym podpisanie zgody na wykonanie bronchoskopii. Odbędziesz też krótką konsultację z lekarzem.

Bronchoskopia odbywa się w trybie hospitalizacyjnym, najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Po przeprowadzeniu badania zostaniesz pod obserwacją pielęgniarki na oddziale. Rano zostaniesz wypisany do domu z kartą informacyjną i dalszymi zaleceniami.

Dowiedz się więcej:

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak