Mam skierowanie na operację onkologiczną

W naszym szpitalu wykonujemy operacje z zakresu chirurgii onkologicznej w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Stawiamy na kompleksowość leczenia i komfort Pacjenta. Naszym Pacjentom oferujemy indywidualne podejście do leczenia. W trakcie pobytu w szpitalu każdym Pacjentem opiekuje się doświadczony i wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek.

Posiadamy najnowocześniejszy blok operacyjny w Łodzi, na którym wykonywane są zabiegi urologiczne, ginekologiczne, onkologiczne i laryngologiczne. Jedyni w województwie posiadamy technologię da Vinci, która jest przełomowa w walce z rakiem prostaty.

Naszym celem jest szybki powrót do zdrowia naszych Pacjentów oraz zminimalizowanie pobytu Pacjentów na oddziale do niezbędnego minimum.

Krok 1: Wizyta kwalifikująca do operacji onkologicznej

Na wizytę do chirurga onkologicznego zabierz ze sobą dotychczasowe wyniki badań związane z chorobą. Lekarz wystawi na wizycie skierowanie do szpitala, na EKG, na badania laboratoryjne oraz oznaczenie grupy krwi. Jeśli będzie taka potrzeba może wystawić również kartę DILO z rozpoznaniem.

Na wizycie lekarz omówi stan zdrowia, poinformuje o metodach leczenia. Po zakwalifikowaniu do zabiegu w naszym szpitalu lekarz zleci badania morfologiczne, wykonanie badania EKG oraz wyznaczy termin operacji.
W rejestracji należy również umówić się na wizytę kwalifikującą do zabiegu u anestezjologa, jeśli będzie zalecona przez chirurga. 

Krok 2: Wizyta kwalifikująca anestezjologiczna

Na wizytę kieruje lekarz chirurg-onkolog. Do anestezjologa należy zgłosić się z wynikami badań morfologicznych oraz badaniem EKG. Lekarz anestezjolog przeprowadzi szczegółowy wywiad anestezjologiczny i zadecyduje czy możliwe jest przeprowadzenie zabiegu.

Zabierz ze sobą listę przyjmowanych leków.

O co może zapytać lekarz:

  • wcześniejsze choroby i operacje,
  • przyjmowane leki (stale lub doraźnie),
  • nałogi (palenie tytoniu).

Dodatkowo lekarz przeprowadzi badanie przedmiotowe.

Na tej podstawie lekarz wybierze rodzaj znieczulenia, omówi jego przebieg oraz odpowie na pojawiające się pytania.

Ten etap jest niezmiernie ważny, dla bezpieczeństwa przebiegu operacji i zmniejszenia ryzyka związanego ze znieczuleniem.

Krok 3: Zgłoszenie do szpitala

W wyznaczonym terminie należy zgłosić się do Izby Przyjęć szpitala (oddział E, budynek B, 1 piętro), na czczo (bez jedzenia i picia). W dniu zabiegu należy pamiętać, żeby zabrać ze sobą:

  1. Dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
  2. Dokumentacje medyczną (wyniki zleconych badań, wynik grupy krwi).
  3. Rzeczy osobiste: piżama, klapki/pantofle, ładowarkę do telefonu, okulary korekcyjne.
  4. Leki przyjmowane stale wraz z informacją o ich dawkowaniu.

Krok 4: Przyjęcie na oddział

Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów zostaniesz przyjęta/-ty na oddział. Zaopiekuje się Tobą nasz doświadczony zespół lekarzy i pielęgniarek.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko