Mam zmianę skórną

Dermatologia jest to szeroka dziedzina medycyny zajmująca się kompleksowo wszystkim co dotyczy skóry. Lekarze dermatolodzy skupiają się na profilaktyce, czyli jak zapewnić naszej skórze ciągłe zdrowie, ale także utrzymać jej piękno. Często jednak zachodzi też potrzeba leczenia licznych chorób skóry. Lekarz dermatolog wdraża specjalistyczną diagnostykę i postępowanie terapeutyczne.

Usunięcie zmian skórnych:

  • brodawek łojotokowych,
  • kaszaków,
  • melanocytowych,
  • przerostów gruczołów łojowych,
  • rozrostów łagodnych,
  • tłuszczaków,
  • torbieli skórnych,
  • włókniaków.

Krok 1: Wizyta u dermatologa

Na tej wizycie lekarz dermatolog zbada Twoją zmianę skórną dermatoskopem. Podczas badania oceni jej typ, rozległość, postawi diagnozę oraz wybierze optymalną formę zabiegu (np. laser, elektrokoagulacja, krioterapia, terapia fotodynamiczna, dermatochirugia).

Jeśli po badaniu lekarz stwierdzi, że zmiana nie jest niepokojąca, można na tym zakończyć diagnostykę lub usunąć zmianę w celach estetycznych. 

Jeśli zmiana po badaniu okaże się być niepokojąca lekarz zaleci jej usunięcie i wysłanie do badania histopatologicznego.

Lekarz wybierze optymalną formę usunięcia zmiany, omówi korzyści i możliwe powikłania. Zapyta Cię o choroby współistniejące i przyjmowane leki, a na koniec podpowie jak przygotować się do zabiegu.

Pamiętaj, każda zmiana skórna jest inna i tylko zindywidualizowane podejście zapewni optymalne wyniki leczenia.

Krok 2A: Usunięcie zmiany w celach estetycznych

Na 15 minut przed zabiegiem Pacjent powinien zgłosić się do rejestracji Dermatologic, zarejestrować wizytę i wypełnić formularz zgody na zabieg wcześniej omówiony na wizycie konsultacyjnej.

Lekarz wykona zabieg i wytłumaczy zalecenia po zabiegu.

Na dzień zabiegu i w niedługim czasie po nim nie planuj intensywnego wysiłku lub ważnych dla Ciebie wydarzeń. Pamiętaj, że czas gojenia to kwestia indywidualna, ale zazwyczaj może on wynosić nawet 2-3 tygodnie.

Krok 3A: Wizyta kontrolna po zabiegu

Wizyta kontrolna u lekarza obejmuje ocenę miejsca po usunięciu zmiany.

Krok 2B: Usunięcie zmiany do badania histopatologicznego

Na 15 minut przed zabiegiem Pacjent powinien zgłosić się do rejestracji Dermatologic, zarejestrować wizytę i wypełnić formularz zgody na zabieg wcześniej omówiony na wizycie konsultacyjnej.

Lekarz wykona zabieg, zleci badanie histopatologiczne i wytłumaczy zalecenia po zabiegu.

Na dzień zabiegu i w niedługim czasie po nim nie planuj intensywnego wysiłku lub ważnych dla Ciebie wydarzeń. Pamiętaj, że czas gojenia to kwestia indywidualna, ale zazwyczaj może on wynosić nawet 2-3 tygodnie.

Krok 3B: Wizyta kontrolna po zabiegu

Odbierz wynik badania histopatologicznego z rejestracji Dermatologic po około 14 dniach od zabiegu.

Podczas wizyty kontrolnej lekarz omówi z Tobą wynik badania oraz obejrzy miejsce po usunięciu zmiany. Jeżeli podczas usuwania zmiany skórnej zostały założone szwy, lekarz zdejmie je na wizycie lub wyznaczy termin ich zdjęcia za kilka dni. 

Jeśli lekarz uzna, że usunięta zmiana wymaga kolejnych etapów leczenia, zaproponuje dalszy plan postęowania.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak