Medica

Medica została założona przez kobietę dla kobiet, w trosce o równy dostęp do profilaktyki bez względu na status społeczny czy materialny. Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort ze względu na certyfikowany sprzęt oraz szeroki zakres badań (pracownie rezonansu magnetycznego, USG, RTG, densytometrii i tomografii komputerowej). W razie stwierdzenia nieprawidłowości w wynikach badania, kompleksowo przeprowadzamy Pacjentkę przez proces diagnostyki, ustalając indywidualny plan opieki i ewentualnego leczenia.

Medica jest realizatorem zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn. "Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy – edycja II w 2020 r." (czytaj więcej)

Komu przysługuje bezpłatna mammografia?

Bezpłatne badania mammograficzne mogą wykonać wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanego badania mammograficznego. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i refundowane przez NFZ.

Jak umówić się na mammografię?

Umów badanie mammograficzne w jednym z naszych mammobusów w 10 województwach w Polsce lub w jednej z 11 pracowni stacjonarnych na terenie woj. łódzkiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego:

Mammografia – na czym polega badanie

Mammografia to radiologiczna metoda badania piersi, polegająca na wykonaniu dwóch ekspozycji dla każdej z nich. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego sprawia, że dawka promieniowania podczas takiego badania jest bardzo niewielka i zbliżona do dawki otrzymywanej podczas prześwietlenia zęba. Ponadto, jest jedną z najskuteczniejszych metod wykrywania zmian w piersiach.

Najważniejszą częścią badania jest pozycjonowanie, czyli prawidłowe ułożenie piersi. Badanie mammograficzne wymaga ucisku, dzięki czemu otrzymujemy wysokiej jakości zdjęcia, eliminując wszelkie nieczytelne obrazy spowodowane ruchem. Odpowiedni ucisk piersi zmniejsza również dawkę promieniowania, co daje bezpieczeństwo i minimalizuje narażenie ciała kobiety na skutki uboczne, jakie mogą wystąpić po nadmiernym napromieniowaniu. W trakcie badania każda z piersi umieszczana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku. Ucisk trwa zaledwie kilka sekund. Ważne, aby w tym czasie pozostać bez ruchu. Pozwala to uzyskać po dwa obrazy dla każdej piersi. Powstałe w ten sposób zdjęcia, są analizowane przez specjalistów – lekarzy radiologów.

Jak przygotować się do mammografii?

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Badanie to nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, by łatwo można było rozebrać się od pasa w górę.

Przed badaniem nie powinno używać się dezodorantu, talku, balsamu ani kremu.

Jeśli wykonujesz mammografię regularnie w naszej pracowni lub mammobusie, to wszystkie Twoje badania są archiwizowane. Lekarz radiolog oceniający Twoje zdjęcie mammograficzne ma możliwość porównania go z poprzednim zdjęciem, dzięki temu może śledzić zmiany w piersiach, które zachodzą między badaniami.

Dlaczego warto profilaktycznie wykonywać mammografię

Mammografia pozwala na wczesne rozpoznawanie i wykrywanie guzków o średnicy około 0,3÷0,5 cm i zmian tzw. bezobjawowych. Oznacza to, że w badaniu skryningowym – profilaktycznym (kobiety zgłaszające się na badanie nie mają żadnych niepokojących objawów), wykrywane są guzki, a także inne zmiany i nieprawidłowości w piersiach, w bardzo wczesnym etapie, kiedy nie można ich wykryć w procesie samobadania, czy podczas badania palpacyjnego, wykonywanego przez lekarza. Zastosowanie mammografii w procesie diagnozowania nowotworów piersi jest bardzo cenne i zwiększa szansę wyleczenia choroby, wykrytej we wczesnym stadium rozwoju.

Nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza, nie musi to oznaczać nowotworu. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersiach, niewielki procent okazuje się nowotworem złośliwym.

Kobiety z nieprawidłowym wynikiem mammografii, kierowane są na diagnostykę uzupełniającą: USG piersi i/lub biopsję cienkoigłową i/lub biopsję gruboigłową z badaniami histopatologicznymi. Badania te, są wykonywane bezpłatnie w ramach tego samego programu.

Harmonogram postoju mammobusów

lub kliknij na mapie
Mammobus

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 12

lub skorzystaj z możliwości rejestracji on-line

Pracownie stacjonarne

Laboratorium

Łódź - Widzew
ul. Sacharowa 21a

Łódź-Bałuty
ul. Szparagowa 10

Zgierz
ul. Łęczycka 24

Pabianice
ul. Mariańska 5a

Łowicz
ul. Iłowska 1/3

Piotrków Trybunalski
ul. Wojska Polskiego 77

Tomaszów Mazowiecki
ul. Jana Pawła II 6

Sieradz
ul. Popiełuszki 2

Końskie
ul. Spółdzielcza 8 B

Żyrardów
ul. Wyspiańskiego 6 B

Ciechanów
ul. Narutowicza 20

Zapisz się na mammografię

* Wymagane pola

Rekomendacje

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak

Najbardziej popularne artykuły

Dzień Matki pod znakiem zdrowia w Salve Medica

Mama – słowo, które kojarzy się z miłością, dobrem, spokojem, troskliwością. To uczucia, którymi darzy nas bezwarunkowo i bezgranicznie. Zbliżający się Dzień Matki to wspaniała okazja, aby zatroszczyć się o zdrowie mamy. Sprawdź, co przygotowaliśmy na to wyjątkowe święto w Salve Medica Łódź!

Łączy Nas Kobiecość - edycja 11

Łączy Nas Kobiecość to ogólnopolska akcja profilaktyki raka piersi, organizowana cyklicznie od 11 lat. Każdego roku, podczas akcji namawiamy do badań jak największą grupę pań w celu wykluczenia u nich jednej z najgroźniejszych kobiecych chorób – raka piersi.

Wykonaj badania podczas akcji Twoje Życie Twój Styl

Wykonaj badania profilaktyczne z Twoim Stylem. Wytnij kupon z październikowego numeru miesięcznika Twój Styl i umów się na badanie z 30% zniżką. Akcja rusza od 14 września i potrwa do końca listopada.

Nowe Centrum Diagnostyki Obrazowej w Salve Medica

Zakończyliśmy remont Centrum Diagnostyki Obrazowej. Do dyspozycji Pacjentów oddano komfortowe, estetyczne wnętrza oraz pracownie: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, RTG, densytometrii i mammografii. Badania w pracowniach można realizować zarówno prywatnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ.

Akcja badań profilaktycznych dla kobiet

10 jubileuszowa edycja akcji Łączy Nas Kobiecość, dobiegła końca. Dziękujemy partnerom i sponsorom za wsparcie i możliwość realizacji akcji badań profilaktycznych.

Akcja Twoje Życie Twój Styl

Badania profilaktyczne z Twoim Stylem. Wytnij kupon z październikowego numeru miesięcznika Twój Styl i umów się na badanie z 30% zniżką.

Łączy Nas Kobiecość

9 edycja akcji Łączy Nas Kobiecość dobiegła końca. Do zobaczenia za rok, na 10 jubileuszowej edycji.

Mammografia dla zdrowia

Projekt „MAMMOGRAFIA DLA ZDROWIA" realizowany przez MEDICA Sp. z o.o, s. k. obejmuje działania wspierające i uzupełniające Program profilaktyki raka piersi, w tym działania zwiększające zgłaszalność na badania profilaktyczne. Dofinansowanie projektu z UE: 1 506 519,04 zł

Mammografia - czym jest i kiedy się badać?

Ponad 22% rozpoznań onkologicznych wśród kobiet w Polsce to rak piersi. Rocznie zapada na niego ponad 16 tys. nowych pacjentek. Największy odsetek zachorowalności stanowią kobiety w wieku 50-69 lat. Z kolei niska świadomość w kwestii badania piersi i profilaktyki sprawiają, że Polki na tle innych krajów europejskich mają niższe szanse na przeżycie pierwszych 5 lat po zdiagnozowaniu nowotworu. Główna przyczyna to wykrycie raka piersi w stadium zaawansowanym. W związku z tym tak ważne jest, by kobiety regularnie wykonywały mammografię. Warto dowiedzieć się, jak przebiega badanie piersi i kiedy je zrobić.

Programy powiązane