Medycyna podróżyOsoby planujące egzotyczne wyjazdy powinny pamiętać o najważniejszym - o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie. Medycyna podróży jest szeroką dziedziną, która łączy zagadnienia związane m.in. z chorobami zakaźnymi, epidemiologią, interną, chirurgią, czy medycyną urazową.

Lekarz medycyny podróży zajmuje się rozplanowaniem szczepień ochronnych i edukacją, dzięki której pacjent uniknie przykrych konsekwencji przebywania w miejscach o niższym standardzie sanitarnym. Na wizytę u specjalisty medycyny podróży warto zgłosić się co najmniej 2 miesiące przed planowanym wyjazdem.

Poradnia medycyny podróży w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w:

  • poradach profilaktycznych w zakresie medycyny podróży,
  • szczepieniach podróżnych.

Dlaczego warto wybrać poradnię medycyny podróży w Łodzi Salve Medica?

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, indywidualne podejście do pacjenta, krótkie terminy oczekiwania na wizytę w poradni medycyny podróży w Łodzi, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również drobne zabiegi operacyjne.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę u lekarza medycyny podróży w Łodzi i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta u lekarza medycyny podróży powinna odbyć się nie później niż 6-8 tygodni przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu z odpowiednim wyprzedzeniem będzie możliwa profilaktyka w postaci szczepień ochronnych albo profilaktyka lekowa w przypadku malarii.

Lekarz medycyny podróży zajmuje się rozplanowaniem szczepień ochronnych i edukacją. Przeprowadza wnikliwy wywiad, badania diagnostyczne oraz ocenia stan zdrowia pacjenta. Na podstawie wiedzy o aktualnej sytuacji zdrowotnej na świecie i kierunku wyjazdu zaleca konkretne środki ostrożności.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak