Medycyna sportowaWszyscy wiedzą, że sport to zdrowie. Jeśli jednak sportowiec nie dba o siebie, zbytnio się forsuje i nie konsultuje swoich problemów z lekarzem specjalistą - może sobie bardzo zaszkodzić. Dotyczy to zarówno sportowców wyczynowych, jak i amatorów, którzy biorą udział w coraz to bardziej wymagających fizycznie wyzwaniach. Największe obciążenia dotyczą układu sercowo - naczyniowego, kostnego i mięśniowego. Lekarz medycyny sportowej zadba o prawidłową kondycję i oceni, czy start w zawodach nie będzie miał złego wpływu na zdrowie.

Licencjonowani zawodnicy mają obowiązek poddać się badaniom:

  • co pół roku - antropometria, ogólne badanie lekarskie, badanie ortopedyczne,
  • co rok - EKG, badanie moczu, OB, morfologia, glukoza, badanie serologiczne (sporty walki),
  • co 2 lata - badanie laryngologiczne, badanie okulistyczne, EEG i badanie neurologiczne (sporty walki), spirometria (płetwonurkowie).

Badania kontrolne należy wykonać po każdej przebytej kontuzji i urazie nabytym podczas treningów.

Czym zajmuje się poradnia medycyny sportowej?

Nasza poradnia przyjmuje pacjentów dorosłych i dzieci. Nasi specjaliści udzielają konsultacji lekarskich, przeprowadzają wstępne i okresowe badania sportowców.

Dlaczego warto wybrać poradnie medycyny sportowej w Salve Medica?

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, rehabilitantów i dietetyków, a także badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również zabiegi operacyjne.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Po poradę do lekarza medycyny sportowej mogą się udać zarówno osoby uprawiające sport rekreacyjnie, jak i zawodowo. Zapisz się na wizytę, gdy:

  • jesteś osobą stale aktywną fizycznie,
  • zamierzasz rozpocząć swoją przygodę ze sportem,
  • doświadczyłeś urazu lub kontuzji.

Przed wizytą należy wykonać morfologię, badanie ogólne moczu, glukozę oraz EKG.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak