Metody leczeniaNiepłodność można leczyć

Zdiagnozowanie niepłodności nie musi oznaczać bezdzietności. Współczesna medycyna poprzez techniki rozrodu wspomaganego sprawia, że 80% niepłodnych par doczeka się upragnionej ciąży i urodzenia zdrowego potomstwa.

Kiedy rozpocząć leczenie niepłodności

Czas jest kluczowym czynnikiem w leczeniu niepłodności. Jeśli postawiona diagnoza nie daje szansy na naturalne zajście w ciążę, nie czekaj z rozpoczęciem leczenia. Umów się na wizytę do ginekologa, specjalisty od leczenia niepłodności, który na podstawie dotychczasowej historii choroby oraz wyników badań diagnostycznych wskaże indywidualnie dopasowaną metodę leczenia.

W naszej klinice istnieje możliwość konsultowania leczenia danej pary z innymi specjalistami, dzięki temu że cała historia choroby znajduje się w naszym systemie i jest dostępna dla innych lekarzy.

Kompleksowe podejście do leczenia niepłodności

Całość leczenia odbywa się w naszej klinice. Na miejscu znajdują się komfortowe gabinety ginekologiczne z łazienkami, gabinet pielęgniarski, pokoje do oddawania nasienia oraz miejsce odpoczynku i relaksacji po zabiegach leczenia niepłodności oraz laboratorium embriologiczne i seminologiczne. W Salve Medica jest również szpital specjalistycznym z oddziałem ginekologicznym. 

Metody leczenia niepłodności dostępne w naszej Klinice Płodności:

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Leczenie niepłodności zawsze powinno rozpocząć się od jak najprostszych, najmniej inwazyjnych i najtańszych metod leczenia. Decyzję o konkretnej metodzie leczenia zawsze podejmuje para w oparciu o zalecenia lekarza prowadzącego.

Metody diagnostyki i leczenia dobieramy indywidualnie dla każdej leczącej się w naszej klinice pary.

Pary, które decydują się na zapłodnienie in vitro mają możliwość przeprowadzania dodatkowych zabiegów, które podnoszą skuteczności procedury.

Oferowane przez nas zabiegi dodatkowe można podzielić na:

  • mające na celu selekcję najlepszych plemników (MACS, PICSI),
  • mające na celu przygotowanie jamy macicy (osocze bogatopłytkowe, scretching endometrium)
  • mające na celu zwiększenie szans na implantację zarodka (kultywacja do stadium blastocysty, badanie receptywności endometrium ERA, Assisted Hatching, EmbryoGlue, Primo Vision).

Lekarz na podstawie wyników badań oraz konsultacji z embriologiem doradzi ewentualne dodatkowe zabiegi najbardziej odpowiednie do sytuacji medycznej.

Na tym etapie Pacjenci naszej kliniki mają możliwość konsultacji z embriologiem.

Dowiedz się więcej o usługach dodatkowych do zabiegu in vitro tutaj.

Dawstwo komórek rozrodczych to pomoc parom, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z własnych  plemników lub komórek jajowych.

Niepłodność może wynikać z braku komórek rozrodczych lub z ich słabej jakości. Osoby obciążone chorobami genetycznymi czy nowotworami nie chcą ryzykować i decydują się często na adopcję prenatalną (komórki jajowe, nasienia lub zarodków). Czasami także proponuje się takie rozwiązanie parom, które są po wielu niepowodzeniach z wykorzystaniem technik wspomaganego rozrodu, przy użyciu własnego materiału biologicznego.

Dowiedz się więcej o banku komórek jajowych, nasienia oraz zarodków tutaj.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko