NefrologiaNefrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób nerek i układu moczowego. Lekarz specjalizujący się w niej, to nefrolog. Do poradni nefrologicznej należy udać się, jeśli pacjent obserwuje u siebie objawy kliniczne lub wyniki badań moczu/krwi wskazują na zaburzenia funkcjonowania nerek lub zakażenie układu moczowego.

Nerki oczyszczają organizm ze zbędnych produktów przemiany materii zatrzymując jednocześnie składniki niezbędne do funkcjonowania. Regulują objętość płynów ustrojowych i ciśnienie krwi, a także równowagę kwasowo – zasadową. Choroby tych narządów dają o sobie znać po dłuższym czasie, gdyż ich działanie jest komplementarne i wystarczy tylko jedna nerka by organizm mógł funkcjonować prawidłowo.

Poradnia nefrologiczna w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w:

 • diagnostyce i leczeniu chorób nerek i zakażeń układu moczowego,
 • zapobieganiu powstawania złogów w kamicy nerkowej.

Dlaczego warto wybrać poradnię nefrologiczną w Salve Medica?

Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę u nefrologa i dobrze wyposażone zaplecze medyczne. Działamy kompleksowo, skupiając w jednym miejscu ofertę lekarzy różnych specjalizacji, stację dializ, prowadzimy badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również zabiegi operacyjne. Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę w poradni nefrologicznej w Łodzi i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

KIEDY ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ DO NEFROLOGA?

Do poradni nefrologicznej najczęściej kierowani są pacjenci, którzy wykonali badanie moczu lub krwi i uzyskali wyniki, mogące świadczyć o chorobach nerek. Nefrolog zleca dodatkowe badania, które pomagają ustalić diagnozę, a następnie wdraża leczenie. Do tego lekarza udają się także pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe w celu kontroli.

Z JAKIMI OBJAWAMI DO NEFROLOGA?

Skontaktuj się z lekarzem nefrologiem w Łodzi, jeśli Ty lub Twoje dziecko macie następujące objawy:

 • mętny mocz o woni amoniaku,
 • krew w moczu,
 • obrzęki wokół oczu, opuchlizna rąk, stóp, kostek,
 • bolesność poniżej żeber, która nie nasila się podczas ruchu,
 • częstomocz,
 • pieczenie i bolesność w trakcie oddawania moczu,
 • oddawanie moczu w nocy,
 • podwyższone ciśnienie krwi.

CZYM ZAJMUJE SIĘ NEFROLOG?

Nefrolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób nerek i układu moczowego, tj. kamica nerkowa, kłębuszkowe zapalenie nerek, nefropatia cukrzycowa lub zaporowa. Zajmuje się także nefrologicznymi powikłaniami innych chorób przewlekłych (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca).

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Nasz zespół

dr n. med. Jolanta Fijałkowska-Morawska
Nefrologia, transplantologia kliniczna, interna
dr n. med. Małgorzata Zubowska
Hematologia dziecięca, Onkologia dziecięca, Nefrologia dziecięca

Najczęściej zadawane pytania

Skontaktuj się z tym specjalistą jeśli Ty lub Twoje dziecko macie następujące objawy:

 • mętny mocz o woni amoniaku,
 • krew w moczu,
 • obrzęki wokół oczu, opuchlizna rąk, stóp, kostek,
 • bolesność poniżej żeber, która nie nasila się podczas ruchu,
 • częstomocz,
 • pieczenie i bolesność w trakcie oddawania moczu,
 • oddawanie moczu w nocy,
 • podwyższone ciśnienie krwi.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko