NeurologiaCzym zajmuje się lekarz neurolog? Neurologia jest dziedziną, która zajmuje się układem nerwowym – steruje on aktywnością organizmu. Przetwarza odebrane przez zmysły bodźce, analizuje je i reaguje. Między komórkami nerwowymi przekazywane są sygnały nerwowe, które trafiają do mózgu i tam są przetwarzane. Ze względu na wagę działania układu nerwowego dla funkcjonowania całego organizmu, dotykające go schorzenia są co najmniej uciążliwe, ale mogą też być poważne i zagrażające życiu. Stąd tak ważne jest wczesne reagowanie na niepokojące objawy. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza neurologa.

Poradnia neurologiczna w Łodzi dla dzieci i dorosłych zajmuje się:

 • diagnostyką i leczeniem zaburzeń układu nerwowego,
 • oceną rozwoju wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci starszych,
 • diagnostyką obrazową: tomografią komputerową, rezonansem magnetycznym, rentgenem.

Dlaczego warto wybrać poradnię neurologiczną w Łodzi Salve Medica?

Zapewniamy:

 • fachową i troskliwą opiekę,
 • indywidualne podejście do pacjenta,
 • krótkie terminy oczekiwania na wizytę,
 • dobrze wyposażone zaplecze medyczne.

W poradni neurologicznej w Łodzi działamy kompleksowo, skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji (w tym neurologów, rehabilitantów, neurochirurgów, logopedów, psychologów i psychiatrów), badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Zapisz się na wizytę u lekarza neurologa specjalisty, jeżeli Ty albo Twoje dziecko cierpicie z powodu:

 • zaburzeń czucia,
 • bólu głowy,
 • osłabienia siły mięśniowej,
 • zawrotów głowy,
 • zaburzeń równowagi,
 • zaburzeń snu,
 • omdleń,
 • drżenia mięśni,
 • szumów usznych,
 • problemów z koordynacją ruchową,
 • problemów z pamięcią,
 • nieprawidłowej pracy zwieraczy.

Lekarz neurolog zajmuje się chorobami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu, kręgosłupa i mięśni:

 • padaczką,
 • stwardnieniem rozsianym,
 • chorobą Alzheimera, Parkinsona, Wilsona,
 • pląsawicą Huntingtona,
 • zwyrodnieniami kręgosłupa,
 • udarem lub guzem mózgu,
 • zapaleniem mózgu, opon rdzeniowych lub rdzenia kręgowego.
 • choroba mięśni taka jak miastenia, miopatia, miotonia.

Wizyta u lekarza neurologa rozpoczyna się od wnikliwego wywiadu. Kolejno następuje badanie fizykalne ogólnego stanu pacjenta i odruchów fizykalnych. Po uzyskaniu informacji specjalista może skierować na dodatkowe badania diagnostyczne tj. tomografia komputerowa, czy rezonans magnetyczny.

Poradnik

Najczęstsze zaburzenia neurologiczne u dzieci

Zaburzenia neurologiczne u dzieci mogą występować i być diagnozowane zarówno w wieku niemowlęcym, jak i na późniejszych etapach rozwoju.

Neurologia - wąska specjalizacja o szerokim spektrum działania

Neurologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń związanych z nieprawidłowościami czynnościowymi oraz urazami oraz urazami ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. I choć z pozoru obszar działania lekarzy neurologów wydaje się wąski, to mnogość schorzeń, towarzyszących im objawów oraz zawiłości diagnostyczne sprawiają, że neurologia okazuje się być specjalizacją o… szeroki spektrum działania.

Rwa kulszowa - objawy i sposoby leczenia

Ból w okolicach lędźwi i wyczuwalne promieniowanie aż do kończyn dolnych. Rwa kulszowa jest jednym z najczęstszych objawów dyskopatii. Warto więc poznać jej objawy i sposoby leczenia, by w porę i skutecznie zniwelować ból kręgosłupa.

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko