NeurologiaUkład nerwowy steruje aktywnością organizmu. Przetwarza odebrane przez zmysły bodźce, analizuje je i reaguje. Między komórkami nerwowymi przekazywane są sygnały nerwowe, które trafiają do mózgu i tam są przetwarzane. Ze względu na wagę działania układu nerwowego dla funkcjonowania całego organizmu, dotykające go schorzenia są co najmniej uciążliwe, ale mogą też być poważne i zagrażające życiu. Stąd tak ważne jest wczesne reagowanie na niepokojące objawy. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza neurologa.

Poradnia neurologii dla dzieci i dorosłych zajmuje się:

 • diagnostyką i leczeniem zaburzeń układu nerwowego,
 • oceną rozwoju wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci starszych,
 • diagnostyką obrazową: tomografią komputerową, rezonansem magnetycznym, rentgenem.

Dlaczego warto wybrać poradnię neurologiczną Salve Medica

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji (w tym rehabilitantów, neurochirurgów, logopedów, psychologów i psychiatrów), badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). 
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Zapisz się na wizytę u tego specjalisty, jeżeli Ty albo Twoje dziecko cierpicie z powodu:

 • zaburzeń czucia,
 • bólu głowy,
 • osłabienia siły mięśniowej,
 • zawrotów głowy,
 • zaburzeń równowagi,
 • zaburzeń snu,
 • omdleń,
 • drżenia mięśni,
 • szumów usznych,
 • problemów z koordynacją ruchową,
 • problemów z pamięcią,
 • nieprawidłowej pracy zwieraczy.

Poradnik

Najczęstsze zaburzenia neurologiczne u dzieci

Zaburzenia neurologiczne u dzieci mogą występować i być diagnozowane zarówno w wieku niemowlęcym, jak i na późniejszych etapach rozwoju.

Neurologia - wąska specjalizacja o szerokim spektrum działania

Neurologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń związanych z nieprawidłowościami czynnościowymi oraz urazami oraz urazami ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. I choć z pozoru obszar działania lekarzy neurologów wydaje się wąski, to mnogość schorzeń, towarzyszących im objawów oraz zawiłości diagnostyczne sprawiają, że neurologia okazuje się być specjalizacją o… szeroki spektrum działania.

Rwa kulszowa - objawy i sposoby leczenia

Ból w okolicach lędźwi i wyczuwalne promieniowanie aż do kończyn dolnych. Rwa kulszowa jest jednym z najczęstszych objawów dyskopatii. Warto więc poznać jej objawy i sposoby leczenia, by w porę i skutecznie zniwelować ból kręgosłupa.

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak