Terapia odmładzająca siatkówkę oka (laser 2RT)  

Laser nanosekundowy 2RT – jest pierwszą na świecie skuteczną i bezpieczną terapią zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD) i cukrzycowego obrzęku plamki.

Salve Medica laser 2rtDo czego służy laser 2RT?

Laser 2RT (ang. Retinal Rejuvenation Therapy) służy do przeprowadzenia terapii stymulującej naturalny biologiczny proces regeneracji oka we wczesnych stadiach zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), oraz w cukrzycowym obrzęku plamki.

Metoda leczenia laserem 2RT dostępna jest w Europie od 2014 roku (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Włochy), wcześniej w Australii, USA i Japonii. Od 2016 roku zabiegi wykonywane są również w Polsce.

Tak widzi pacjent,
ze zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD).

Na czym polega innowacyjność lasera 2RT?

  • brak skutków ubocznych
  • jedyna skuteczna i bezpieczna metoda leczenia wczesnej postaci AMD
  • energia lasera wywołuje regenerację nabłonka barwnikowego siatkówki (RPE)
  • dzięki zastosowaniu nanosekundowych impulsów światła laserowego o niskiej energii nie dochodzi do termicznego uszkodzenia tkanek
  • pozytywnie wpływa na transport substancji odżywczych do siatkówki oka wspomagając regenerację komórek
  • jest jedyną znaną metodą leczenia prowadzącą do wyraźnego zmniejszenia i/lub zaniku druz czyli złogów w siatkówce

Wskazania do wykonania zabiegu laserem 2RT

  • wczesna postać zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), określane jako obecność dużych druzów w siatkówce centralnej
  • nagromadzenie dużej ilości pigmentu w postaci tzw. zaniku geograficznego
  • cukrzycowy obrzęk plamki (makulopatia cukrzycowa)

Jak wygląda zabieg 2RT?

Zabieg laserem 2RT wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych przez lekarza okulistę z wieloletnim doświadczeniem w laseroterapii siatkówki i certyfikatem do leczenia laserem 2RT, dr n.med. Agnieszkę Waliszek-Iwanicką.

Zabieg 2RT jest bezbolesny. Bezpośrednio przed zabiegiem podawane są krople znieczulające i rozszerzające źrenicę do worka spojówkowego. Następnie na powierzchni rogówki umieszczana jest soczewka kontaktowa, przez którą przy użyciu mikroskopu przesyłane są bezbolesne impulsy laserowe. Podczas zabiegu pacjent może dostrzec jasne błyski wiązki celowniczej lasera, używanej przez lekarza w celu prawidłowego skierowania wiązki zabiegowej. W czasie wykonywania procedury pacjent słyszy charakterystyczne „kliknięcie”, towarzyszące pracy lasera.

Zabieg jest krótki, łącznie trwa 5-7minut. Bezpośrednio po zabiegu przez kilka godzin utrzymywać się będzie pogorszona ostrość widzenia z powodu poszerzenia źrenic wywołanych kroplami podanymi przed zabiegiem. Z tego powodu w dniu zabiegu nie powinno się samodzielnie prowadzić samochodu. Prawidłowa ostrość wzroku powinna powrócić w dniu następnym.

Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu 2RT

Skuteczność i bezpieczeństwo terapii potwierdziły międzynarodowe, wieloośrodkowe badania naukowe i kliniczne.

Kiedy należy spodziewać się efektów leczenia?

Pozytywnych efektów leczenia laserem 2RT należy spodziewać się po upływie od 3 do 6 miesięcy. Jest to czas niezbędny do regeneracji komórek i zaniku lub zmniejszenia się druzów w siatkówce oka.

Najlepsze efekty uzyskuje się we wczesnym etapie rozwoju AMD, do całkowitego cofnięcia zmian włącznie.

Po wykonanym zabiegu należy zgłosić się na wizytę kontrolną po 3 miesiącach, a następnie po 6 miesiącach.

W jakim celu wykonywana jest kwalifikacja do zabiegu?

Kwalifikacja do terapii laserem 2RT wykonywana jest przy użyciu ultra nowoczesnych aparatów okulistycznych celem oceny aktualnego stanu siatkówki, jak najdokładniejszego zobrazowaniem tzw. druz i precyzyjnym wyznaczeniu miejsc siatkówki, w które zaaplikowany będzie bezpieczny impuls lasera. Do kwalifikacji w SALVE MEDICA używany jest najnowszej generacji zestaw aparatów pozwalających precyzyjnie przydzielić pacjentów do danej grupy terapeutycznej.

W jakim czasie od kwalifikacji do zabiegu może zostać wykonana terapia 2RT?

Zabieg laserem 2RT może zostać wykonany bezpośrednio po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia tą metodą.

Cena wizyty kwalifikacyjnej 200 zł
Cena zabiegu laserem 2RT: 2 000 zł (za jedno oko), 2 000 zł (za drugie oko)

Umów się na badanie do lekarza na wizytę kwalifikacyjną:

 
dr n. med.
Agnieszka Waliszek-Iwanicka
środa

17:00

Umów wizytę

Godziny podane w tabeli są czasem rozpoczęcia pracy lekarza.

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.