Chirurgia onkologicznaWiele chorób nowotworowych wymaga interwencji chirurgicznej – wycięcia zmiany i otaczających ją tkanek. Często taki zabieg i leczenie dodatkowe (chemio- i radioterapia) wystarczą by zwalczyć chorobę, uznawaną kiedyś za nieuleczalną. Najlepsze rokowania daje wykrycie nowotworu we wczesnym stadium, dlatego tak ważne są regularne badania diagnostyczne i samobadanie (np. piersi u kobiet, czy jąder u mężczyzn).

Oddział Chirurgii Onkologicznej koncentruje swoje działania wokół diagnostyki i leczenia nowotworów piersi (Breast Cancer Unit) czerniaka, nowotworów układu chłonnego, ślinianek, skóry oraz tkanek miękkich.

Wykonujemy zabiegi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz komercyjne.

Specjalizujemy się w operacjach w obrębie piersi:

 • chirurgiczne leczenie oszczędzające pierś z zastosowaniem zaawansowanych technicznie procedur z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej,
 • usuniecie całego gruczołu piersiowego (mastektomia) z jednoczasową lub dwuczasową rekonstrukcją piersi,
 • oszczędzająca terapia chirurgiczna z zachowaniem struktur chłonnych w dole pachowym poprzez zabiegi detekcji i pobrania węzłów chłonnych wartowniczych,
 • zabiegi korekcyjne piersi,
 • operacje zmian potencjalnie łagodnych i podejrzanych.

Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG).
Na naszym bloku operacyjnym chirurdzy operują przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu – między innymi robota medycznego da Vinci.

Zapewniamy komfortowe warunki pobytu w trakcie całego procesu leczenia. Do dyspozycji oddajemy komfortowo wyposażone sale jedno- i dwuosobowe, z łazienkami, klimatyzacją, telewizorami LCD i Internetem. Szeroki terminarz odwiedzin (w godzinach 10.00-22.00), umożliwia całodniowy kontakt pacjenta z bliskimi. Z dużą skrupulatnością przygotowujemy posiłki. Proponujemy kartę zdrowych dań dopasowanych do potrzeb i preferencji pacjenta oraz zgodną z zaleceniami lekarza.

Dlaczego Salve Medica?

 • sprzęt medyczny najnowszej generacji, który umożliwia precyzyjną diagnostykę, zminimalizowanie bólu i szybki powrót do zdrowia bez ryzyka powikłań
 • nowoczesne sale operacyjne
 • wysoko wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i pielęgniarek. Nasz personel medyczny zobowiązany jest do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju naukowego.
 • kompleksowość i interdyscyplinarność
 • prowadzimy badania kliniczne dla pacjentów onkologicznych

 

Zasady przyjęcia do szpitala na zabieg operacyjny, związane z zagrożeniem epidemicznym:

Na 14 dni przed przyjęciem do szpitala:

 • unikaj spotkań w miejscach publicznych i poruszania się środkami transportu zbiorowego
 • ogranicz kontakty interpersonalne do minimum
 • pozostań w optymalnie 14-dniowej kwarantannie domowej jeśli wystąpią u Ciebie objawy zapalenia (kaszel, gorączka, duszność) obowiązkowo poinformuj telefonicznie

 1-2 dni przed przyjęciem:

 • zadzwoń pod numer 42 254 64 45 i umów się na termin i godzinę pobrania wymazu, Punkt Pobrań zlokalizowany jest w namiocie na parkingu przed szpitalem Salve Medica na ul. Szparagowej 10, wjazd od ulicy Morgowej; wymazy pobierane są codziennie
 • warunkiem przyjęcia do szpitala na zabieg planowy jest negatywny wynik test w przypadku braku możliwości zgłoszenia na wykonanie badania w kierunku koronawirusa do Salve Medica w wyznaczonym terminie, niezbędne jest dostarczenie w dniu planowanego przyjęcia do szpitala, ujemnego wyniku badania PCR w kierunku SARS-CoV-2, wykonanego maksymalnie 48 godzin wcześniej

W dniu zgłoszenia do przyjęcia:

 • oczekuj na przyjęcie w Izbie Przyjęć - w maseczce, zachowując co najmniej 2 metrowy odstęp, lub na zewnątrz szpitala
 • ile to możliwe, przyjdź bez osób towarzyszących
 • rejestratorka medyczna w izbie Przyjęć, przed dokonaniem rejestracji przeprowadza wywiad epidemiologiczny w kierunku podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i dokona pomiaru temperatury ciała

Postępowanie po przyjęciu do szpitala w oddziale:

 • przynieś maskę bawełnianą wielorazowego użytku lub maskę chirurgiczną (jedna maska na każdy dzień planowanego pobytu)
 • zakładaj maskę gdy:
  - opuszczasz salę chorych
  - w obrębie sali przebywasz w mniejszej odległości niż 2 m od innej osoby
  - personel medyczny lub pomocniczy wchodzi na salę chorych
 • w trakcie pobytu w szpitalu ogranicz opuszczanie sali chorych do niezbędnego minimum

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego pozwoli na zminimalizowanie ryzyka zachorowania na COVID-19.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak