Chirurgia onkologicznaWiększość chorób nowotworowych wymaga interwencji chirurgicznej – wycięcia zmiany i otaczających ją tkanek. Często taki zabieg i leczenie dodatkowe (chemio- i radioterapia) wystarczą by zwalczyć chorobę, uznawaną kiedyś za nieuleczalną. Najlepsze rokowania daje wykrycie nowotworu we wczesnym stadium, dlatego tak ważne są regularne badania diagnostyczne i samobadanie (np. piersi u kobiet, czy jąder u mężczyzn).

Wykonujemy zabiegi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz komercyjnie

Oddział Chirurgii Onkologicznej koncentruje swoje działania wokół diagnostyki i leczenia nowotworów piersi, prostaty, czerniaka.

Specjalizujemy się w operacjach w obrębie piersi:

 • chirurgiczne leczenie oszczędzające pierś z zastosowaniem zaawansowanych technicznie procedur z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej,
 • usuniecie całego gruczołu piersiowego (mastektomia) z jednoczasową lub dwuczasową rekonstrukcją piersi,
 • oszczędzająca terapia chirurgiczna z zachowaniem struktur chłonnych w dole pachowym poprzez zabiegi detekcji i pobrania węzłów chłonnych wartowniczych,
 • zabiegi korekcyjne piersi,
 • operacje zmian potencjalnie łagodnych i podejrzanych.

Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). Na naszym bloku operacyjnym chirurdzy operują przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu – między innymi robota medycznego Versius i da Vinci.

Zapewniamy komfortowe warunki pobytu w trakcie całego procesu leczenia. Do dyspozycji Pacjentów są w pełni wyposażone pokoje z łazienkami, klimatyzacją, telewizorami LCD i Internetem. Możliwość odwiedzin w godzinach 10.00-22.00, umożliwia całodniowy kontakt pacjenta z bliskimi. Z dużą skrupulatnością dobieramy posiłki. Proponujemy kartę zdrowych dań dopasowanych do potrzeb Pacjenta oraz zgodną z zaleceniami lekarza.

Dlaczego Salve Medica?

 • sprzęt medyczny najnowszej generacji, który umożliwia precyzyjną diagnostykę, zminimalizowanie bólu i szybki powrót do zdrowia bez ryzyka powikłań,
 • nowoczesna sala operacyjna,
 • wysoko wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i pielęgniarek (nasz personel medyczny stale podnosi swoje kwalifikacje i rozwój naukowy),
 • kompleksowość i interdyscyplinarność,
 • badania kliniczne dla pacjentów onkologicznych. 

Zasady przyjęcia do szpitala na zabieg operacyjny, związane z zagrożeniem epidemicznym:

Na 14 dni przed przyjęciem do szpitala:

 • unikaj spotkań w miejscach publicznych i poruszania się środkami transportu zbiorowego
 • ogranicz kontakty interpersonalne do minimum
 • pozostań w optymalnie 14-dniowej kwarantannie domowej jeśli wystąpią u Ciebie objawy zapalenia (kaszel, gorączka, duszność) obowiązkowo poinformuj telefonicznie

W dniu zgłoszenia do przyjęcia:

 • oczekuj na przyjęcie w Izbie Przyjęć - w maseczce, zachowując co najmniej 2 metrowy odstęp między Pacjentami
 • możesz przyjść z osobą towarzyszącą, pod warunkiem, że osoba towarzysząca okaże certyfikat szczepień lub negatywny wynik testu (test wykonany nie później niż 3 dni przed odwiedzinami)
 • koordynator oddziału w Izbie Przyjęć, przed dokonaniem rejestracji przeprowadza wywiad epidemiologiczny w kierunku podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2

Postępowanie po przyjęciu do szpitala w oddziale:

 • przynieś maskę jednorazową chirurgiczną lub bawełnianą wielorazowego użytku (jedna maska na każdy dzień planowanego pobytu)
 • zakładaj maskę gdy:
  • opuszczasz salę chorych
  • w obrębie sali przebywasz w mniejszej odległości niż 2 m od innej osoby
 • w trakcie pobytu w szpitalu ogranicz opuszczanie sali chorych do niezbędnego minimum

Zasady przyjęte na podstawie Rekomendacji Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące organizacji odwiedzin Pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie epidemii COVID-19 w związku z postępem realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 z dnia 28 kwietnia 2022 roku. (dokument do pobrania)

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak