Oddział Onkologii Klinicznej i Chemioterapii  

Oddział onkologii klinicznej:

T 42 254 64 03

Zaplanujemy dla Ciebie indywidualną terapię onkologiczną, bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Oddział onkologii klinicznej i chemioterapii

Przyjmujemy pacjentów:

 • z podejrzeniem choroby nowotworowej – wystawiamy karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO)
 • z kartą DILO od lekarza POZ lub specjalisty
 • po zabiegach onkologicznych

Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego

Karta DILO jest skierowaniem do rozpoczęcia diagnostyki i leczenia onkologicznego, w ramach szybkiej terapii onkologicznej. W naszej klinice karta DILO gwarantuje opiekę medyczną na każdym etapie choroby, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Karta zostaje założona przez lekarza (bądź asystentkę) w czasie rzeczywistym w wersji elektronicznej (w systemie NFZ), pacjent natomiast dostaje jej papierową wersję. Karta DILO jest przepustką dającą pierwszeństwo w kolejce do diagnostyki, wizyt i zabiegów niezbędnych w ramach skoordynowanej kompleksowej opieki onkologicznej.

Zapewniamy pełną diagnostykę i leczenie onkologiczne w jednym miejscu:

Diagnostyka

 • Laboratorium analityczne – największe laboratorium medyczne w woj. łódzkim z pełnym zakresem badań, w budynku Salve Medica. Wszystkie wykonane badania trafiają od razu do Ciebie, Twojego lekarza w Salve Medica i do Twojej karty elektronicznej dokumentacji medycznej.
 • Laboratorium genetyczne – w 2016 r. uruchomiliśmy nowoczesne laboratorium, gdzie możesz wykonać badania genetyczne, w tym BRCA 1 i 2 w kierunku raka piersi (wynik już po 10 dniach) oraz określić predyspozycje do zachorowania u Ciebie i Twojej rodziny.
 • Diagnostykę obrazową – pełen zakres badań w jednym miejscu: tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, RTG, cyfrowy mammograf, densytometr, nowoczesne aparaty USG i biopsja grubo- i cienkoigłowa z możliwością bezpośredniej konsultacji z lekarzem.
 • Badania profilaktyczne – dla kobiet (USG piersi, mammografia, USG ginekologiczne, cytologia), dla mężczyzn (marker nowotworowy gruczołu krokowego PSA, USG gruczołu krokowego), dodatkowo dermatoskopia oraz ocena markerów nowotworowych w kierunku: raka jelita grubego, przewodu pokarmowego, jajnika, prostaty, jąder oraz chłoniaka (w zależności od wskazań).

Leczenie

 • Chemioterapia
  Jeśli potwierdzi się u Ciebie diagnoza choroby nowotworowej, zostaniesz objęty indywidualną opieką przez zespół doświadczonych lekarzy onkologów klinicznych, pielęgniarek onkologicznych i farmaceutów:
  • w przychodni (tryb ambulatoryjny)
  • podczas pobytu dziennego (tryb jednodniowy)
   Do wyboru godziny poranne lub popołudniowe – komfort dla osób czynnych zawodowo lub potrzebujących wsparcia osób bliskich.
  • podczas pobytu szpitalnego (tryb hospitalizacyjny) – NOWOŚĆ! 24 h, 7 dni w tygodniu
   (umów się na kwalifikacje do chemioterapii)
 • Programy lekowe
  Leczenie w ramach programu odbywa się z zastosowaniem innowacyjnych, kosztownych substancji czynnych, które nie są finansowane w ramach innych świadczeń gwarantowanych. Leczenie jest prowadzone w wybranych jednostkach chorobowych i obejmuje ściśle zdefiniowaną grupę pacjentów. (źródło: MZ)
  Prowadzimy programy lekowe na światowym poziomie, w zakresie raka: piersi, płuc, gruczołu krokowego, jelita grubego, nerek, żołądka.
 • Immunoterapia onkologiczna i leczenie ukierunkowane molekularnie celowane w komórkę nowotworową.
 • Badania kliniczne prowadzone w Salve Medica, umożliwiają pacjentowi dostęp do najnowszych terapii. Badania są realizowane wyłącznie za zgodą pacjenta. (czytaj więcej)

Oddział onkologii klinicznej:

T 42 254 64 03

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.