Odpowiedzialność społeczna  

Wyroluj raka

„Wyroluj Raka” to akcja przeprowadzana przez łódzkich studentów medycyny, należących do IFMSA-Poland (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny). Akcja ma za zadanie zwrócić uwagę kobiet na problematykę raka piersi. W jej ramach studenci prowadzą spotkania w różnych miejscach publicznych, takich jak centra handlowe i imprezy masowe, zachęcając kobiety do regularnego i właściwego samobadania piersi oraz wykonywania badania mammograficznego. W szkołach ponadgimnazjalnych wspólnie z nami przeprowadzają prelekcje związane z profilaktyką piersi.
Wraz ze studentami, zachęcamy wszystkie kobiety do działania i wyrolowania raka!

stowarzyszenie studentow ifmsa
wyroluj raka salve medica

Dowiedz się więcej o akcji - odwiedź „Wyroluj Raka” na Facebook.

 

Karpackie Wyzwanie

Wsparliśmy finansowo przedsięwzięcie Wojtka Stolarczyk  - studenta piątego roku Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który wraz z dwoma kolegami Szymonem Pietrowskim z Aleksandrowa Łódzkiego, absolwentem filmówki oraz Krzysztofem Mroszczakiem, studentem krakowskiej AGH i ratownikiem GOPR, dokonali najszybszego w historii przemierzenia Karpat (z Żelaznej Bramy do Bratysławy), w formie biegu górskiego z całym ekwipunkiem na plecach.
Chcąc utrudnić i uatrakcyjnić sobie zadanie postanowili zamknąć Łuk Karpat spływając Dunajem ze Słowacji do Rumunii. Projekt zajął im 60 dni. Śmiałkowie pokonali 2100 km górami i 1000 km kajakiem. Było to nie tylko wyzwanie sportowe, ale także projekt badawczy dotyczący ekstremalnego wysiłku fizycznego na pracę serca.

 

Drużyna hokeja na trawie KS „Hokej — Start — Brzeziny”

Od wielu lat wspieramy kobiecą drużynę hokeja na trawie KS „Hokej — Start — Brzeziny”.
W skład drużyny wchodzą reprezentantki Polski w tej dyscyplinie.
Największymi sukcesami drużyny są wielokrotnie zdobywane tytuły Mistrza Polski w latach: 1993, 1995, 1996, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2007, 2009, 2010, 2011.
 

 

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.