Opieka położnej środowiskowej

Bezpłatna opieka położnej środowiskowej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej przysługuje kobiecie ciężarnej od 21 tygodnia ciąży. Na spotkaniach edukacyjnych położna przekazuje praktyczne i teoretyczne informacje na temat fizjologicznych i emocjonalnych aspektów:

  • przygotowania do porodu,
  • przebiegu porodu,
  • okresu połogu,
  • karmienia piersią,
  • wczesnego rodzicielstwa.

Położna prowadzi również programy profilaktyczne chorób ginekologicznych m.in. raka szyjki macicy.

Każda przyszła mama, która wybiera położną w Salve Medica, może skorzystać z opieki jeszcze przed porodem. Jeśli zapisałaś się do naszej przychodni przed zajściem w ciążę, daj nam znać - położna skontaktuje się z Tobą. 

Położna środowiskowa opiekuje się także mamą i noworodkiem w pierwszym okresie po porodzie. Połóg jest trudnym czasem dla każdej kobiety, może pojawić się kilka bolesnych dolegliwości, między innymi:

  • ból podczas oddawania moczu czy stolca,
  • bóle brzucha,
  • krwawienie z dróg rodnych, a do tego często dochodzą trudne do zniesienia
  • huśtawki nastrojów,
  • depresji poporodowej. 

Zadaniem położnej środowiskowej jest wsparcie młodej mamy poprzez udzielanie porad na temat stanu zdrowia kobiety, karmienia piersią czy rozwoju dziecka.

Masz pytania - skontaktuj się z położną telefonicznie: 515 414 017

położna środowiskowa

Zapis do poradni

Po porodzie zostaniesz zapytana o wybór położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Nie czekaj z decyzją do ostatniej chwili i zapisz się do położnej środowiskowej w Salve Medica, bezpłatnie w ramach NFZ.

Jeżeli chcesz wybrać położną środowiskową POZ w Salve Medica wypełnij i złóż deklarację w naszej Rejestracji lub więcej informacji znajdziesz tutaj.

Możesz również zapisać się elektronicznie przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Do zapisu potrzebny jest podpis elektroniczny, podpis kwalifikowany lub e-dowód.

Wizyty patronażowe

Zadaniem położnej środowiskowej jest edukacja kobiet ciężarnych, a także dbałość o komfort kobiety w połogu i powrót do formy. Podczas umówionych wcześniej wizyt patronażowych położna zbada kobietę i noworodka, a także doradzi, jak go pielęgnować. 

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko