Opieka położnej środowiskowej

Bezpłatna opieka położnej środowiskowej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej przysługuje kobiecie ciężarnej od 21 tygodnia ciąży. Na spotkaniach edukacyjnych położna przekazuje praktyczne i teoretyczne informacje na temat fizjologicznych i emocjonalnych aspektów:

  • przygotowania do porodu,
  • przebiegu porodu,
  • okresu połogu,
  • karmienia piersią,
  • wczesnego rodzicielstwa.

Położna prowadzi również programy profilaktyczne chorób ginekologicznych m.in. raka szyjki macicy.

Każda przyszła mama, która wybiera położną w Salve Medica, może skorzystać z opieki jeszcze przed porodem. Jeśli zapisałaś się do naszej przychodni przed zajściem w ciążę, daj nam znać - położna skontaktuje się z Tobą. 

Położna środowiskowa opiekuje się także mamą i noworodkiem w pierwszym okresie po porodzie. Połóg jest trudnym czasem dla każdej kobiety, może pojawić się kilka bolesnych dolegliwości, między innymi:

  • ból podczas oddawania moczu czy stolca,
  • bóle brzucha,
  • krwawienie z dróg rodnych, a do tego często dochodzą trudne do zniesienia
  • huśtawki nastrojów,
  • depresji poporodowej. 

Zadaniem położnej środowiskowej jest wsparcie młodej mamy poprzez udzielanie porad na temat stanu zdrowia kobiety, karmienia piersią czy rozwoju dziecka.

Masz pytania - skontaktuj się z położną telefonicznie: 515 414 017

położna środowiskowa

Zapis do poradni

Po porodzie zostaniesz zapytana o wybór położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Nie czekaj z decyzją do ostatniej chwili i zapisz się do położnej środowiskowej w Salve Medica, bezpłatnie w ramach NFZ.

Jeżeli chcesz wybrać położną środowiskową POZ w Salve Medica wypełnij i złóż deklarację w naszej Rejestracji lub więcej informacji znajdziesz tutaj.

Możesz również zapisać się elektronicznie przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Do zapisu potrzebny jest podpis elektroniczny, podpis kwalifikowany lub e-dowód.

Wizyty patronażowe

Zadaniem położnej środowiskowej jest edukacja kobiet ciężarnych, a także dbałość o komfort kobiety w połogu i powrót do formy. Podczas umówionych wcześniej wizyt patronażowych położna zbada kobietę i noworodka, a także doradzi, jak go pielęgnować. 

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak