OrtopediaW skład układu narządu ruchu wchodzi szkielet, stawy i więzadła oraz mięśnie. Każdy z tych elementów narażony jest na powstawanie urazów czy kontuzji podczas codziennych czynności, wysiłku fizycznego lub wypadku. Diagnostyką, różnicowaniem i leczeniem wad rozwojowych oraz schorzeń związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządu ruchu zajmuje się ortopeda.

Poradnia ortopedyczna w Łodzi w Salve Medica oferuje kompleksowe i profesjonalne wsparcie w zakresie diagnostyki i leczenia urazów i chorób narządów ruchu:

 • układu więzadłowo-stawowego,
 • szkieletu,
 • uszkodzeń mięśni.

Jeśli pojawi się taka konieczność, ortopeda kieruje na konsultację do lekarzy innych specjalizacji, a także przeprowadza kwalifikacje do zabiegów operacyjnych.

Do poradni ortopedycznej w Łodzi powinny zgłosić się osoby, które zmagają się z przewlekłym bólem kręgosłupa, ograniczoną ruchomością stawów, przykurczami w mięśniach, czy zniekształceniem kości. Ortopeda zajmuje się również kontrolą stanu zdrowia pacjentów w trakcie leczenia urazów, np. w przypadku złamań.

Poradnia ortopedyczna w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w:

 • diagnostyce i leczeniu chorób narządu ruchu, urazów układu kostnego i mięśniowego,
 • kwalifikacji do zabiegów operacyjnych,
 • opiece pooperacyjnej,
 • zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP),
 • leczeniu osteoporozy,
 • diagnostyce obrazowej: REZONANSIE, TOMOGRAFII, RTG, DENSYTOMETRII, ultrasonografii (w tym USG preluksacyjnym niemowląt).

Dlaczego warto wybrać poradnię ortopedyczną w Salve Medica

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę u ortopedy w Łodzi, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Działamy kompleksowo, skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również drobne zabiegi operacyjne.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę w poradni ortopedycznej i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

CZYM ZAJMUJE SIĘ LEKARZ ORTOPEDA?

Lekarz ortopeda specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu urazów i chorób narządu ruchu. Interesuje go szkielet, układ więzadłowo-stawowy, mięśnie, nerwy i naczynia związane z tymi elementami ciała. Zajmuje się wadami postawy: wrodzonymi i nabytymi, a także uszkodzeniami i zmianami pourazowymi, zakażeniami, stanami zapalnymi nowotworami układu kostno-stawowego.

Z JAKIMI OBJAWAMI DO ORTOPEDY?

Konsultacja u ortopedy zalecana jest w przypadku występowania objawów, tj.:

 • przewlekłe bóle kręgosłupa, kości i stawów,
 • ograniczona ruchomość stawów,
 • nieprawidłowe ruchy w stawach,
 • przykurcze i zwapnienia w mięśniach,
 • zniekształcenie kości,
 • wady postawy,
 • wszystkie inne dolegliwości utrudniające poruszanie się.

CZY MOŻNA IŚĆ DO ORTOPEDY BEZ SKIEROWANIA?

Wizyta u ortopedy bez skierowania jest możliwa, jeśli pacjent umawia się na prywatną konsultację. W takiej sytuacji wystarczające jest zgłoszenie się do wybranej placówki. Natomiast, aby skorzystać z bezpłatnej porady w ramach NFZ, należy uzyskać skierowanie od lekarza POZ.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Leczenie bólu za pomocą terapii osoczem bogatym w czynniki wzrostu (PRP)

Osocze bogatopłytkowe to składnik krwi, którego pozytywny wpływ na procesy regeneracyjne oraz wzrostowe tkanek i komórek znane są przede wszystkim w medycynie estetycznej.

Rwa kulszowa - objawy i sposoby leczenia

Ból w okolicach lędźwi i wyczuwalne promieniowanie aż do kończyn dolnych. Rwa kulszowa jest jednym z najczęstszych objawów dyskopatii. Warto więc poznać jej objawy i sposoby leczenia, by w porę i skutecznie zniwelować ból kręgosłupa.

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak