Otoemisja akustyczna – badanie słuchu u noworodków

Opis usługi

Otoemisja akustyczna polega na rejestracji bardzo cichego sygnału akustycznego, który powstaje w ślimaku na skutek skurczu komórek słuchowych zewnętrznych.

Kiedy wykonać badanie otoemisji akustycznej

Wskazaniem do przeprowadzenia badania jest:

  • badanie przesiewowe słuchu niemowląt,
  • ocena stanu ucha wewnętrznego,
  • topodiagnostyka uszkodzeń słuchu,
  • wykrywanie głuchoty czynnościowej.

Jak przebiega badanie słuchu u noworodków

Badanie u noworodków wykonywane jest najczęściej podczas snu fizjologicznego w pomieszczeniu dźwiękoszczelnym. W uchu malucha umieszczona zostaje sonda pomiarowa z głośnikiem. W prawidłowo funkcjonującym uchu dźwięk wywołuje zwrotną emisję sygnału, rejestrowaną przez mikrofon. Jeśli nie ma emisji zwrotnej, może to świadczyć o wadzie słuchu.

Przygotuj się

W dniu badania

Zadbaj o dobre samopoczucie maluszka i jego dobry sen podczas badania. Nakarm go wcześniej i przewiń. Zabierz pieluszkę tetrową. 

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak