Pakiety badań  

Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, stworzyliśmy trzy rodzaje pakietów zdrowotnych dopasowanych indywidualnie do wieku i płci.

Dla zdrowej sylwetki

Interdyscyplinarny zespół lekarzy specjalistów, pomoże Ci odnaleźć receptę: jak być pięknym i zdrowym. Zapewni kompleksową opiekę w oparciu o aktualną wiedzę medyczną na światowym poziomie. Otrzymasz indywidualnie przygotowany program dla zdrowiej sylwetki obejmujący: właściwie zbilansowaną dietę, ćwiczenia, a w ślad za nimi konsultacje lekarskie. Zadbamy także o dobry nastrój  i zmotywujemy do bezpiecznego wyścigu o zdrową sylwetkę.
W odpowiedzi na Twoje oczekiwania zapraszamy na konsultacje ze specjalistami, którzy kompleksowo zadbają o Twoje ciało.

Proponujemy konsultacje z zakresu:

dietetyki – lekarz przeprowadzi analizę dotychczasowego sposobu odżywiania, określi niedobory pokarmowe i złe nawyki powodujące problemy zdrowotne.
Opracuje właściwie zbilansowaną dietę, dopasowaną do stylu życia, mając na uwadze Twój obecny stan zdrowia.

Specjalista dobierze dietę w zależności od:

 • trybu życia
 • upodobań kulinarnych
 • ogólnej kondycji organizmu
 • chorób współistniejących
 • nawyków żywieniowych

laryngologii – pomożemy Ci uporać się z bezdechem sennym, niebezpiecznym dla chorego i uciążliwym dla jego bliskich. Specjalista usunie problem jedną z najnowocześniejszych technik w laryngologii małoinwazyjnej – techniką koablacji.  

psychologii (terapia zaburzeń odżywiania) – wszystko zaczyna się od głowy, stąd tak ważna rola psychologa w tym procesie. Nadmierny stres, depresja i sytuacje kryzysowe, mogą przyczynić się do zaburzeń łaknienia i doprowadzić bo bardzo niebezpiecznych chorób (np. anoreksja, czy bulimia).
Lekarz w terapii indywidualnej zidentyfikuje wspólnie z Toba źródło problemu i pomoże odnaleźć motywację, przejść trudną drogę w zdobyciu samoakceptacji.

rehabilitacji medycznej – specjalista kompleksowo oceni Twoją kondycję fizyczną. Zwróci uwagę na zmiany, które obecnie, bądź w niedługim czasie, mogą powodować dyskomfort i brak możliwości osiągnięcia pełnej sprawności, co w konsekwencji może doprowadzić do niezdolności do pracy oraz ograniczenia czynnego udziału w życiu społecznym i rodzinnym.
 
dla osób o małej aktywności fizycznej:
trening rehabilitacyjny indywidualnie dobrany do Twoich potrzeb, z uwzględnieniem: wieku, płci, budowy ciała, zawodu oraz sposobu spędzania wolnego czasu, aktualnej zdolności do wysiłku.

dla osób aktywnych, uprawiających sport amatorsko lub zawodowo:
indywidualnie dobrany medyczny trening terapeutyczny:

 • trening uzupełniający, poprawiający stabilizację tułowia i kończyn
 • trening koordynacyjny/sensomotoryczny/nerwowo-mięśniowy
 • trening jako profilaktyka urazów, dobierany indywidualnie do dyscypliny sportowej jaką uprawiasz.

Proponujemy badania:

testy na nietolerancję pokarmową – właściwe odżywianie jest podstawą dla zdrowia, urody i kondycji. Rzadko jednak zgłaszamy się na konsultację do lekarza, by profesjonalnie zanalizował sposób żywienia. Nasi lekarze skonsultują z Toba wyniki testów, ocenią jakie popełniacie błędy i doradzą, jakie zmiany należy wprowadzić.

NIETOLERANCJA POKARMOWA jest niewłaściwą reakcją organizmu na niektóre pokarmy, co może objawić się w postaci ostrych bóli głowy, zespołu nadwrażliwych jelit, migren, problemów skórnych czy niedomagań oddechowych. Symptomy mogą występować nawet kilka dni, tygodni później, inaczej niż przy alergii pokarmowej, kiedy często są widoczne natychmiast.

Onko profilaktyka

Wyprzedź nowotwór

Pomyśl dzisiaj o jutrze, o tym, jak o siebie zadbać, by możliwie skutecznie zredukować ryzyko zachorowania na raka. Masz pytania w jaki sposób prewencyjnie można zapobiegać chorobom nowotworowym? Zespół lekarzy odpowie na każde pytanie. Przyjdź. Zaplanuj. Pomyśl o jutrze… o sobie.. o swoich bliskich.
Będąc świadomym zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi, masz możliwość skorzystania z fachowej wiedzy lekarzy. Najważniejszą bronią w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wiedza i świadomość. Wiedza, co można zrobić, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się choroby. Świadomość, że żaden wiek nie jest zbyt wczesny, by zacząć dbać o swoje zdrowie.
Profilaktyka ratuje życie. Zapominamy o tym w natłoku codziennych spraw. Do lekarza zgłaszamy się dopiero wówczas, gdy coś niepokojącego dzieje się z naszym zdrowiem. Tymczasem wielu chorobom można zapobiec, dlatego wchodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom proponujemy pakiet w zakresie profilaktyki onkologicznej.    
Zapewniamy opiekę w sposób indywidualny, uwzględniając styl życia, wywiad rodzinny, dietę, nałogi, aktywność fizyczną, etc.

W ramach Pakietu Onko profilaktyki otrzymasz kompendium wiedzy, powiemy czego unikać, kiedy się badać, jak się badać. Jak nie przesadzić w diagnostyce, ale też nie zaniedbywać badań.

Pakiet to:

 • dokładny indywidualny wywiad uwzględniający różnorodność nowotworów
 • szczegółowe badania oceniające ryzyko zachorowania, np.: badania obrazowe (USG, RTG, mammografia, dermatoskopia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, i inne)
 • badania laboratoryjne, w tym badanie markerów nowotworowych badania genetyczne (m. in. BRCA1 i BRCA2)
 • badania cytologiczne i histopatologiczne
 • stała opieka poradni zapewniająca kontrole i dbałość o profilaktykę. Personel medyczny przypomni o systematycznym powtarzaniu kolejnych badań (wg zaleceń lekarza)
 • całościowa dokumentacja medyczna po wykonanych badaniach i konsultacjach

Do kogo jest skierowany:

 • jeśli w Twojej rodzinie wystąpił nowotwór
 • jeśli boisz się zachorować
 • jeśli coś Cię niepokoi
 • jeśli jesteś świadomy i wykonujesz badania profilaktyczne
 • jeśli zdajesz sobie sprawę, że choroba nowotworowa to choroba cywilizacyjna

Konsultacje obejmują:

 • określenie czynników ryzyka zachorowania
 • skierowanie na wybrane badania i konsultacje lekarskie
 • przedstawienie sposobów eliminacji czynników ryzyka
 • ocenę obciążenia genetycznego w rodzinie
 • indywidualną opiekę lekarska  nad pacjentem zagrożonym nowotworem
 • coroczną wizytę – uwzględniającą  nowe czynniki ryzyka nowotworowego oraz ocenę postępów w zmianie stylu życia

Proponujemy konsultacje z zakresu:

onkoprofilaktyki – lekarz specjalista dokona kompleksowej analizy i oceni stopień ryzyka zachorowania na chorobę nowotworową

dietetyki – lekarz dietetyk oceni sposób Twojego odżywiania jako czynnik, na który masz wpływ i możesz zadbać o dostarczenie do organizmu odpowiednich ilości substancji działających prozdrowotnie

rehabilitacji – zmniejszenie ryzyka rozwoju nowotworu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną indywidualnie do potrzeb organizmu

W trosce o zdrowie

…bo „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

W trosce o Twój czas, pieniądze, a przede wszystkim mając na uwadze Twoje zdrowie, proponujemy pakiet badań dla kobiet i mężczyzn, zróżnicowany wiekowo (30+, 40+, 50+). Opracowany tak, aby wszystkie zaplanowane badania i konsultacje wykonać w ciągu kilku godzin, podczas jednej wizyty w zaledwie 5 godzin.

Sprawdź w tabeli poniżej jakie badania należy wykonać w Twoim wieku.

Co zawiera pakiet:
Składa się z konsultacji lekarskich, badań laboratoryjnych, elektrofizjologicznych i obrazowych uwzględniających choroby cywilizacyjne – układu krążenia, serca, tarczycy, różne typy nowotworów. Chorób, których symptomów w chwili obecnej możecie nie odczuwać, a są one na tym etapie możliwe do zdiagnozowania,  a następnie wyleczenia.

Do Twojej dyspozycji w Dziale Obsługi Pacjenta przydzielony zostanie opiekun, który pomoże sprawnie zrealizować poszczególne etapy badań.
 
Korzyści z niego wynikające:

 • w krótkim czasie sprawdzisz stan swojego zdrowia – wykonanie poszczególnych badań i konsultacji lekarskich zajęłoby nawet kilka tygodni i wiązałoby się z kilkunastoma wizytami w placówkach medycznych. U nas będziesz mógł skorzystać z szerokiego zakresu diagnostyki i porad specjalistów – w jeden dzień
 • zweryfikujesz stan swojego zdrowia kompleksowo. Dobraliśmy wszystkie niezbędne badania, które dadzą obraz całości  
 • otrzymasz pełną informację od zespołu konsultantów – wszystkie wyniki będą analizowane przez lekarza prowadzącego, który na ich podstawie postawi diagnozę oraz przedstawi zalecenia na przyszłość
 • wykonasz badania w komfortowych warunkach – nowoczesne, klimatyzowane i przestronne wnętrza kliniki pozwolą Ci wygodnie zrealizować pakiet
 • indywidulanie dopasujemy Ci zestaw badań. Zestaw badań w pakiecie dopasowany jest do wieku i płci. Zawiera tylko niezbędne badania. W przypadku wystąpienia potrzeb rozbudowania pakietu, istnieje taka możliwość w ramach dodatkowych badań   
 • badania przeprowadzane są na nowoczesnej aparaturze medycznej.

Skontaktuj się z indywidualnym opiekunem:

T 500 060 137
@ pakietymedyczne@salvemedica.pl

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.